M. Garucko nuotr.

Antrą kartą nusileista AEK komandai

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes „Lietkabelis“ žaidė namuose su Atėnų AEK klubu. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 65:84 (22:18, 15:22, 17:27, 11:17).

FIBA Čempionų lygos turnyre akistata tarp „Lietkabelio“ ir AEK komandų buvo antroji šiame sezone. Pirmajame susitikime, lapkričio mėnesį vykusiame Graikijoje, „Lietkabelis“ nusileido varžovams rezultatu 59:65.

Nepriklausomai nuo šio susitikimo baigties, panevėžiečiai jau nebeturėjo jokių galimybių patekti į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Graikijos klubas į Panevėžį atvyko jau užsitikrines vietą kitame varžybų etape. AEK per 12 žaistų rungtynių buvo iškovojęs 10 pergalių, o „Lietkabelis“ – tik 4.

„Cido“ arenoje vykusių rungtynių pradžioje nė vienai komandai nepavyko įgyti kiek didesnės persvaros. AEK komandos starto penkete susitikimą pradėjo ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas Jonas Mačiulis, atstovaujantis šiam Graikijos klubui.

Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai jau atsiliko 7 taškais – 8:15. Sužaidę sėkmingą rungtynių atkarpą šeimininkai baigiantis kėliniui išlygino rezultatą – 17:17. Paskutinią kėlinio sekundę S. Kulvietis pataikė iš toli, o pirmąjį mačo ketvirtį „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 22:18.

Antrąjį susitikimo kėlinį šeimininkai pradėjo gražiu S. Sinoveco dėjimu į svečių krepšį. „Lietkabeliui“ įgijus 6 taškų pranašumą (24:16), svečių treneriai paprašė minutės pertraukėlės. Tai neišgelbėjo Graikijos ekipos. Iškart po to S. Jasaitis pataikė tritaškį metimą ir dar labiau padidino panevėžiečių persvarą.

„Lietkabelio“ krepšininkai dominavo aikštėje ir netrukus pirmą sykį šiame susitikime susikrovė dviženklį pranašumą – 31:20. J. Mačiuliui pataikius du tritaškius paeiliui, „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 5 taškų – 35:30. Dabar jau šeimininkų vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės.

„Lietkabelio“ krizė tęsėsi, o svečiai jau buvo priekyje 38:35. Po pirmosios rungtynių pusės Atėnų AEK turėjo 3 taškų pranašumą – 40:37. Per pirmus du kėlinius svečių ekipai J. Mačiulis pelnė 10 taškų.

Prasidėjus trečiajam mačo ketvirčiui AEK laimėjo atkarpą 7:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 47:37. Po to gana ilgą laiką svečiai išlaikė panašų pranašumą. Sužaidus tris kėlinius Atėnų miesto ekipa pirmavo 67:54.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai išlaikė sukauptą pranašumą ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 84:65.

„Lietkabelis“: Ž. Dimecas 12, S. Jasaitis 10, J. Wilsonas ir S. Kulvietis po 9.

AEK: V. Hunteris 25, J. Mačiulis 18.

FIBA Čempionų lygos paskutiniąsias rungtynes „Lietkabelis“ žais vasario 6-ąją dieną. Panevėžiečiai Ispanijoje susitiks su Fuenlabrados „Montakit“ komanda.

Šį šeštadienį, vasario 2 dieną, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes „Lietkabelis“ savo aikštėje žais su „Šiauliais“. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.