Atveria vartus į platų muzikos pasaulio vandenyną

Atveria vartus į platų muzikos pasaulio vandenyną

Nyderlandų karalystė skelbia pasauliui: „Atėjo metas ir vėl susitikti.“ Nuo 1951 m. Nyderlandų Kerkradės mieste rengiamas pasaulio muzikos festivalis-konkursas „World Music Contest“ (WMC), kuriame iš Vilniaus, Kauno, Šilutės, Panevėžio r., Tauragės ir kitų miestų sukviestas jaunimas pirmą kartą atstovaus Lietuvai.

Galima teigti, kad neseniai suburtas Nacionalinis Lietuvos jaunimo vario dūdų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys) kartu su šokių grupėmis „Fiva“ (vadovė Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva) ir „Don‘t Stop“ (vadovė Asta Saikauskienė) atverčia Lietuvai naują muzikos istorijos puslapį, o Nyderlandai atveria mums vartus į platų muzikos pasaulio vandenyną ir kviečia kurti naujus draugystės bei bendradarbiavimo ryšius. Dėl šio grandiozinio renginio pasaulis jau ir čia išgirs Lietuvos vardą.

„World Music Contest“ vyksta kas ketverius metus liepos mėnesį ir tęsiasi net 24 dienas. Parduoti bilietus į šį renginį buvo pradėta dar kovo pradžioje. Šiemet renginyje tikimasi sulaukti rekordiškai daug tiek žiūrovų (apie 500 tūkst.), tiek dalyvių.

Atvyks daugiau nei 20 tūkst. muzikantų, 260 grupių, kuriose vidutiniškai yra apie 80 narių, – 32 šalių iš penkių žemynų atstovai. Nyderlandai virs milžinišku tautų katilu, surinkusiu daugiakalbę ir įvairiaspalvę minią dalytis tuo, ką ji turi geriausio.

Beje, šventė jau dabar neoficialiai vadinama olimpinėmis pučiamųjų muzikos žaidynėmis.

Kaip ir kiekviename konkurse, nebus išvengta emocijų: džiaugsmo šūksnių, pralaimėjimo kartėlio, nusivylimo ašarų, galbūt reiklių vadovų parėkavimų, baimės pavėluoti įtampos, juk renginys vyks beveik visą mėnesį skirtingose erdvėse: stadionuose, aikštėse, salėse, kur reikės laiku repetuoti, laiku įeiti ir išeiti. Tai tikras iššūkis ir konkurso senbuviams, ir naujiems kolektyvams, ir pasaulio savanoriams, atvyksiantiems padėti renginio organizatoriams.

Pasaulio muzikos konkursas „World Music Contest“ turi ir savo  atsiradimo istoriją. 1951 metais angliakasių rajone Limburge po darbo buvo surengtas pučiamųjų orkestrų pasirodymas – tikra atgaiva po žeme dulkių, tamsos, sunkaus fizinio darbo, deguonies trūkumo išvargintiems žmonėms.

Tą sekmadienio popietę grojo ne tik vietiniai orkestrai, bet ir kitų miestų muzikantai. Taip gimė idėja tęsti muzikos tradicijas. Ilgainiui renginys tapo vienu iš prestižiškiausių pasaulyje.

Tačiau grįžkime į Lietuvą. Liepos 14 d. 17 val. Panevėžio „Dūdų vasaros“ festivalyje koncertuos koncertinės įstaigos statusą turintis profesionalus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius).

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų