Vaiduokliu pramintas daugiabutis šiurpina gyventojus

Vaiduokliu pramintas daugiabutis šiurpina gyventojus

Prieš dvidešimt trejus metus Panevėžyje Kniaudiškių gatvėje pradėtas statyti, bet nebaigtas  daugiabutis kelią siaubą ne tik aplinkiniams gyventojams. Policijos pareigūnai ir ugniagesiai taip pat jau spėjo įsidėmėti šią paauglių ir benamių pamėgtą vietą.

Pareigūnų bandymai sustabdyti lėbavimus ilgalaikių rezultatų neduoda. Pirmadienio vakarą  apleistame daugiabutyje ir vėl kilo gaisras – pastato rūsyje užsiliepsnojo šiukšlės. Nors šį kartą žmonės nenukentėjo, vos keliomis dienomis anksčiau, balandžio 20-ąją, kilęs gaisras galėjo baigtis tragedija.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės Vilmos Vaiginytės teigimu, tą kartą antrame pastato aukšte taip pat degė šiukšlės, o atvykę ugniagesiai pastate rado dūmais apsinuodijusį žmogų.

Pastato viduje galima išvysti ne tik šiukšlių, maisto likučių, bet ir neseniai liepsnojusios ugnies pėdsakų. T. Šiaudinio nuotr.

„Didesnės nelaimės pavyko išvengti, iš pastato išneštas žmogus dar buvo sąmoningas. Pirminiais duomenimis, nukentėjusysis galėjo gyventi apleistame daugiabutyje, kadangi įvykio vietoje rasta ne tik įvairių rakandų, bet ir maisto produktų“, – „Sekundei“ teigė V. Vaiginytė.

Pasak specialistės, nors Kniaudiškių gatvės gale esantis daugiabutis gerai žinomas, ugniagesiams dažnai jame lankytis netenka: per metus sulaukiama vos vieno ar dviejų  iškvietimų. Panašius duomenis pateikė ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialiste Karolina Miganovičienė.  Jos teigimu,  oficialiais duomenimis, pareigūnai apleistame pastate šiemet lankėsi vos kartą, o  pernai – du kartus. Tačiau pastarųjų savaičių įvykiai pranašauja kur kas liūdnesnę statistiką.

Aplinkiniams neramu

Netoli vaiduokliu praminto daugiabučio gyvenantys žmonės tokia kaimynyste nesidžiaugia. Aplinkiniai tvirtina į policiją ne kartą kreipęsi ne tik dėl triukšmo, bet ir turto sugadinimo.

„Tas pastatas jau tapo landyne, o jos lankytojams įsilinksminus, nukenčia mūsų turtas: narkomanai ne kartą bandė laužtis į butus, daužė pirmo aukšto langus. Gyventi čia išties nėra jauku. Kiekvieną vakarą matau į apleistą daugiabutį traukiančius jaunuolius. Jie, apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų, gali būti nevaldomi“,  – „Sekundei“ tvirtino Kniaudiškių gatvės gyventojas.

Ne ką ramiau vaiduoklio kaimynystėje jaučiasi Artūras Petrauskas.

„Kiekvieną dieną tame pastate renkasi gausiai alkoholį vartojantys benamiai ir jaunimas, todėl ramybės nėra. Daugybę kartų aplinkiniai gyventojai triukšmadarius bandė raminti pasitelkdami policijos pareigūnus, tačiau visos pastangos veltui. Prieš keletą metų pastato durys ir langai buvo užkalti, bet tai nepadėjo“,  – kalbėjo panevėžietis.

Pasak jo,  besilinksminantys jaunuoliai ir benamiai pastaruoju metu dar įžūlesni. Nors prieš kurį laiką buvo aprimę, dabar vakarėliai apleistame daugiabutyje vyksta kasdien.

 Išeities nėra?

Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Dajus Stonys pripažino, kad situacija jam žinoma, tačiau visus tenkinantį sprendimą rasti nelengva. Nebaigtas statyti daugiabutis priklauso privačiam asmeniui, todėl Savivaldybė savininkui gali liepti tik jį sutvarkyti.

„Prieš keletą savaičių gavome pranešimą, kad šalia daugiabučio galima rasti daugybę neuždengtų šulinių, tačiau nuvykę pastebėjome gerokai daugiau problemų. Pastatas nėra sandarus, į jį patekti gali visi norintieji, o tai kelia nemenką pavojų. Savininkui jau išsiuntėme raginimą sutvarkyti teritoriją,  informaciją apie  apleistą daugiabutį perdavėme Statybos inspekcijai“, – „Sekundei“ teigė D. Stonys.

Specialisto tvirtinimu, nebaigto statyti pastato savininkas Savivaldybei žadėjo pašalinti nustatytus pažeidimus, tačiau tikėtis, kad tiek rūpesčių keliantis statinys bus nugriautas, neverta. Savininkas tvirtina tam neturintis pinigų.

Nors ant vaiduoklio daugiabučio kabo užrašas įspėjantis apie pavojų ir draudžiantis įeiti į vidų, tačiau pasilinksminti norintiems jaunuoliams bei nakvynės vietos ieškantiems benamiams tai nė motais. Įvykus nelaimei nemalonumai grėstų ne į privačią valdą įsiveržusiems žmonėms, o pastato savininkui.

„Savininkas supranta savo atsakomybę, tačiau ginasi, kad šiuo metu neturi  pinigų problemai spręsti. Tačiau atsitikus nelaimei, jam tektų prisiimti atsakomybę“, – aiškino D. Stonys.

Lankėsi inspekcija

Apleistą daugiabutį apžiūrėjo Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinė priežiūros departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistai nustatė, kad jis nėra aptvertas tvora, statybos darbai jame nevyksta, bet visos angos, pro kurias į pastatą galėtų patekti aplinkiniai, sandariai užkaltos.

Visiškai kitokį vaizdą buvo galima išvysti prieš keletą dienų. Praėjusios savaitės pabaigoje daugiabučio langai ir durys nebuvo užkalti, todėl į pastatą laisvai galėjo patekti visi norintieji. Namo viduje buvo matyti daugybė šiukšlių, maisto produktų ir kitų ženklų, bylojančių apie vykstančius pasilinksminimus.

Pastato savininkas bendrauti su žiniasklaida atsisakė.

Galerija

Komentarai

  • o kodėl niekas nesidomi ir nenubaudžia savininko, jei priklauso pastatas vadinasi pinigų turi kaip šieno, tai tegul juo rūpinasi ir aplinką nušienauja, ir sutvarko kad nebūtų nusikaltimo zona .Arba pastatą išvaržyti, jei nesugeba prižiūrėti, kai įvyks nelaimė tada vėl visi rypuos kodėl taip atsitiko ir niekas tam neužkirto kelio.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų