Šiukšlių išvežimas Panevėžio rajone sukėlė karštas aistras – pirmąsias pagal naująją metodiką apskaičiuotas sąskaitas gavę gyventojai iki raudonumo įkaitino atliekų tvarkytojų telefonus. V. Bulaičio nuotr.

Atliekų mokestis – su kuriozais

Atliekų mokestis – su kuriozais

Pirmąsias pagal naująją tvarką apskaičiuotas sąskaitas už atliekų tvarkymą gavę Panevėžio rajono gyventojai vienas per kitą piktinasi šiukšliavežių per gyvenimą savo kiemuose nėra regėję, o dabar verčiami mokėti už jų paslaugas bei vardija net kuriozines situacijas, kai sąskaitose rado įrašytas ne tik šeimos narių, bet dar ir kaimynų pavardes.

Sumaištį sukėlusias sąskaitas išsiuntusio naujojo mokesčio administratoriaus Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRAC) ir Panevėžio rajono savivaldybės telefonai nuo pasipiktinusiųjų skambučių įkaitę iki raudonumo, tačiau mokesčio valdytojai sako tik trinantys rankomis. Jie mano radę būdą, kaip priversti už atliekas mokėti visus.

Po vienu stogu su kaimynais

Tokio juoko Paįstrio seniūnijos Birželių kaimo gyventojai lig šiol nebuvo nei girdėję, nei regėję. Praėjusį šeštadienį iš pašto dėžučių parsinešę pirmąsias sąskaitas už atliekų tvarkymą žmonės sužinojo, su kuo gyvenantys. Ne vienas birželiškis sąskaitoje išvydo ne tik sutuoktinio ir vaikų pavardes, bet dar ir įrašytus kaimynus, už kuriuos irgi esą privalo sumokėti atliekų mokestį.

Atokiau nuo Birželių kaimo gyvenantis Saulius pripažįsta niekada neturėjęs konteinerio ir nesinaudojęs šiukšliavežių paslaugomis, bet sąskaitoje nurodyta iki gruodžio 31-osios sumokėti 15 eurų – po eurą už kiekvieną žmogų ir dar 8 eurus už namo plotą. Sąskaita apskaičiuota už tris – spalio–gruodžio – mėnesius.

Saulius ironizuoja tik dabar ir sužinojęs, kad pastoge dalijasi ne tik su žmona ir dviem vaikais, bet dargi ir už kilometro gyvenančių pensininkų pora bei jų sūnumi. Nors iš tikro ir Sauliaus namuose jau kurį laiką sukiojasi tik dviese – jiedu su žmona.

„Mūsų dukra studijuoja ir gyvena Vilniuje bendrabutyje, sūnus irgi jau penktus metus butą nuomoja sostinėje, ten ir moka už komunalines paslaugas. Bet kaip mano troboje atsirado dar ir kaimynai?“ – stebisi Saulius.

Birželiškis tvirtina ne savo noru iki šiol nemokėjęs už šiukšlių išvežimą. Šiukšliavežiai, prieš kurį laiką kaimo gyventojams daliję konteinerius, į jo kiemą neužsuko. Vėliau kaimynai pasakojo, jog užmetę akį į kažin kur atokiai stūksančią sodybą atliekų vežėjai numojo ranka: taip toli važiuoti prastu keliu neverta. Tąkart, anot Sauliaus, be konteinerio liko ne tik jis, bet ir dar kelių sodybų šeimininkai.

„Mes konteinerių taip ir negavome. Niekas iš mūsų nerinko ir mokesčio už šiukšles“, – pasakojo Saulius.

Pasak jo, kaime be konteinerio išsiversti nesudėtinga – daug atliekų kompostuojama, kai kas keliauja į krosnį, dalį Saulius sako išvežantis į rūšiavimo konteinerius Paįstryje.

Jis tvirtina nesikratantis naujojo mokesčio, bet kodėl pinigų reikalaujama nesuteikus paslaugos, logiško atsakymo vyras neranda.

„Įsivaizduoju, kad pirmiausia turėjau gauti laišką, raginantį įsigyti konteinerį, o ne apmokestinti atgaline data už paslaugą, kurios man nesuteikė“, – stebisi Saulius.

Prisiskambinti beviltiška

Gautoji sąskaita apstulbino ir nuo Birželių kaimo nutolusio vienkiemio gyventoją Zitą.

G. Ulys neslepia, jog dėl pasipylusių gyventojų skundų šiomis dienomis beveik paralyžiuotas įstaigos darbas visuose PRAC padaliniuose.

„Niekada šiukšlių nevežėme, net konteinerių neturime. Niekas su mumis nepasirašė jokių sutarčių. Šiukšles deginame, kompostuojame, o visa kita išvežame į rūšiavimo konteinerius“, – gūžčiojo moteris.

Nepaisant to už spalį–gruodį Zita turės sumokėti per 9 eurus. Tiek apskaičiuota už keturis asmenis, nors vienas jų įsikūręs Vilniuje, bei Zitos gyvenamąjį būstą ir apgriuvusią grytelytę, kurioje niekas nė negyvena.

Vienkiemyje gyvenančiai birželiškei atliekų vežimas būtų keblus reikalas. Jiedu su vyru neįgalūs, o prikrautą šiukšlių konteinerį tektų lauko keliuku tempti bent 300 m iki pagrindinio kelio. Kad šiukšliavežė pati privažiuotų iki vienkiemio, šeimininkė ir pagalvoti bijo – pažliugęs keliukas bemat virstų neišbrendama klampyne.

Visgi moteris nesikrato mokesčio. Ji sako kaip nors sugalvotų, kaip tas atliekas iki Birželių kaimo nuvežti.

„Sutiktume, norėtume ir mokėtume už šiukšlių išvežimą, bet kad mokestį imtų už atliktą darbą. Dabar prašo mokėti už tris mėnesius, nors per tą laiką niekas iš mūsų nė vienos šiukšlės neišvežė. Pas kaimynę buvau užsukusi, irgi skundėsi, kad dar ir kaimynai – sūnus su motina – įrašyti į jos sąskaitą“, – piktinosi Zita.

Išsiaiškinti, kur parašyta, kad žmogui privaloma mokėti už tai, ko negavęs, jai irgi nepavyko – sąskaitoje nurodytas PRAC telefonas ištisai užimtas.

„Visą dieną kruopščiai skambinau – niekaip. Kaimynai buvo nuvažiavę sąskaitoje nurodytu adresu ir vis tiek nieko nepešė. Nieko nepaaiškina, tik varo žmones tolyn“, – pasakoja Zita.

Sąskaitos nesuprantamos

Pragarėlės ir Adomavos kaimų bendruomenės pirmininkė Regina Zaliauskienė sako, jog pirmosios sąskaitos už šiukšles sukėlė ne pavienių, o daugelio gyventojų nepasitenkinimą.

„Vienai daugiavaikei šeimai prirašyti net trys kaimynai – už tris mėnesius apskaičiuota 25 eurai. Dažnas net neturėjo konteinerių, o dabar jų reikalaujama sumokėti už paslaugą, kurios negavo. Žmonėms tos sąskaitos visiškai neaiškios“, – stebėjosi R. Zaliauskienė.

Nors jai atsiųstoje sąskaitoje klaidų neprivelta, naujoji mokesčio skaičiavimo tvarka moterį vis tiek papiktino. Jos nuomone, nelogiška, kad nuo šiol teks mokėti ne už realiai išvežtas atliekas, o būsto plotą ir jame gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičių.

Dviese su sūnumi gyvenanti R. Zaliauskienė per metus sako išveždavusi daugiausiai tris konteinerius. Nuo šiol jiems teks sumokėti už 16-iolika tokio paties dydžio konteinerių – pagal naująją tvarką nustatyta, kad vienas žmogus per metus turi prišiukšlinti ne mažiau nei 8-is.

R. Zaliauskienė sako nė neįsivaizduojanti, kad gyvenant kaime būtų įmanoma prikaupti tiek atliekų.

„Popierių į krosnį, maisto atliekas kompostuojam, į konteinerį keliauja vienas kitas polietileno maišelis ar kokios sudužusios lėkštės šukės“, – vardijo moteris.

 

Įžvelgia kriminalą

Keistenybės dedasi ir kitame Panevėžio rajono gale. Miežiškių seniūnijos Nibragalio kaime vienkiemyje gyvenantis Mantautas pasakoja dar prieš kelis mėnesius, vos išgirdęs apie rajone įvedamą dvinarį mokestį už atliekų tvarkymą, suskubęs kreiptis į šiukšliavežius, bendrovę „Švaros komanda“, ir prašyti konteinerio. Kad šiems nereikėtų sunkiasvore mašina važiuoti iki vienkiemio, Mantautas netgi ketino siūlyti konteinerį pastatyti ir vežėjams, ir jam patogioje vietoje. Vėliau sako net elektroninį laišką siuntęs, bet jokios reakcijos nesulaukęs. Užtat praėjusį šeštadienį sulaukė sąskaitos iš PRAC.

Mantautas nenusiteikęs mokėti atliekų tvarkytojams už darbą, kurio šie neatliko. Prisiskambinti PRAC beviltiška – linija nuolatos užimta. Vyras nusiuntė skundą ir PRAC, ir jo skelbtą tarptautinį konkursą vežti atliekas Panevėžio rajone laimėjusiai „Švaros komandai“. Sutapimas ar ne, bet tuojau pat sulaukė susirūpinusio Miežiškių seniūno skambučio, šis klausė, kurgi ūkininkui patogiau pastatyti konteinerį.

„Man šita situacija atrodo kaip kriminalas – renkami pinigai už nesuteiktą, taigi, kaip ir fiktyvią, paslaugą“, – pasipiktinęs Mantautas.

Nibragalio gyventojas neprieštarauja naujajam mokesčiui, tačiau kategoriškai atsisako apmokėti sąskaitą ir ryžtingai nusiteikęs net teisme bylinėtis su atliekų tvarkytojais. „Neteisinga šitaip vienu mostu visiems pagal vieną kurpalių išsiuntinėti sąskaitas ir imti pinigus už tai, ko žmonės negavo. Negi čia ne reketas?“ – stebėjosi Mantautas.

Nektaras širdžiai

Panevėžio rajone verdant aistroms dėl atliekų tvarkytojų sąskaitų, rankomis trina už švarią aplinką atsakingi valdininkai.

„Žinia, kad žmonės suskubo konteinerių ieškoti, man tokį nektarą ant širdies užpylė“, – sako rajono Savivaldybės Architektūros skyriaus specialistė Sigita Biveinienė.

Specialistė pripažįsta, kad šiomis dienomis telefonai netyla ir PRAC, ir Savivaldybėje. Valdininkės žodžiais, ažiotažą sukėlusios sąskaitos išrašytos remiantis iš nekilnojamojo turto registro paimtais duomenimis. S. Biveinienė sutinka, kad jose galėjo įsivelti klaidų. „Prašome tolerancijos, kantrybės ir pakantumo – pranešti apie klaidas ir jos bus ištaisytos“, – sako specialistė.

Tačiau ji nesutinka, jog nepasirūpinusieji konteineriais turėtų išvengti mokesčio.

Į sąvartyną Dvarininkų kaime iš viso Panevėžio regiono suvežamos atliekos gyventojams tampa aukso vertės – ne vienas tvirtina nesugebėsiantis prikaupti tiek, už kiek privalės sumokėti. V. Bulaičio nuotr.

„Jei parašytume, kad už konteinerį skiriame euro premiją, visi dabar tylėtų ir skubėtų jų prašyti. Bet kai parašome, kad kiekvieno prievolė mokėti už atliekų tvarkymą, puola piktintis. Gyventojams priminta nuostata, kad visi turi tinkamai atiduoti atliekas ir už tai susimokėti“, – aiškino S. Biveinienė.

Aiškinsis su vežėju

PRAC direktorius Gintautas Ulys neslepia, jog dėl pasipylusių gyventojų skundų šiomis dienomis beveik paralyžiuotas įstaigos darbas visuose apskrities padaliniuose – sąskaitų vienu metu sulaukė Panevėžio, Biržų, Pasvalio rajonų gyventojai. Daugelis jų patyrė šoką išvydę, kad teks mokėti už paslaugą, kuria nesinaudojo.

„Visais kanalais skelbėme, kad žmonės pasirūpintų vežėjo paprašyti konteinerių. „Švaros komanda“ privalo jais aprūpinti, kai gyventojai kreipiasi. Mūsų negirdėjo, o dabar piktinasi“, – sako G. Ulys.

Visgi direktorius pripažįsta, jog dėl konteinerių prašiusių, bet negavusių gyventojų skundų bus kalbamasi ir su „Švaros komanda“.

„Sutartyje su vežėju aiškiai nurodyta, kad jei žmogus kreipiasi, jie privalo per nustatytą laiką nemokamai pristatyti konteinerį. Niekas įmonės nuo šitos pareigos neatleido. Dabar renkame skundus ir juos kartu su vežėju analizuosime. Sutartyje numatytos ir baudos. Jei vežėjas tikrai laiku nepasirūpino žmogui atvežti konteinerio, netgi gali tekti regreso tvarka iš jo išreikalauti apmokėti sąskaitą“, – teigė G. Ulys.

„Švaros komanda“ vakar irgi buvo nepasiekiama – visi įmonės skelbiami telefonai visą dieną buvo užimti.

Komentarai

 • Nesuprantama man tas mokestis už plotą ir gyventojų skaičių ar aš viena ar penki vežame tą patį vieną konteinerį šiukšlių per mėnesį, tai kodėl dar tas mokestis papildomas priklausomai nuo gyventojų skaičiaus nuo kvadratūros ,na suprasčiau dar abonentinį mokestį

 • Manau, kad teismai išaiškins kiek turime mokėti už nesuteiktas paslaugas.

 • Rajono savivaldybė padarė visišką nesąmonę. Visa ši sistema yra ne kas kitas, kaip atvira reketavimo forma, siekiant pasipelnyti iš gyventojų už neatliktas paslaugas. Tai, jeigu kaimuose gyventojai tų šiukšlių neturi, nes išrūšiuoja ir kompostuoja, jie yra verčiami mokėti už orą. Tai yra ne tik, kad nelogiška, bet manau ir neteisėta. Tai ką tiems gyventojams daryti, krauti žemes į tuos konteinerius? Be to individualiems namams žmonių skaičius neturi jokios įtakos. Mokestis turi būti imamas už išvežamų konteinerių skaičių. Reikalavimas išvežti nustatytą skaičių konteinerių visiškai neteisingas. Jeigu žmogus tvarkingai rūšiuoja ir kompostuoja, buitinių atliekų beveik nelieka. Jeigu reikalausite išvežti tam tikrą skaičių konteinerių, tai nebelieka jokios prasmės rūšiuoti. Tai skatins tik didesnį šiukšlinimą, nors sveiku protu mąstant, turėtų būti atvirkščiai. Visuotinė rinkliava gal but ir pateisinama, tik, kodėl ji galioja tik iki 100 kv. metrų. Kuo geresni turtingesni piliečiai, turintys žymiai didesnius plotus? Mokestis turėtų būti visiems vienodai teisingas. Dabar padarytas chaosas, išsiuntinėtos niekuo nepagrįstos sąskaitos, kurias neaišku kur reikia kišti, nes su PRATC padaliniu negalima susisiekti. Reikia gerbti save ir kitus, o ne erzinti gyventojus reikalaujant pinigų už neįvykdytas paslaugas.

  • “ Tai ką tiems gyventojams daryti, krauti žemes į tuos konteinerius?“
   Žemes pilti gal nereikia, bet kokius akmenis, plytgalius, purvą, visokį brudą tai reikės dėti, nes tikrai trūks tų šiukšlių, už kurias reikės mokėti, kiek tie Besmegeniai tarybos nariai pribalsavo ( tik du nariai prieš tai balsavo Birbilas Algimantas ir Narbutienė Angelė, nuoširdus dėkui jiems, nes jie dar manau, kažkiek paprastą žmogų atstovauja, o kiti tebus amžinai prakeikti ir nebeišrinkti niekada.

 • Uz 2017,10,01-12.31 dvieju asmenu seima,100kvadratu name gavome saskaita 9.80.Viskas su tom siukslem yra gerai.Paaiskinus vezejams,kad bus sunku konteineri tempti i kalna iki vaziuojamo kelio Kaimiskis – Trakiskis ,vezejas sutiko,kad 100 metru siuksleveze atsistums iki namo,tai jie ir daro.Aciu uz supratima

 • taigi, durneliai, su diplomais ar be jų sugalvojo šiukšlių reketą. Atrodo greitai atsirūgs…

 • Pritariu, kad kažkas padarė didelę nesąmonę išsiuntinėdami tokius mokėjimo pranešimus, iš anksto
  suprantama forma neinformuodami. Bet ar jie bent apgailestaus ar atsiprašys? Kiek sodiečių ir miestiečių suerzino!?
  Gavome pranešimą mokėti už atliekas Panevėžio r. teritorijoje už trobą, kurioje niekas negyvena ir nei konteinerio nei sutarties nėra ir nebuvo.
  Deja, čia Lietuva ir lietus dažnai lyja…

 • Kad gyvieji šiukšlina tai dar normalu, bet kad ir mirusiems prieš kelis metus yra atsiustos sąskaitos.

  • Atsakyti
 • as sutikciau moket arba uz kvadratus,arba uz zmoniu skaiciu kaip abonenta,bet dar bus privaloma moketi uz tam tikra konteineriu kieki kurio neimanoma pririnki,nes visas siuksles rusiuoju[o i nerusiuojamu siuksliu konteineri praktiskai nieko negalima mesti]

 • Dar tokio reketo neteko girdėti, veži ar neveži tu tas šiukšles duok pinigus ir viskas. Jei tu paprašytum gatvėje kieno nors duok pinigu už nieką, butum suimtas ir pasodintas i kaleimą. O čia mat valdžios vyrukai sugalvojo jiems galima reketuoti ir dideliu mastu, GENOCIDAS

 • Pries du menesius sekundej viskas apie siuksliu isvezima buvo nuosekliai aprasyta.Kituose rajonuose jau anksciau ta tvarka ivesta,tik Panevezio rajonas atsilikes.Pyksta tie,kurie degina plastmase,nuodija kaimynus,ko negalimadaryti.Omokestis metams apie 32 e, ir 8 konteineriai.mano supratimu mokesim jei daugiau kas isves nei 8 konteinerius.Mes konteineri isigijom pries 3 metus ir dziaugiames.Galvojau kad nebus ko deti i konteineri,bet deja klydau.

  • Ponia Salomeja pamiršo parašyti, kad šiukšlių visai nerušiuoja. Maisto atliekos, stiklas, pelenai, žolė plastmasė ir tt. Viskas sueina i konteinerį. Sveikinu saugant gamtą.

 • Aiskinama, kad mokestis uz siuksliu isvezima yra atskiras, nors ir priverstinis, o ta dalis, kuri skaiciuojama nuo kvadraturos, yra ne kas kitas, kaip uzsleptas nekilnojamo turto mokestis. Taip valdininkai , turintys dideles vertes nekilnojamo turto, perkelia mokesti ant eiliniu mirtinguju peciu. Kada baigsis ta beprotybe pas mus.???

 • Mums viena karta reikia suprast kad nebeliuopti tu parazitu o reikia juos naikinti .Taip kaip Ukrainoj ar Prancuzijoje rasiti istatimus gatveje o neklausiti diplomuotu asilu

 • kodėl Sekundė bijo rašyti apie miesto tarybos sprendimą dėl atliekų išvežimo ir tvarkymo. Matomai bijo miesto šeimininko…

 • Mieste irgi tas pats –jau ne pasipinigavimas net, o apiplėšimas. Reikėtų ne nustatyti, o žmogui leisti pasirinkti, kiek konteinerių jis veža, nes privačių namų gyventojai dalį atliekų sudegina, daug jų kompostuojama. Kitos atliekos, žinoma, išvežamos, bet ne tokiais kiekiais, už kokius šiukšlininkai verčia mokėti.

  • Atsakyti
 • Tėvukui prirašė prieš keturis metus mirusi žmogų….,jeigu nenori mokėti turi įrodyti,kad jis miręs ir toks pas tave negyvena.

 • negyvenu toj Lt moku už šiukšles Uk ką jūs da knisat protą ir pridedat sąskaitą moket cha svajokit toliau kad gausit pinigus iš žmonių kurie negyvena lt nefygaaaa . Stebuklų šalis idiotai..

 • Tai tipiškas xxi amziaus ‘demokratiškas“lietuvos valdziazmogių pasipinigavimas prisidengint civilizuotais tikslais. Nustatyta kiek turi pagamint šiukšlių, visas sumaišyt , pristatyt į surinkimo vietą ir svarbiausia nepamiršt laiku mokėt pinigus.Antraip perduos išlupikams ir mokėsi šimteripai.Aš gyvenu mieste ir čia moku. Turiu sodybą kaime ,ten rūšiuoju ir atvezu į konteinerius.Dabr turėčiau viską maišyt ir uz tai mokėt…LOGIKA…

 • Na atsiprasau.Atejo saskaita zmogui kurio nebera beveik 20metu..O dar kita prie kurios prirasyti ir kaimynai.Teismo keliu manau issiaiskinsim

 • Istatymu nezinojimas neatleidzia nuo jiu atsakomybes.tai dar ne tiek musu gandreliai isleis tu istatymu.uzverskime jios siukslemis uz ta laikotarpi kur neveze.o konsultantai sake kad privalo viska paimti vuolia.uz svaria lietuva

 • „„Visais kanalais skelbėme, kad žmonės pasirūpintų vežėjo paprašyti konteinerių. „Švaros komanda“ privalo jais aprūpinti, kai gyventojai kreipiasi. Mūsų negirdėjo, o dabar piktinasi“, – sako G. Ulys.

  Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/atlieku-mokestis-su-kuriozais/

  Kokiais tais „visais kanalais“ skelbei MELAGI, jei niekas negirdėjo?!! Tai kodėl nesiuntei laiku Tų savo „anekdotinių“ nuo „lubų“ nurašytų sąskaitų, o tik gruodžio mėn išsiuntei?!!

 • Mes, jei būtumėm ne avinų banda, o kaip piliečiai, žmonės, savo krašto patriotai, rinkėjai, turėtumėme išreikalauti patys, ar per savo atstovus seimo narius, kad būtų atliktas Panevėžio RATC‘e nepriklausomas auditas. Mes nežinome tikrosios atliekų tvarkymo kainos, neturime aiškaus TRATC veiklos ir finansinio audito, jo reikia tam, kad įsitikintume, ar tikrai atliekų tvarkymas tiek kainuoja. Dabar gyventojai deda dideles pastangas, rūšiuoja, o viskas „šuniui ant uodegos“ – visos atliekos suverčiamos į vieną „deimantinį šiukšlių kalną“, ( jei aš meluoju, bet tai matė savo akimis P. Nevulis) tačiau kaina yra tikrai neadekvati. Ir tie skaičiai neįtikina, nes yra suskaičiuoti iš kito galo – iš „lubų“ nurašyti: žinome, kiek norime gauti – o už ką neaišku, paskaičiuokime, kiek ir iš ko tai surinkti.
  Aš tiek šiukšlių nesukaupiu, neturiu ir neturėsiu, o už „orą išvežtą“ nesiruošiu mokėti pagal jų kosmines šiukšlių kainas’ (iki šiol buvo logiška, normalu, kiek surinkai konteinerių, tiek išvežė, už tiek sumokėjai, o dabar – iš kur, už ką?!!) kai juodžemio kaina 5-6 eu/m3, žvyro – 3,5 eu/m3 , o pas juos „auksinių šiukšlių“ kaina kažkur 26 eu/t statybinės atliekos – 50 eu/t automobilių platsmasės atliekos 57, šiferis nežinau kiek. Ir viskas į vieną krūvą į „deimantinį – pavyzdinį ES šiukšlyną“, kuriame nesilaikoma nė vienos sąvartyno tvarkymo taisyklės. Kur logika tokios tvarkos, tokių kainų? Už ką rajono tarybos nariai prabalsavo? Tik A. Birbilas ir A. Narbutienė – Didelis AČIŪ jiems, kurie dar paprastus žmones atstovauja ir balsavo prieš šią akivaizdžią nesąmonę, visišką absurdą. Tebus prakeikti visi kiti rajono tarybos nariai, kurie balsuoja už tokias, kažkam labai naudingas finansines aferas, kurios eina paprasto žmogaus – rinkėjo skurdinimo, nesiskaitymo su juo, nors visi deklaruoja, bei prisiekia, dirbti rinkėjo naudai, o „varo“ visai priešingai. Savo kiemo patriotas, R. Velička.

  • 100 procent pritariu. Reikia teisybės ir aiškumo. Ar yra kokia peticija, ar kreipimasis į teismą, o gal kitą instituciją dėl viso šito šiukšlių reikalo? Norėčiau prisijungti. Ar pavieniui kreiptis? Jei tik su kaimynais aptarsim niekas ir nesikeis. Bijau, kad dideli ponai šių komentarų neskaito.

 • Gyveni, vadinasi, šiukšlini, jei ne konteinerin meti, tai gamton, kitaip sakant gamtą terši, už tai galėtum ir baudą gauti. O kaip tu įrodysi, kad gamtos neterši, pvz. miškelin neišveži, konteinerio tai neturi, o kiekvievienais metais akcija ‘Darom’ vyksta, o ten visko randa. O ir su kaimynais išsiaiškinti reik, jei reik, tai ir per teismus, kokiu būdu prisiregistravo prie tavo gyvenamos vietos.

Rodyti visus komentarus (25)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų