M. Garucko nuotr.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje nusileista klaipėdiečiams

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (20/12) pademonstravo charakterį ir buvo panaikinęs net 17 taškų deficitą, tačiau galiausiai pergalę šventė Klaipėdos „Neptūnas“ (24/7) – 69:73 (19:15, 12:23, 14:21, 24:14). Dėl traumų „Lietkabeliui“ padėti negalėjo Jamaras Wilsonas ir Simas Jasaitis.

Panevėžio ekipa energingai pradėjo susitikimą ir po Marko Čakarevičiaus dvitaškio pirmavo rezultatu 8:2. Tuo tarpu uostamiesčio ekipa išgyveno tikrą taškų badą – „Neptūnas“ per pirmąsias keturias minutes tesukrapštė 2 taškus. Tačiau vėliau jau aikštelės šeimininkų puolimas sustojo ir klaipėdiečiai po Tomo Delininkaičio tritaškio priartėjo (11:9). „Lietkabelis“, sėkmingiau sužaidęs kėlinio pabaigą, po pirmųjų 10 minučių pirmavo keturiais taškais – 19:15.

Antrasis ketvirtis sėkmingiau klostėsi Kazio Maksvyčio auklėtiniams. Po sėkmingų T. Delininkaičio ir L. Kisieliaus reidų svečiai pirmavo jau 8 taškais – 21:29. „Lietkabelio“ krizė tęsėsi ir toliau – J. Grantas pelnė dvitaškį su pražanga, o „Neptūnas“ pirmą sykį įgijo dviženklį pranašumą (26:36).

Klaipėdiečiai antrąją rungtynių dalį pradėjo spurtu 5:0, po kurio svečių persvara išaugo iki 12 taškų (31:43). „Lietkabelis“ per keturias minutes pelnė vos vieną tašką, o „Neptūnas“ vis labiau tolo (32:48). Trečiojo kėlinio pabaigoje S. Sinovecas pataikė vos antrąjį komandos tritaškį, o Panevėžio ekipa priartėjo prie 11 taškų – 43:54.

„Lietkabelis“ bandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau situaciją sugadino Pauliaus Valinsko nesportinė pražanga. Osvaldas Olisevičius realizavo abu baudų metimus, dar tritaškį pridėjo Lorenzo Williamsas ir komandas skyrė jau 17 taškų (49:66). Tačiau panevėžiečiai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko. Aukštaitijos ekipa, surengusi spurtą 10:0, ėmė sėkmingai mažinti taškų deficitą ir po Marko Čakarevičiaus tritaškio komandas skyrė jau tik 7 taškai – 59:66.

Sėkmingą „Lietkabelio“ atkarpą pratęsė Paulius Valinskas – gynėjas pataikė tolimą metimą, taip dar labiau priartindamas savo ekipą prie klaipėdiečių (66:68) „Neptūnas“ sėkmingos atakos nesurezgė, o dar vienas P. Valinsko metimas išlygino rezultatą. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje geriau sekėsi svečiams, kurie iškovojo sunkią pergalę rezultatu 73:69.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 15, Saulius Kulvietis 13, Marko Čakarevičius 10.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 16, Deividas Gailius 14.