"Sekundės" archyvo nuotr.

Beveik trečdalis Lietuvos gyventojų – ties skurdo riba

Beveik trečdalis Lietuvos gyventojų – ties skurdo riba

30,1 proc. Lietuvos gyventojų pernai gyveno ties skurdo riba ir tai buvo vienas didesnių rodiklių Europoje, rodo pirmadienį paskelbti statistikos tarnybos Eurostatas duomenys. Palyginti su 2008-aisiais, pernai jų dalis padidėjo 1,8 punkto.

Santykinai daugiau tokių žmonių buvo tik Bulgarijoje (40,4 proc.), Rumunijoje (38,8 proc.) ir Graikijoje (35,6 proc.). Latvijoje ties skurdo riba buvo 28,5 proc. žmonių, Estijoje šis rodiklis siekė 24,4 proc., o vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES) – 23,4 procento.  Pagal tyrimo metodiką, skurdo rizikai priskiriami žmonės, kurių pajamos nesiekia 60 proc. šalies vidurkio.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalyje pernai žemiau skurdo rizikos ribos gyveno 21,9 proc.  gyventojų – iš viso 630 tūkst. žmonių. Skurdo rizikos riba pernai buvo 282 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 593 eurai – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • na nors čia pirmaujame…o jei rimtai,tai liūdna,kad šalis sugeba pirmauti tik neigiamuose dalykuose

  • ne trecdalis o 80 proc

  • Prieš 15 metų teko dalyvauti Euroazijos valstybių profs,suvažiavime,kuriame Turkijos prezidentas perspėjo,nedalinkit pašalpų, nes šalyse turėsit daug skurdžių,priverskit žmones suktis ir užsidirbti.Taip ir nutiko, niekas nenori nei dirbti, nei mirti.Nepajegius žmones pasirūpinti savimi talpinkim ne į ligonines, o senelių namus, o stipresni rūpinkitės patys savimi.Televizijos ,keiskit savo socialines temas sąmoningai ieškodami,papirkdami žmones, kad tik išeitų kažkokia televizinė laida. Užteks-kas nedirba, tas nevalgo, o kas dirba, negeria Lietuvoje niekad nebadavo,

    • Sukiesi,kontrabandines cigaretes pardavinedama?

  • Čia smulkmenos,baisiausia tai,kad seni komunistai palieka partiją,o Blinkevičiutė rauda krokodilo ašarom.Čia tai tragedija.Man labai gaila tų buvusių komunistų ir Blinkevičiūtės.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų