Aštuntokų projektų pristatymų vakaras

Aštuntokų projektų pristatymų vakaras

Kūrybiškumas, originalių bei vertingų idėjų turėjimas dažniausiai ateina matant pasaulį atrandančiomis vaiko akimis. Daug svarbių gyvenimo pamokų išmokstama pačiam vaikui aiškinantis aktualius klausimus, gilinantis į jį dominančias sritis.

Mokinys, rašydamas projektą, ne tik perteikia akademines žinias, bet vysto universalius gebėjimus: kritinį mąstymą, atsiskleidžia kaip unikali, kūrybiška asmenybė, įgyja komandinio darbo ir bendravimo įgūdžių, geba eksperimentuoti, spręsti problemas ir priimti išmintingus sprendimus.

Mokinių projektiniams darbams „Vyturio“ progimnazijoje skiriamas ypatingas dėmesys. Į šių metų baigiamąjį aštuntokų projektų vakarą susirinko patys aštuntokai, pasiruošę pristatyti savo trejų metų darbo rezultatus, septintokai, norintys kuo daugiau sužinoti, tėveliai, palaikantys savo vaikus ir besidžiaugiantys rezultatais, mokytojai, kuriems svarbūs mokinių žingsniai link tobulėjimo.

Aštuntokams nueitas kelias nebuvo lengvas – pareikalavo planavimo įgūdžių, daug kūrybinių ieškojimų, gebėjimo visą savo veiklą aprašyti rašto darbe, kalbėjimo prieš auditoriją drąsos. Bet visuomet šalia buvo mokytojai, patardavo ar pagelbėdavo, skatino ryžtingai įgyvendinti pačių mokinių iniciatyvas.

Aštuntokų projektų pristatymų vakaras.

Aštuntokų projektų pristatymų vakaras. V. Bukėno nuotr.

Šiais metais 8-okų projektinėje veikloje laukė iššūkis: nuo 6 klasės dirbę pagal vieną tvarką, buvo netikėtai įmesti į visai kitokį projektinės veiklos pasirinkimą. Motyvaciniame laiške patys aštuntokai rašė, kas juos domina, kurioje srityje norėtų pagilinti žinias, atlikti tyrimą, išsiaiškinti kažkokį klausimą.

8-okai dirbo 4 grupėse: „Modeliai moko“ (vadovė Sonata Petraitienė), „Esu kūrybingas“ (vadovas Julius Budnikas), kalėdinis renginys „Ledo šalis“ (vadovas Gintaras Petraitis) ir „Aš gaminu prietaisą, kuris veikia“ (vadovas Ramūnas Masilionis). Atlikdami projektus, mokiniai kūrė modelius, filmukus, plakatus, knygas, dirbo pagal savo norus ir gebėjimus, įgijo naujų žinių ir patirčių.

Projektų vakare mokiniai savo sukurtoje erdvėje demonstravo projektus, juos komentavo. Mokytojai ne tik stebėjo, bet ir vertino viešą darbo pristatymą.

Po darbinio šurmulio savo įspūdžiais pasidalijo progimnazijos direktorė Vitalija Dziuričienė. Ji džiaugėsi mokinių kūrybiškumu, gebėjimu sukurti įvairius darbelius, išreikšti save. Kūrybiškiausių darbų autorius apdovanojo, įteikė atmintukus ir palinkėjo tolesnės sėkmės.

Johanas Volfgangas Gėtė sakė; „Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus.“ Atidžiai klausėsi septintokai savo vyresniųjų draugų pamokymų mokytis per sėkmes ir klydimus, po kurių pasiekti rezultatai ypač svarbūs ir džiuginantys.

Aštuntokų projektų pristatymų vakaras.

Aštuntokų projektų pristatymų vakaras. V. Bukėno nuotr.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų