AMBERSTATE: Anykščiai merkia akį pasaulio turistams – šiame krašte susijungia kultūra, gamta ir pramogos

AMBERSTATE: Anykščiai merkia akį pasaulio turistams – šiame krašte susijungia kultūra, gamta ir pramogos

Anykščių rajono savivaldybė vasario mėnesį Londone vyksiančioje turizmo parodoje „The Telegraph: Travel Show“ žada pasauliui garsiai pareikšti, kad net ir nedideliame žemės lopinėlyje gali tilpti visas Lietuvos paveikslas.

Savivaldybė skelbia, kad vasario 23–25 d. Londone vyksiančioje turizmo parodoje nuspręsta dalyvauti, pastebėjus didėjančius turistų srautus būtent iš Jungtinės Karalystės. Bendras jungtinis Lietuvos stendas, skirtas valstybės 100-mečiui, Anykščius tik dar labiau paskatino prisijungti prie šalies garsinimo.

Gamta ir istorija šiame krašte sukaupė tiek įspūdingų turtų, kad mažas valstybės lopinėlis tapo it akimis aprėpiamas parkas, kuriame telpa visa tai, kuo patraukli Lietuva.

„Anykščių krašte kultūra, gamta ir pramogos susijungia ir suteikia galimybę turistams atrasti ir pažinti daugybę įdomių dalykų bei patirti nepamirštamų akimirkų, pailsėti ar atgauti sveikatą. Ieškančius gamtos vaizdai vaikštant Anykščių šilelyje, Medžių lajų taku, tikrai priblokš. Čia juntama tikra gamtos didybė. Užburiantys miško ir Šventosios upės vaizdai, vaikštant medžių viršūnėmis ir dar aukščiau, atvers akis ir leis pamatyti, kokie maži esame mes ir kokia nuostabi gamta Anykščių apylinkėse“, – skelbia Anykščių rajono savivaldybės atstovai.

Anykščiai – tai ir vienintelis Lietuvos miestas, pro kurį siauruoju geležinkeliu vis dar juda traukinys XIX a. nutiestais siaurais bėgiais, tik čia galima pakilti į aukščiausios Lietuvos bažnyčios bokštą arba aplankyti Arklio muziejų – vienintelį tokio pobūdžio muziejų Baltijos šalyse.

Savivaldybė primena, kad Anykščių rajone yra net 10 muziejų, įspūdingas Burbiškio dvaras, nuolat vyksta įvairiausi renginiai ir parodos.

„Norintys pažinti įvairius amatus ir ką nors pasigaminti patys Anykščiuose galės rinktis iš daugybės įvairiausių edukacinių programų, tokių kaip duonos kepimas, keramikos užsiėmimai, smėlio džiazas, kvapų terapija, stiklo alchemija, angelų burtai ir daugelis kitų“, – intriguoja Anykščių atstovai.

Kaip teigia Anykščių rajono savivaldybės darbuotojai, šiame krašte veiklos turės ir pramogų mėgėjai: turistų laukia didžiulis Labirintų parkas, tokie atrakcionai kaip rogučių trasa ir „Kalitos salto“, vandenlenčių parkas, skrydis parašiutu virš ežero ir vandens slidės, šaudykla, kartodromas, „Cosmos Paukščių takas“, keturi žirgynai, baseinas, Siauruko muziejus, šaudymas iš lankų ir katapulta istoriniame Šeiminiškelių piliakalnio komplekse.

Parodos „The Telegraph: Travel Show“ lankytojus Anykščiai kvies į viktorinas, kurių metu jie galės laimėti įvairių „anykštietiškų“ prizų ir suvenyrų.

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis pasakojo, kad turistų srautai į Anykščius kasmet vis auga, taigi Londone vyksianti paroda taps ne tik šansu prisivilioti dar daugiau keliautojų į Lietuvą, bet ir priminti užsienio lietuviams apie išskirtinį Aukštaitijos kraštą.

„Turistų srautai mūsų krašte vis didėja, Anykščių rajone ir Anykščiuose turime 51 kaimo turizmo sodybą. 2015–2016 m. turistų srautų augimas pas mus buvo pats didžiausias. Mes norime ir kitų rinkų, ne vien Baltijos valstybių turistų, ne vien baltarusių, ne vien ukrainiečių, ne vien rusų. Kiekvienas turistas yra labai svarbus, bet, kadangi yra nemažai išvykusių ir iš Anykščių rajono, ir iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę asmenų, tai mes galvojame, kad reikia prisistatyti ir šioje parodoje“, – apie dalyvavimo parodoje „The Telegraph: Travel Show“ lūkesčius kalbėjo K. Tubis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų