Stasys Povilaitis. ŽIRGAI MECHANIKAI.

Auksinis kadras – Panevėžio fotomenininkui

Auksinis kadras – Panevėžio fotomenininkui

Vilniaus rotušėje penktadienį buvo išdalyti „Lietuvos spaudos fotografijos 2018“ apdovanojimai.

Vienu iš dvylikos laureatų tapo ir žymus Panevėžio fotografas Stasys Povilaitis. Garbingą apdovanojimą „Gamtos ir jos apsaugos“ kategorijoje menininkui pelnė 2017 metais spalvota fotojuosta užfiksuotas kadras, pavadintas „Eržilai mechanikai“.

Biržų rajone įamžintoje akimirkoje užfiksuoti sunkiųjų arklių veislės eržilai prie apleisto automobilio.

Anksčiau Sekundei.lt S. Povilaitis yra minėjęs, jog savo „Auksinį kadrą“ jis jau jaučiasi turįs: fotografą džiugino vien mintis, jog šių metų apdovanojimams buvo nominuoti net du jo darbai. „Kiekvienam malonu būti įvertintam, bet man įdomiausia nuvažiuoti į rotušę, parodyti savo „abrozdėlį“ ir į kitus pasižiūrėti, papozuoti su kolegomis ant laiptų. Kostiumo nenešioju, o čia – proga jį išsitraukti iš spintos“, – geros nuotaikos nestokojo S. Povilaitis.

„Tikėjomės gauti daugiau, bet išėjo kaip išėjo. Man pasisekė.“

S. Povilaitis

Septynioliktąjį kartą rengiamuose apdovanojimuose menininkas nėra naujokas – jo darbai nuolat atsiduria tarp geriausiųjų. Ne pirmą sykį nominuotas ir apdovanotas fotografų draugijos narys sakė ir šį kartą širdyje tikėjęsis įvertinimo.

Su taip pat Panevėžį konkurse atstovavusiais kolegomis Andriumi Repšiu bei Valentinu Pečininu, visi trys fotografai yra daugiausiai per visą miesto istoriją nominuoti spaudos fotografai. Iš viso vertinimo komisijai buvo pateikti 5 panevėžiečių darbai.

„Tikėjomės gauti daugiau, bet išėjo kaip išėjo. Man pasisekė“, – nedaugžodžiavo žinomiausių žirgų fotografu vadinamas S. Povilaitis. O atsiimdamas apdovanojimą nepraleido progos pajuokauti. „Mano nuomonė sutampa su žiuri nuomone“, – savo padėkos kalboje šmaikštavo menininkas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų