PKL nuotr.

„Lauda Motors-Euforija“ – miesto čempionė

Trečius metus iš eilės Panevėžio krepšinio lygos nugalėtoja tapo komanda „Lauda Motors-Euforija“. Finalinėse rungtynėse, kuriose susitiko „Lauda Motors-Euforija“ ir „Bangenė-Aivera“, nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo.

Pakeliui link finalo abi komandos užtikrintai dviženkle persvara laimėjo pusfinalio susitikimus. „Lauda Motors-Euforija“ 85:75 (28:20, 17:17, 17:9, 23:29) nugalėjo „Mindaugietį“, o „Bangenė-Aivera“ 66:46 (22:10, 17:10, 13:15, 14:11) įveikė „Žilviną“.

Prireikė pratęsimo

Finalinis susitikimas vyko itin atkakliai ir permainingai. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 60:60. Paskutiniąją mačo minutę „Bangenė-Aivera“ pirmavo 60:57, bet jų varžovai tiksliu tritaškiu metimu rezultatą išlygino. „Bangenės-Aiveros“ komanda dar turėjo laiko paskutinei savo atakai, bet likus žaisti 3 sekundes šios komandos žaidėjas Aurimas Papučka būdamas laisvas nepataikė iš trijų taškų zonos.

Nerezultatyviai vykusiame pratęsime geriau sekėsi „Lauda Motors-Euforijos“ komandai, kuri papildomas penkias žaidimo minutes laimėjo 6:0, o susitikimą – 66:60.

Nugalėtojų komandai taškus pelnė Deividas Pogužinskas – 21, Darius Griškėnas – 15, Tadas Buinauskas – 14, Mantas Čepaitis – 8, Mantas Matevičius – 4, Rokas Jurgėlas – 2, Ernestas Žiaugra ir Karolis Šilinskas – po 1.

Bangenės-Aiveros“ ekipoje pasižymėjo šie žaidėjai: Tadas Mincė (18), Benas Nakutis (14), Audrius Stašaitis (11), Aivaras Mincė (6), Aurimas Papučka (2).

Lygios komandos

Vienas iš „Lauda Motors-Euforijos“ komandos lyderių, jau su trečia skirtinga komanda tapęs Panevėžio krepšinio lygos čempionu, Darius Griškėnas teigė, kad finale susitiko vienodo pajėgumo komandos.

Jau treti metai paeiliui finale teko kovoti su tais pačiais varžovais ir visus sykius juos pavyko įveikti po labai atkaklios kovos. Paskutiniųjų trejų sezonų finalo rungtynėse nugalėtojai paaiškėjo prieš pat finalinę susitikimo sireną, šiemet dar prireikė ir pratęsimo. Džiaugiamės, kad pavyko įveikti labai pajėgų varžovą. Teigiamai vertinu pasikeitusį pirmenybių formatą. Dabar daugiau atkaklių susitikimų ir kartu intrigos“, – po laimėtų finalo rungtynių „Sekundei“ sakė anksčiau ne vieną sezoną LKL čempionate rungtyniavęs krepšininkas.

Pusfinalius pralaimėjusios „Mindaugiečio“ ir „Žilvino“ komandos kovojo dėl trečiosios vietos. Šiame susitikime geriau sekėsi „Mindaugiečio“ krepšininkams, kurie iškovojo pergalę 90:81 (18:23, 27:17, 15:27, 30:14).

Nugalėtojų komandai taškus pelnė Deividas Grigėnas ir Domantas Varaškevičius – po 22, Ernestas Umbra – 15, Domantas Strikulys – 15, Arnas Sketeris – 7, Tomas Urbonas – 4, Andrius Sketeris ir Rolandas Čerškus – 2.

Žilvino“ ekipai taškus pelnė Marius Grabskis – 32, Artūras Jurgelionis – 12, Justinas Pomeckis ir Mantas Klezys po – 10, Andrius Ališauskas – 9, Aurimas Nečionis – 8.

Simbolinis penketukas

Pasibaigus rungtynėms buvo išrinktas simbolinis geriausių finalo ketverto žaidėju penketukas. Į jį pateko Deividas Grigėnas („Mindaugietis“), Marius Grabskis („Žilvinas“), Audrius Stašaitis („Bangenė/Aivera“) Deividas Pogužinskas („Lauda Motors-Euforija“), Darius Griškėnas („Lauda Motors-Euforija“). Geriausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas Deividas Pogužinskas („Lauda Motors-Euforija“).

Miesto pirmenybių vyriausiasis teisėjas Raimondas Davainis, paprašytas įvertinti Panevėžio krepšinio lygos pirmenybes, sakė, kad jo nenustebino prizininkų trejetas.

Lygiai tokia pačia eile komandos išsirikiavo ir praėjusių metų pirmenybės. „Lauda Motors-Euforija“ ir „Bangenė-Aivera“ turi pajėgius žaidėjus, todėl šios komandos jau kelintą sezoną paeiliui patenka į finalą. Šiemet pakeitėme varžybų formatą, kuris turėjo ir pliusų, ir minusų. Kaip bus kitame sezone, kol kas dar per anksti galvoti“, – „Sekundei“ teigė R. Davainis.

Panevėžio krepšinio lygos 2018–2019 metų sezono varžybos vyko pagal kitokį formatą nei ankstesniais metais.

Iš pradžių visos komandos kovas pradėjo viename bendrame divizione, kurį sudarė keturi pogrupiai. Viename rungtyniavo šešios komandos, o kituose trijuose – po penkias. Iš viso miesto krepšinio lygos pirmenybėse startavo 21 komanda.

Mažoji taurė

Taigi Didžiosios taurės nugalėtojai, kartu ir miesto čempionai, jau paaiškėjo, bet kovą dėl Mažosios taurės dar tęsia penkios komandos.

Viename pusfinalyje susitiks „Neformatas“ ir PKKSC-1 komandos. Į kitą pusfinalį jau patekusi PKKSC-2 komanda kol kas laukia būsimo varžovo, juo taps „Bingo taksi“ arba „Fortūna“.

Ketvirtfinalio serijos rezultatas kol kas lygus. Pirmosiose rungtynėse „Bingo taksi“ 85:83 įveikė „Fortūną“, o antrosiose tai pačiai ekipai pralaimėjo 82:83. Lemiamos, trečiosios, šios serijos rungtynės bus sužaistos gegužės 13 dieną.