N. Bronušo nuotr.

„Aukštaitijos akmenys“ iškovojo pirmąją vietą

Mažų miestelių krepšinio lygos nugalėtojais veteranų amžiaus grupėje antrus matus paeiliui tapo Trakiškio krepšininkai, finale nugalėję Panevėžio rajono Smilgių komandą.

Velžio gimnazijos sporto salėje vyko Lietuvos mažų miestelių krepšinio lygos (MMKL) finalo ketverto varžybos. Ketvirtą sezoną vykstančio veteranų čempionato finalai pirmą kartą buvo surengti Velžio miestelyje. Finaliniame ketverte varžėsi Žiežmarių (Kaišiadorių r.), Užpalių (Utenos ra.), Smilgių ir Trakiškio (Panevėžio r.) komandos, kuriose rungtyniauja žaidėjai, gimę 1984 metais ir anksčiau.

Veteranų čempionato finale, taip pat kaip ir reguliariajame sezone, dominavo Trakiškio „Aukštaitijos akmenų“ veteranai, kurie lygos pirmosios vietos medalius iškovojo antrą sezoną iš eilės. Trakiškio komanda (vadovas Modestas Ruškys) nuo pat pirmųjų rungtynių minučių šovė į priekį ir rungtynėms įsibėgėjant tik didino savo persvarą. Vienu metu „Aukštaitijos akmenų“ komandos persvara buvo pasiekusi 39 taškus ir finalo nugalėtojas tapo aiškus anksčiau laiko. Trakiškio „Aukštaitijos akmenys“ nugalėjo rezultatu 101:75 ir antrus metus iš eilės tapo stipriausia lygos veteranų čempionato komanda.

Finalo rungtynėse nugalėtojams taškus pelnė Arnas Samalionis 25, Mantas Vaznonis 20, Aurimas Papučka 17, Tadas Kundelis ir Artūras Narbutas po 14, Modestas Ruškys 5, Svajūnas Rauckis 4, Aurimas Skupas 2. Be šių krepšininkų, nugalėtojų komandoje finalo rungtynėse žaidė Laurynas Kochanauskas ir Darius Petrulaitis.

Smilgių komandai taškus pelnė Marius Tenikaitis 22, Andrius Filipovas 14, Otas Majeras 13, Darius Kirdeikis 10, Donatas Tumas 9, Darius Šopa 5, Artūras Minevičius 2. Taip pat Smilgių ekipai finaliniame susitikime atstovavo Marius Šiūšis, Audrius Širmulis, Audrius Mardasas ir Dainius Jutelis.

Užpalių krepšininkai nugalėjo mažajame finale – 80:66 įveikė Žiežmarių komandą ir pasidabino bronzos medaliais.

Visų prizines vietas užėmusių komandų žaidėjai buvo nominuoti simboliniam penketukui.

Į veteranų čempionato finalinio ketverto simbolinį žaidėjų penketuką buvo išrinkti Šarūnas Veteikis (Užpaliai), Otas Majeras ir Marius Tenikaitis (Smilgiai), Mantas Vaznonis ir Arnas Samalionis (Trakiškis). Žaidėjai apdovanoti specialiais prizais.

Prieš 20 metų – 1998-aisis Obeliuose gimė Mažų miestelių krepšinio lygos idėja. Krepšinio entuziastas Romas Kundelis kartu su kolegomis iš dar 7 aplinkinių miestelių įkūrė lygą ir pradėjo istoriją, kuri tęsiasi iki šiol. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Obeliuose buvo surengta MMKL 20-ojo gimtadienio šventė.