L. Zaikauskas siekia, kad jam būtų panaikinta drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Aistrų nesuvaldęs J. Miltinio dramos teatro vadovas sės į teisiamųjų suolą

Aistrų nesuvaldęs J. Miltinio dramos teatro vadovas sės į teisiamųjų suolą

Gėdingai karjerą Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre baigęs jo direktorius Linas Zaikauskas sės į teisiamųjų suolą.

Panevėžio apylinkės teismui perduoda baudžiamoji byla, kurioje buvęs teatro vadovas kaltinamas dėl pasikėsinimo versti lytiškai santykiauti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal L. Zaikausko pavaldinės, jaunos aktorės Erikos Račkytės, skundą. Mergina kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl galimai nederamo teatro direktoriaus elgesio. Ji teigė, kad pastarasis, vartodamas psichinę prievartą bei pasinaudodamas jos tarnybiniu priklausomumu, reikalavo lytinių santykių. Savo kėslų jam įgyvendinti nepavyko, nes teatro darbuotoja atsisakė paklusti ir apie L. Zaikausko elgesį prabilo viešai.

E. Račkytė į policijos pareigūnus dėl seksualinio priekabiavimo kreipėsi dar kovą, tačiau tąkart pradėti ikiteisminį tyrimą buvo atsisakyta. Merginos skundą dėl tokių policijos veiksmų atmetė ir Panevėžio apylinkės prokuratūra bei teismas.

Tačiau liepą ikiteisminį tyrimą nusprendė pradėti Panevėžio apygardos prokuratūra, įvertinusi aktorės viešus pasisakymus bei jos pateiktą garso įrašą.

Ikiteisminio tyrimo metu pats L. Zaikauską kaltę neigė. Buvusiam teatro vadovui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš Panevėžio be teisėsaugos institucijų leidimo.

L. Zaikauskas Panevėžio J. Miltinio dramos teatrui vadovavo nuo 2015-ųjų spalio, kai laimėjęs Kultūros ministerijos skelbtą konkursą į šias pareigas buvo paskirtas 5-erių metų kadencijai. Tačiau čia teišdirbo mažiau nei porą metų. Kilus skandalui dėl seksualinio priekabiavimo prie aktorės, liepos viduryje atleistas iš pareigų.

Kad L. Zaikauskas seksualiai priekabiavo prie pavaldinės, yra pripažinusi ir Lygių galimybių kontrolierė.

Už vertimą lytiškai santykiauti Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Komentarai

  • Laikykis Panevėžio gražuliau Linai …

    • Atsakyti
  • Garbė drąsiai aktorei…Prie gėdos stulpo tokius mulkius. Visur ir visada.

    • Atsakyti
  • kastruoti tokius išsigimelius,o ne sodinti,,,

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų