R. Snarskio nuotr.

Badmintono varžybose – užsieniečių triumfas

Badmintono varžybose – užsieniečių triumfas

Panevėžio „Cido“ arenoje pasibaigė keturias dienas vykęs pasaulio reitingo badmintono turnyras „RSL Lithuanian International 2019“. Tai pirmas tokio rango ir masto badmintono renginys Panevėžyje, kuriame varžėsi per 200 dalyvių iš 40 šalių.

„Cido“ arenoje vykęs „RSL Lithuanian International 2019“ turnyras sulaukė puikaus įvertinimo. Panevėžyje siūloma ir ateityje organizuoti panašius renginius.

Turnyro organizatoriai, Lietuvos badmintono federacija ir Panevėžio badmintono klubas, tikisi, kad panašūs renginiai mūsų mieste vyks ir ateityje.

Pavykęs renginys

Panevėžiečių svetingumas ir puiki infrastruktūra neliko nepastebėta. Turnyre dalyvavusių sportinių delegacijų vadovai ir treneriai bei turnyro metu čia dirbę patyrę užsienio badmintono teisėjai organizatoriams ir Panevėžio miesto savivaldybei negailėjo gerų žodžių ir ragino teikti paraišką rengti tokį pat turnyrą kitais metais. Siūloma rimtai pagalvoti apie Europos jaunimo čempionato organizavimą Panevėžyje.

Pagrindinis renginio organizatorius, Panevėžio badmintono klubo vadovas Linas Supronas po varžybų teigė, kad sportininkai, teisėjai ir kiti atsakingi asmenys iš Panevėžio išvyko su geriausiais atsiliepimais.

„Svečiams labai patiko erdvi ir šiuolaikiška „Cido“ arena ir varžybų organizavimas. Kai kurie pasaulio badmintono federacijos vadovai teigė, jog per kelis dešimtmečius nėra matę tokio aukšto lygio organizavimo. Ne veltui mums buvo pasiūlyta ir ateityje teikti paraiškas dėl badmintono turnyrų rengimo Panevėžyje. Nors mes tokio lygio turnyrą rengėme tik pirmą kartą, drąsiai galima teigti, kad viskas pavyko labai gerai“, – „Sekundei“ sakė L. Supronas.

Pasitraukė aštuntfinalyje

Panevėžyje vykusio aukšto rango tarptautinio turnyro „RSL Lithuanian International 2019“ pusfinaliai ir finalai liko be Lietuvos sportininkų. Turnyro metu daugiausia pasiekė jau netrukus Europos žaidynėse dalyvausianti kaunietė Vytautė Fomkinaitė (treneris J. Špelveris). V. Fomkinaitė turnyro aštuntfinalyje kovėsi su Prancūzijos badmintonininke Leonice Huet. Susitikimas baigėsi prancūzės L. Huet pergale rezultatu 21-16, 21-17. Leonice Huet ne tik išsikovojo teisę žaisti turnyro finale, bet ir finalinio susitikimo metu įveikė Škotijos sportininkę Holly Newall ir tapo turnyro nugalėtoja.

Turnyro aštuntfinalį pasiekė ir Lietuvos rinktinės lyderių Gerdos Voitechovskajos (treneris D. Narvilas) ir Vytautės Fomkinaitės dvejetas, taip pat kretingiškių Mamerto Noreikos ir Šarūno Stumbros duetas.

Artėjančioms Europos žaidynėms besirengiančios V. Fomkinaitė ir G. Voitechovskaja Panevėžyje vykstančio turnyro aštuntfinalyje po permainingos kovos nusileido Latvijos stipriausiai moterų dvejetų porai: Lianai Lencevicai ir Jekaterinai Romanovai rezultatu 16-21, 19-21.

Dvejetų varžybos

Kretingiškiams Mamertui Noreikai ir Šarūnui Stumbrai teko badmintono aikštelėje susikauti su itin pajėgia vyrų dvejetų pora iš Lenkijos, Robertu Cybulskiu ir Pawelu Pietryja, kurie iš turnyro anksčiau jau buvo eliminavę trečio skirstymo porą iš Estijos. Lietuviai neprilygo turnyro favoritams lenkams, kurie galiausiai pasiekė turnyro finalą ir įveikę Emilį Lauritzeną ir Madsą Muurholmą iš Danijos rezultatu 15-21, 21-19, 21-19 taip pat tapo šio turnyro nugalėtojais.

Be jau minėtų kretingiškių, į vyrų dvejetų kategorijos pagrindinį turnyrą buvo patekę dar šeši lietuvių dvejetai. Iš jų tikrai verta paminėti pasaulio kurčiųjų badmintono čempionatui besiruošiančius Kazimierą Dauskurtą ir Igną Rezniką, kurie nors ir nusileido rezultatu 21-15, 21-16 antrajam pagal skirstymą dvejetui iš Danijos Sturlai Flatenui Jorgensenui ir Carlui Christianui Morkui, tačiau turnyro favoritus ne juokais išgąsdino. Dar geresnį rezultatą pasiekė jaunieji klaipėdiečiai Danielius Beržanskis ir Simas Klioštoraitis. Jie tik per plauką minimaliu rezultatu 21-18, 21-19 nusileido ukrainiečių Romano Altuniano ir Oleksandro Chakalovo duetui.

Nugalėjo svečiai

Turnyro „RSL Lithuanian International 2019“ nugalėtojais vyrų vienetų kategorijoje tapo Rusijos atstovas Georgijus Karpovas, finale rezultatu 21-10, 21-19 įveikęs daną Jeppe Bruuną. Moterų vienetų kategorijos finalinėje dvikovoje jau minėta Leonice Huet iš Prancūzijos jau pirmo seto metu palaužė škotės Holly Newall pasipriešinimą 22-20, 21-10. Moterų dvejetų finale kovėsi danės Christine Busch ir Amalie Schulz su Nyderlandų atstovėmis Debora Jille ir Alyssa Tirtosentono. Pergalę rezultatu 21-18, 21-10 šventė Nyderlandų sportininkės. Vyrų dvejetų kategorijos finale vyko įnirtingiausia kova tarp Danijos ir Lenkijos sportininkų, kur jau minėti Lenkijos atstovai Robertas Cybulskis ir Pawelas Pietryja, įveikę Emilį Lauritzeną ir Madsą Muurholmą iš Danijos rezultatu 15-21, 21-19, 21-19, tapo šio turnyro nugalėtojais. Mišrių dvejetų kategorijos finale rusai Georgijus Karpovas ir Viktorija Kozyreva dviejų setų kovoje 14-21, 21-23 neprilygo nugalėtojais tapusiam duetui iš Nyderlandų Tiesui Van Der Lecqui ir Deborai Jille.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų