Atostogas rankininkai praleido Prahoje

Atostogas rankininkai praleido Prahoje

Panevėžio jaunieji rankininkai per pavasario atostogas keliavo į Čekijos sostinę Prahą, kur vyko vienas didžiausių ir populiariausių rankinio turnyrų Europoje „Praha Cup-2017”.

Čia komandos varžėsi penkiose amžiaus grupėse, o šiais metais turnyre dalyvavo net 591 komanda ne tik iš Europos, bet ir Šiaurės Amerikos.

Panevėžiui atstovavo R. Sargūno sporto gimnazijos vaikinų, gimusių 2000 m. rankinio komanda, vadovaujama trenerio Mindaugo Vėtos, ir Panevėžio KKSC-HC „Grifas“ ekipa (g. 2004-2005 m., tren. Valdemaras Burba).

Vaikinų, gimusių 2000 m. grupėje, kurioje rungtyniavo R. Sargūno sporto gimnazijos rankininkai, varžėsi 72 komandos. Grupės varžybose gimnazistai 18:11 įveikė „Eintracht Berlin“ (Vokietija) ekipą, 20:12 „Novy Jichin“ (Čekija) komandą, 16:6 įveikė HC „Pardubice“ rankininkus (Čekija), 17:12 pranoko HC „Ribe HK“ (Danija) ir tik 10:11 nusileido „Krim Olimpija“ ekipai (Slovėnija).

Grupės varžybose panevėžiečiai užėmė 2 vietą ir pateko į „A“ stipriausiųjų grupę, kur 10:14 turėjo pripažinti HC „Dukla Praha (Čekija) ir 14:20 FIF „Handbold“ (Danija) pranašumą.

Taip panevėžiečiai kovą dėl medalių baigė. Komandoje rezultatyviausiai žaidė Mykolas Lapiniauskas (23 įvarčiai), Vladas Tomkevičius (18 įvarčių). Pagirtinai komandoje rungtyniavo Klaidas Stoškus, Pavelas Zeifertas ir kiti gimnazijos rankininkai.

Gimusių 2004-2005 m. amžiaus grupėje dalyvavo 84 komandos, kurios buvo suskirstytos į 14 pogrupių. Panevėžio KKSC–HC „Grifas“ komanda grupės varžybose įveikė visus varžovus: 15:10 TJ „Dolni Cerekev“, 16:8 IK „Savenhof“ (Švedija), 19:6 GBSK „Handball“ (Belgija), 19:9 „TJ Lokomativa“ (Čekija) ir 21:13 „Loko Varšovice“ (Čekija).

Tolimesnėje kovoje panevėžiečiai pateko į „A“ stipriausiųjų grupę, kur 14:7 nugalėjo Pepino „SKP Frydek–Mistek“ (Čekija) ir 13:11 TJ „Sokol Uvaly“ (Čekija) ekipas.

Aštuntfinalyje mūsiškiai po permainingos kovos 14:15 nusileido teisėjų palaikomai „Liberec Handball“ (Čekija) komandai. Galutinėje įskaitoje komanda su kitomis aštuntfinalyje kritusiomis ekipomis pasidalino 9-16 vietas.

Mūsiškių ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Titas Janušonis (40 įv.), pagirtinai kovojo Kipras Kunickas (27 įv.), Benas Skaburskis, Aironas Ožalinskas, Šarūnas Jatužis, Agnius Liobikas, Ąžuolas Targonskas, Arnas Kanaševičius ir kiti žaidėjai, o vartus patikimai gynė Viljamas Liaudanskas.

Komandai tai buvo pirmas toks tarptautinis turnyras, kuriame įgavo didžiulės tarptautinės patirties bei turiningai praleido velykines atostogas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų