Ant medžio – tūkstančiai margučių

Ant medžio – tūkstančiai margučių

 

Artėjant Velykoms, panevėžiečiai muša šventinius rekordus. Aukštaitijos sostinėje iškilo stulbinamai atrodantis, ne tik keliais tūkstančių margučių, bet ir girliandomis išpuoštas medis. Jį padabinusi panevėžietė velykinėmis puošmenomis nustebina miestą jau ne pirmus metus. Tradicija įspūdingai pasitikti pavasario šventę Panevėžyje sparčiai plinta. Šįmet margučiai ridinėjasi jau ne tik Panevėžio gyventojų namuose – Velykoms puošiamos net įstaigos.

Vydūno gatvės gyventojos Aldonos Ladavičienės Velykų medis traukia praeivių akį jau ne vieną pavasarį. Kasmet jis vis kitoks. Pernai moteris kiaušinius jungė į vieną ir kabino masyvias dekoracijas. Joms buvo sunaudojusi daugiau nei 2 200 kiaušinių. Šiemet kūrybinga panevėžietė dar sumąstė papildomai prikabinti kiaušinių ant naujametinių girliandų. Tam panaudojo dvi tokias girliandas. Ant vienos sukabino beveik 300 kiaušinių, o ant kitos – daugiau nei pusę tūkstančio. Taigi iš viso A. Ladavičienės kieme ant medžio siūbuoja per 3000 kiaušinių.

Tamsiuoju paros metu dabar šviečia ne tik girliandos. Lemputes A. Ladavičienė įdėjo ir į dalį margučių.

„Kiekvienais metais puošiu ir kasmet kiaušinių vis daugiau prikabinu“, – džiaugiasi panevėžietė.

Įspūdingo Velykų medžio autorė į rekordų knygą nepretenduoja. A. Ladavičienės teigimu, sunku būtų konkuruoti su bendruomenėmis, sugebančiomis numarginti dešimtis tūkstančių kiaušinių. Panevėžietė darbuojasi viena.

„Man patinka ir neprašau, kad kas padėtų – pačiai labai smagu“, – sako A. Ladavičienė.

Tvarkyti, dažyti, puošti margučius ji pradeda iki šventės likus maždaug mėnesiui ar pusantro. Panaudoja nuo ankstesnių metų likusius nesudužusius margučius, primargina ir naujų. Aldona svarsto kas vakarą tam skirianti apie ketvertą valandų: sutvarkyti apie tūkstantį naujų margučių – nemenkas iššūkis. Juolab kad kiaušiniai tuščiaviduriai ir su jais reikia elgtis atsargiai. Šiemetinius kiaušinius panevėžietė dažė tik svogūnų lukštais – baiminosi kitaip dažyti dėl sąlyčio su elektrinėmis girliandomis.

Dalis grožio sudūžta

A. Ladavičienė jau įprato kažką kepdama kiaušinio nemušti: pradaužianti dvi skylutes ir išpučianti turinį. Taip per metus – nuo vienų Velykų iki kitų – prikaupia nemažai tuščių kiaušinių.

„Įpratau išpūsti kiaušinius. Man šis darbas atrodo nesudėtingas. Kas bando, sako, kad sudėtinga, lūžta“, – iš kitų tuščių kiaušinių nesitiki sulaukti Aldona.

Daug triūso reikalaujantis velykinis grožis kartais labai trumpalaikis – dalis jos išmargintų ir kieme ant medžio sukabintų kiaušinių gryname ore sudūžta.

„Pernai sudužo mažiau, nes gaminau didelius margučius – kiekvieną iš maždaug 80 kiaušinių. Ankstesniais metais duždavo nuo vėjo. Kartais vaikai akmenukais padaužo“, – pasakojo A. Ladavičienė.

O prieš keletą metų dėl didelių vėjų išdužo net apie 500 margučių.

A. Ladavičienė dar nežino, kaip garsųjį Velykų medį puoš kitais metais. Bet neabejoja, kad norėsis kažką keisti, o idėjos paprastai į galvą ateina prisirinkus kiaušinių.

„Kitais metais gal vėl kažką naujo sugalvosiu. Tas pats neįdomu“, – šypsosi šventinę nuotaiką kurianti panevėžietė.

Šįmet margučiais pasipuošė ir miesto Greitosios medicinos pagalbos stotis. Jai šventines kompozicijas kūrė skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Kristina Guščiuvienė, dar prieš medicinos studijas baigusi floristikos užsiėmimus.

Papuošė darbovietę

Šįmet margučiais pasipuošė ir miesto Greitosios medicinos pagalbos stotis. Jai šventines kompozicijas kūrė skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė Kristina Guščiuvienė, dar prieš medicinos studijas baigusi floristikos užsiėmimus.

„Mūsų patalpos atrodo liūdnai“, – sako K. Guščiuvienė.

Greitosios medicinos pagalbos stoties patalpas Smėlynės gatvėje ji puošia jau ne pirmą kartą, ir ne vien prieš Velykas. Pasak K. Guščiuvienės, ir pačiai gražu, ir kolegoms – visi lieka patenkinti.

Jos teigimu, svarbiausia ir sudėtingiausia subrandinti mintį, o vėliau suka galvą, kaip idėją išpildyti. O jau pats gamybos procesas bene lengviausias. Pasak greitosios darbuotojos, šiemet kiek vėlokai susigriebė, tad kai kurias dekoracijas teko pirkti. Tačiau daugumą jų gamino pati laisvu laiku.

„Kai pasižiūri, kad kainuoja 9,99 euro, o pats gali padaryti visus daiktus už tą sumą, tai tiesiog ir darai“, – sako Kristina.

Išpuošusi darbovietėje laiptinę, savo namų taip gausiai dabinti šventėms neketina. Pasak K. Guščiuvienės, namuose auga mažas smalsus vaikelis, labai mėgstantis žaisti futbolą, tad dekoracijos veikiausiai greitai nukentėtų.

„Namuose užtenka mažiau puošmenų – ir jau šventinė nuotaika. O darbe kitaip, ten visi dirba, mažiau galvoja apie šventes“, – šypsosi gerą nuotaiką kolegoms dovanojusi Kristina.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų