Panevėžio apylinkės teisme – valstybinės įmonės „Regitra“ ir jos filialo Panevėžyje buvusio vadovo Raimundo Kireilio akistata. V. Bulaičio nuotr.

Atleistas „Regitros“ vadovas – ant teismo svarstyklių

Atleistas „Regitros“ vadovas – ant teismo svarstyklių

Panevėžio apylinkės teisme – valstybinės įmonės „Regitra“ ir jos filialo Panevėžyje buvusio vadovo Raimundo Kireilio akistata. Šių metų pradžioje už šiurkščius darbo pažeidimus atleistas direktorius prieš mėnesį pripažintas neteisėtai netekęs darbo ir dabar jo buvę darbdaviai siekia įrodyti savo tiesą.

Prašo tik pinigų

Panevėžio apylinkės teismo rūmuose ketvirtadienį įvyko parengiamasis posėdis dėl individualaus darbo ginčo. „Regitra“ prašo palikti galioti šių metų pradžioje generalinio direktoriaus priimtą įsakymą dėl Panevėžio filialo direktoriaus R. Kireilio atleidimo ir įpareigoti grąžinti jam sumokėtą pinigų sumą. Mat prieš pusantro mėnesio Panevėžio „Regitros“ vadovas pateikė skundą Darbo ginčų komisijai Panevėžyje ir šioji pripažino, jog pareigų direktorius neteko neteisėtai. „Regitra“ buvo priversta jam sumokėti darbo užmokestį už priverstines pravaikštas ir dar kompensaciją. Bendra išmokėta suma, „Regitros“ advokato Gedimino Gudeliausko duomenimis, siekia daugiau nei 12 tūkst. eurų.

„Mūsų prašymas teismui – grąžinti R. Kireiliui išmokėtus pinigus. Apie jo grąžinimą į pareigas nei paties buvusio direktoriaus, nei mūsų prašymo nebuvo“, – teigė teisininkas.

Tarnybine mašina kaip sava

Generalinis „Regitros“ direktorius Dalius Prevelis iš pareigų R. Kireilį atleido, kai buvo nustatyta, jog jis savo reikmėms naudojo tarnybinį automobilį. Be to, darbdaviai išsiaiškino, kad filialo vadovas protarpiais darbo mašina važinėjo be įmonės ženklų – juos nuplėšdavo ir iš naujo priklijuodavo. Apie tokius veiksmus įmonei pranešė anonimas, buvo pateikta vaizdo medžiaga, nuotraukos.

Kadangi įrodymai surinkti per tris dienas, užteko direktoriaus įsakymo – specialios komisijos šiam tyrimui burti nebereikėjo. Tačiau viską aukštyn kojom apvertė Darbo ginčų komisija.

„Aš nesu kaltas. Argi tai yra šiurkštus darbo pažeidimas? Tai – mažareikšmis dalykas“

R. Kireilis

„Dabar visas aplinkybes išsiaiškins teismas. Galima tik pasakyti, kad direktorius padarė šiurkštų darbo pažeidimą ir mūsų sprendimas atleisti buvo pagrįstas. Be lipdukų tarnybinį automobilį direktorius galbūt naudojo apie mėnesį“, – sakė advokatas G. Gudeliauskas.

Teisininkas negalėjo pateikti informacijos, kas išdavė tarnybai Panevėžio „Regitros“ vadovo nusižengimus.

Kaltę neigia

Bylą nagrinėti pradėjęs Panevėžio apylinkės teismas iš pradžių pasiūlė abiem ginčo pusėms taikytis. Tačiau trumpos derybos nieko gero nežadėjo – nė viena nesutiko nusileisti.

„Kitas posėdis po mėnesio, iki tol abi šalys galės apgalvoti tolesnius veiksmus. Šiandien mūsų siekiai ganėtinai skirtingi, kad būtų galima rasti kompromisą. Jei šalys stengsis tartis, gal pavyks rasti ir taikų būdą išspręsti ginčą – laikas parodys“, – komentavo „Regitros“ teisininkas.

Jo priešininkai – R. Kireilis ir šio atstovas – rodė kategorišką poziciją laikytis savo tiesos, kurią jau kartą patvirtino Darbo ginčų komisija.

„Nesu kaltas. Argi tai yra šiurkštus darbo pažeidimas? Tai – mažareikšmis dalykas“, – tvirtai po posėdžio rėžė taikytis neketinantis R. Kireilis.

Daugiau kalbėti su žurnalistais jis nenorėjo, esą tai žiniasklaida jį ir įklampino į bėdas, išpūsdama burbulą iš smulkmenų.

„Dabar esu privatus asmuo ir neprivalau nieko aiškinti“, – tvirtino atleistasis vadovas.

Direktoriaus pareigas „Regitros“ Panevėžio filiale jis ėjo nuo 2012 metų.

Kuo dabar užsiima, R. Kireilis neatsakė. „Regitros“ Panevėžio filialui šiuo metu vadovauja Saulius Urbanavičius.

Komentarai

  • vienas lipdukus pleso,kitas-nori pinigus atssimt,kuriuos sumokejo,teismas-siulo susitakyt.Gal as sapnuoju?

  • Visi darbuotojai zino, kad vazinejai ir masina pastatydavai tik sestadieniais ir tai nevisada,tai jai turi kiausinius ir esi vyras prisipazink,o nemekenk kaip ozys,kad niekur nevazinejau ir nieko nezinau.O del kompensacijos tai turbut seniuk saulei perkaitai.

  • Tegul atskleidžia tas fotografavimo paslaptys iki galo. Kodėl bijo ? Yra Panevėžyje toks megėjas, kuris fotografuoja tarnybines mašinas , o po to skambina į darbovietes ar aukštesnes institucijas , prisistatantis , kaip žurnalistas. Iš tikrųjų tai nėra žurnalistas , tik yra prie žurnalistės…..galimai jo darbelis yra… Tegul atskleidžia kas įdavė žmogų. bus aišku kaltai ar nekaltai ???

    • Atsakyti
  • Raimundai geriau papasakok kaip po darbo vaziavai su valdiska masina pas mama ir numusei suniuka nemaza,masina buvo apgadinta,suniukas idetas I bagazine ir tik daugiau kaip po puses paros buvo pranesta apie iviki policijai del kasko ir masina buvo suremontuota.Vadovybe zino

  • teisuoliai Pan regitrininkai, ar kysius da vis imt uz techapziura a jau nustojot??kai buvis vadas priverze gaikes, tai ir uzstukinot, ne taip, “sventuolïai“???lipduko neuzklijavo….o kiek lipduku uz babkes patys prilipine esat??net pykina paskaiciüs dar ir apie shuneli, o kas gali pasakyt a nebuva zmoniu nutrenkta su griuvenom po jüsu “apziuru“???suedet zmogu del sudnekio, skaitik bereikalo

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų