Jau daugiau kaip savaitė Venslaviškio gatvėje esančią autobusų stotelę panevėžiečiai aplenkia ratu – vien nuo vaizdo gali pasidaryti bloga. M. Garucko nuotr.

Autobusų stotelėje – vimdantis radinys

Autobusų stotelėje – vimdantis radinys

Jau antra savaitė, kai Venslaviškio gatvėje, šalia buvusios „Ekrano“ gamyklos esančią autobusų stotelę keleiviai priversti aplenkti iš tolo.

Skaitytojo pasiūlyta tema

Pavertė lauko tualetu

Panevėžiečiai piktinasi, kad asocialūs žmonės stotelės paviljoną pavertė išviete, o sutvarkyti nėra kam.

Kaip pasakojo savo vardo nenorėjusi viešai sakyti netoli šios vietos gyvenanti moteris, jau daugiau kaip savaitę Venslaviškio gatvėje, visai šalia degalinės esančioje viešojo transporto stotelėje keleivius pasitinka pasišlykštėjimą keliantis vaizdas: suoliukas, kur paprastai prisėda vyresnio amžiaus žmonės, išteptas fekalijomis. Nors po kelių dienų nosį riečiančio kvapo nebeliko, vaizdas šokiruoja. Net ir užklupus lietui ar pučiant gūsingam vėjui pasislėpti po stogu niekas negali – stotelę žmonės aplenkia dešimties metrų spinduliu.

„Spėju, kad čia kokių benamių ar asocialių žmonių darbas. Šuo tikrai ant suolo neužlips ir tokios krūvos nepaliks. Visas turinys jau apdžiūvęs, bet vaizdas šlykštus, tarsi arklio pridergta“, – pasibjaurėjusi panevėžietė.

Jos teigimu, iki šiol niekas apdergtos stotelės taip ir nesiteikė išvalyti. Miesto centre sutiktos gatves valančios šlavėjos panevėžietė pasiteiravo, kur kreiptis dėl nešvaros autobusų stotelėje. Sužinojusi, kad švara mieste rūpinasi „Panevėžio specialus autotransportas“, apie fekalijomis apdergtą stotelę bendrovę informavo telefonu, tačiau situacija nepasikeitė.

Kviečia būti pilietiškus

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo darbų koordinatorius Sigitas Vainauskas „Sekundei“ teigė, kad įmonė rūpinasi tik šaligatvių ir važiuojamosios kelio dalies priežiūra ir valymu prie stotelių. Venslaviškio gatvėje taip pat aplink autobusų stotelę valo 20 kv. metrų gatvės dalies ir 40 kv. m – šaligatvio. Penktadienį šią teritoriją apžiūrėjo specialistai, jų valomi plotai buvo tvarkingi. Tačiau pačių stotelių paviljonų bendrovė neprižiūri.

„Kas yra ant žemės – mūsų priežiūra, jeigu teritorija priskirta mums. Bet suoliukai, vitrininiai stendai – jau ne mūsų prižiūrimi“, – paaiškino S. Vainauskas.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros vyriausioji specialistė Ina Urbonavičienė teigė, kad visame mieste esančias autobusų stoteles bei stendus prižiūri įmonė JC „Decaux Lietuva“, kuri juos ir pastatė. Pagal sutartį įmonė už reklamą autobusų stotelių stenduose privalo rūpintis jų švara, tvarka, o jas suniokojus – atstatymu.

„Natūralu, kad kasdien apvažiuoti visas autobusų stoteles ir stendus neįmanoma, todėl visuomet prašome tiek autobusų vairuotojų, tiek pilietiškų keleivių pranešti Savivaldybei, jeigu tik pamato sudaužytus ar apšnerkštus autobusų stotelių paviljonus. Tuomet mes informuojame įmonę, kuri ir pasirūpina švara ar remontu“, – sakė I. Urbonavičienė.

Komentarai

 • pamanykit, apsiko suoliuka! O ka daryt autobusu vairuotojams, kai tualetai galinese stotelese nevalomi po kelis metus? Ir neperdedu neikiek! Jei kas netiki, apsilankykit tualetuose galineje 4 marsruto stoteleje Vaivaduose ir 6 marsruto Dembavoje (melioracijos teritorijoje). Va ten tai TIKRAI VIMDANTYS vaizdeliai!
  Ir dar – kazikokie idijotai panaikino siuksliu dezes Vaivadu galineje ir Pajuoscio galineje stotelese. O juk ten kasdien pietauja vienoje 5 kitoje 4 autobusu vairuotojai! Ir kazkurtai reikia ismest susidariusias atliekas(tuscias maisto pakuotes, konservu dezutes ir t.t.). Tik savivaldybei tai dzin!

 • kai maži, neišmokyti kačiukai pridergia, tai jiems pabado nosytę ir pamoko…

  • Atsakyti
 • Labai sumenko Lietuvos kultūra. Bet nereikia dabartį kaltinti. Šaknų reikia ieškoti giliau. 50 metų okupacija prieškario palygint kultūringą visuomenę išmokė gert, vogti, Seneliai, tėvai išmoko bjauriai keiktis tarybinėje armijoje. O tą girdėjo vaikai ir anūkai. Staigiai ir blogis negimsta..

 • prie viso to pridėkite dar narkotikus, kai žmogus tampa idiotu ir tokie ateina į valdžią ir švietimą – tikra nelaimė.

 • GRAŽU! Eglė už 150 t. eurų ir prikakotos autobusų stotelės. Priedas prie Naujametinės dovanos.

  • Atsakyti
 • Ne kitokia okupacija ir dabar.Stipresnis skriaudzia silpnesni ir jokiai valdziai dzin…O jegu merui pris…..prie duru greit viskas butu sutvarkyta.

  • prie kurių durų kakoti jei merai keičiasi kaip kojinės?

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų