M. Garucko nuotr.

Alytuje „Lietkabelis“ laimėjo po pratęsimo

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) rungtynes žaidė Alytuje su vietos „Dzūkija“. Panevėžiečiai šį susitikimą laimėjo po pratęsimo rezultatu 87:84 (21:19, 15:24, 16:17, 22:14, 13:10 ).

LKL čempionate komandos susitiko jau ketvirtąjį kartą. Panevėžyje abu sykius laimėjo „Lietkabelis“ (71:69 ir 85:78), o Alytuje – „Dzūkija (85:68).

Alytuje vykusiame mače šįvakar dėl traumų „Lietkabeliui“ negalėjo padėti du labai svarbūs žaidėjai – Jamaras Wilsonas ir Simas Jasaitis.

Rungtynių pradžioje panevėžiečiai pirmavo 9:4, o visus taškus svečiai pelnė tritaškiais metimais. Abu mestus tolimus metimus pataikė pakiliai susitikimą pradėjęs Ikenna Ierogbu. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „Lietkabelis“ pirmavo 15:12. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos aikštėje vyko žaidimas taškas į tašką. Po pirmojo mačo ketvirčio panevėžiečiai pirmavo 2 taškų persva – 21:19.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kurie greitai įgijo didžiausią savo persvarą šiame susitikime – 27:21. „Dzūkijos“ komandos vyriausiasis treneris Andrejus Urlepas iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Šeimininkai spurtavo į priekį, o „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 2 taškų – 32:30. Tada jau svečių strategas Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Nepaisant to, šeimininkai spurtavo ir po dviejų kėlinių pirmavo 6 taškų skirtumu – 42:36.

Po pertraukos šeimininkai nemažino apsukų ir trečiojo kėlinio pradžioje pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 50:40. Panašią persvarą alytiškiai išlaikė ir vėliau. Įpusėjus trečiajam rungtynių ketvirčiui „Dzūkija“ pirmavo 55:44. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 8 taškais – 60:52.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje panevėžiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 58:63. Tokiu pačiu skirtumu (65:60) alytiškiai pirmavo ir įpusėjus ketvirtajam susitikimo kėliniui. Likus iki rungtynių pabaigos žaisti kiek daugiau nei tris minutes sudėtingą metimą pataikęs I. Ierogbu išlygino rezultatą (65:65), o po dar vieno to paties žaidėjo metimo panevėžiečiai jau buvo priekyje 67:65. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje šeimininkai pataikė vieną iš dviejų baudos metimų ir išlygino rezultatą 74:74. Svečiai dar turėjo beveik 5 sekundes paskutinei savo atakai, bet aidint rungtynių sirenai Pauliaus Valinsko metimas tikslo nepasiekė. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomas 5 rungtynių minutes geriau sekėsi svečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 87:84.

„Lietkabelis“: Ikenna Ierogbu 20, Saulius Kulvietis 18, Paulius Valinskas 15, Mindaugas Kupšas 10.

Šį sekmadienį, balandžio 14 dieną, „Lietkabelis“ namuose susitiks su Kėdainių „Nevėžiu“. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 18 valandą 15 minučių.