Skonių gama. Šviežio lietuviško derliaus pasirinkimas – didžiausias visame mieste.

Atsinaujinęs turgus – nauja traukos vieta

Atsinaujinęs turgus – nauja traukos vieta

Lietuvos turgavietės išgyvena renesansą. Dar prieš kelerius metus į turgų žmonės dažniau užsukdavo iš įpratimo, o dabar – ieškoti išskirtinių produktų, šviežio lietuviško derliaus ir malonaus aptarnavimo. Panevėžio centrinė turgavietė, prieš dvejus metus pradėjusi keisti savo rūbą, dabar klientus pasitinka atnaujinta ir išgražėjusi. Modernumo gūsis kardinaliai pakeitė turgavietės išvaizdą, bet jos išskirtinumas – dėmesys kiekvienam klientui – išliko.

 Spalvų ir skonių kokteilis

Tik įžengus pro Centrinės turgavietės vartus akys raibsta nuo spalvų gausos. Turbūt niekur kitur nerasime tokio šiųmečio derliaus pasirinkimo. Net ir užsukęs tik pasidairyti tuščiomis neišeisi – net seilės nutįsta bežiūrint į ant prekystalių išrikiuotas vasaros karalienes – braškes, trešnes, mėlynes. O kur dar įvairūs žalumynai, šviežios daržovės ar ką tik išsuktas medus. Net ir brangiausi gurmaniški saldumynai neatstos to vaikystės skonio – ką tik nuskintų agurkų su auksiniu lengvai tįstančiu medumi ar braškių su pienu. Praktiškai visas derlius čia atkeliauja tiesiai iš ūkininkų laukų ar močiučių daržų. O šalia esančiame mėsos paviljone net išrankiausieji ras, kuo palepinti skrandį.

Stebina tai, kad prekeiviai puikiai pažįsta savo nuolatinius pirkėjus – vos iš pusės žodžio supranta, kuo šįkart papildyti prekių krepšelį ar kokių naujovių pasiūlyti.

Vis dėlto daugelis į turgavietę užsukę po ilgesnio nesilankymo nustemba išvydę, kad senų ir apsilaupiusių prekystalių neliko nė kvapo – vietoj jų įrengti modernūs, dailūs ir gerokai patogesni ne tik pardavėjams, bet ir klientams. Dabar net mamos su vežimėliais ar neįgalieji ratukuose nesunkiai gali laviruoti tarp prekystalių.

Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad pirkėjai ieško originalių ir išskirtinių prekių. Pasirinkimas turguje – didžiulis, o kainos – itin draugiškos. Be to, čia visada galima matuotis, konsultuotis ir, žinoma, derėtis. V. Bulaičio nuotr.

Netikėti atradimai

Tik išėjus iš šviežių vaisių ir daržovių paviljono, jaukiuose spalvotuose namukuose įsikūrę pramoninių prekių bei drabužių ir avalynės pardavėjai vilioja užsukti. Dar prieš porą metų užklupus stipresniam lietui teko braidyti po balas ir slėptis perpučiamose prekybinėse palapinėse, o dabar jaukiai galima vaikštinėti dengtuose paviljonuose. Teks pamiršti ir drabužių matavimąsi stovint ant kartono lakšto – visa turgaus teritorija grįsta trinkelėmis, o dažname namelyje įrengtos jaukios persirengimo kabinos.

Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad pirkėjai ieško originalių ir išskirtinių prekių. Pasirinkimas turguje – didžiulis, o kainos – itin draugiškos. Be to, čia visada galima matuotis, konsultuotis ir, žinoma, derėtis. Kuo atnaujinti savo drabužių spintą ras ne tik dailiosios lyties atstovės, bet ir vyrai. Čia galima išsirinkti ir išskirtinę vakarinę suknelę išleistuvių vakarui ar solidų kostiumą, ir madingiausių maudymosi kostiumėlių, ir patogių laisvalaikio batų – kiekvieno skoniui ir kišenei. Turguje – tikras princesių ir džentelmenų rojus – nuo grožybių mažiesiems net apsisuks galva.

Išskirtinumo paieškos

Didžiausia naujiena – vienas po kito duris klientams atveriantys butikai ne tik moterims ir vyrams, bet ir vaikams. Čia galima rasti ne tik žinomų prekių ženklų, bet ir dizainerių kurtų kolekcijų. Taip pat nemažai lietuvių kūrėjų darbų. Tad įsigiję naują suknelę ar batelius galėsite būti tikri, kad antro taip vilkinčio žmogaus nerasite ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje. Išskirtinių drabužių savo fotosesijoms čia atvyksta net žymiausi tinklaraštininkai.

Turguje pilna grožybių ir namams – nuo įvairiausių patalynės komplektų iki užuolaidų, kurias čia pat vietoje gali sukirpti ir pasiūti pagal pateiktus matmenis.

Po rekonstrukcijos turgavietėje atsirado ir jaukių vietų trumpam atokvėpiui. Prie panevėžiečių jau pamėgtos kepyklėlės įrengta jauki terasa, kur galima paskanauti šviežia kava ir ką tik iš krosnies ištrauktu raguoliu. Pagalvota net apie pačius mažiausius – prie pietinių vartų jiems įrengta spalvinga aikštelė, kur galima patogiai prisėsti pavartyti knygučių, piešti kreidelėmis ar net pasivažinėti čia esančiu dviratuku.

Centrinę turgavietę valdančios įmonės „Kauptė“ direktorė Asta Pačekajūtė tikisi, kad panevėžiečiai įvertins šiuos net dvejus metus trukusius pokyčius, ir turgus taps nauja traukos vieta.

Nueik ten, kur dar nebuvai, nupirk tai, apie ką negalvojai, atrask tai, ko nesitikėjai – tikimės, kad šis šūkis įkvėps panevėžiečius iš naujo atrasti turgavietės privalumus – gausų pasirinkimą, šiltą bendravimą ir jaukią aplinką“, – sakė A. Pačekajūtė.

Jauku. Dar prieš porą metų užklupus stipresniam lietui teko braidyti po balas ir slėptis perpučiamose prekybinėse palapinėse, o dabar jaukiai galima vaikštinėti dengtuose paviljonuose.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų