Aptartos karinių pratybų aktualijos

Aptartos karinių pratybų aktualijos

 

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas susitiko JAV kariais, dalyvaujančiais  „Perkūno griausmas“ ir „Kardo kirtis“. Susitikime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, civilinės saugos specialistai.

JAV kariai aktyviai bendrauja su miesto gyventojais, karinėmis, nevyriausybinėmis ir kitomis organizacijomis, derina pratybų eigą, tobulina planus. Kariai tarpininkauja tarp JAV kariuomenės ir Lietuvos žmonių ir deda visas pastangas, kad pratybos praeitų saugiai. Susitikimo metu aptarta pratybų eiga, ekstremalių situacijų valdymo planai, strategijos ir kiti klausimai.

„Kiekvienos tarptautinės pratybos mūsų žmonėms suteikia saugumo jausmą bei sąjungininkų garantijas. Mūsų visuomenė labai vertina tokį solidarumą. Linkiu, kad pratybos praeitų sklandžiai ir gerai praleiskite laiką Lietuvoje“, – sakė meras R. Račkauskas.

„Kardo kirtis“ – JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje organizuojamos pratybos, kurių tikslas – stiprinti šalių bendradarbiavimą vykdant karines operacijas. Mokymuose dalyvauja apie 6600 karių.

„Perkūno griausmas“ – Lietuvos kariuomenės pratybos. Mūsų kariai savarankiškai ir su NATO sąjungininkais treniruojasi vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas. Mokymuose dalyvauja apie 9000 karių ir pareigūnų.

 

 

 

Komentarai

  • Dėkui Merui už karių palaikymą. Tai labai reikalinga. Gina mus – dėmesį parodome mes.
    Kaip meras visur suspėja? – va apie tai pagalvojau. Ir kaip prasminga, kad sugeba atsirinkti tai, kas svarbu, nesiekia tuščio populiarumo (nepaskaito eilėraštukų apie dviratuką ir pan.).

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų