„Lietkabelis“ išvykoje palaužė „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate dramatišką pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (15/10) ekipa. Panevėžiečiai sekmadienį išvykoje paskutinėmis sekundėmis palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (19/6) – 74:72 (22:22, 19:21, 19:16, 14:13).

„Lietkabelis“ problemų gynyboje turėjo vos prasidėjus rungtynėms – nesužaidus nė minutės, panevėžiečiai jau buvo užsidirbę tris komandines pražangas. Agresyviai puolime rungtyniavę uostamiesčio ekipos krepšininkai po J. Granto baudos metimo atitrūko – 6:2. Tačiau Pauliaus Valinsko vedama Panevėžio ekipa neleido varžovams nutolti – 8:6. Kėlinio pabaigoje įspūdingai ataką dėjimu užbaigė Donatas Tarolis, o pirmasis kėlinys baigėsi taikiai (22:22).

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo Aukštaitijos klubui – Marko Čakarevičius metimu iš po krepšio padidino „Lietkabelio“ persvarą iki 4 taškų – 25:29. Sėkmingą Panevėžio ekipos atkarpą pratęsė Ikenna Iroegbu, kurio dvitaškis su pražanga leido svečiams pirmauti 6 taškais (29:35). Prieš pat didžąją pertrauką „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą. Klaipėdiečiai perėmė du kamuolius paeiliui bei išprovokavo nesportinę varžovų pražangą. Po surengto spurto 10:2 uostamiesčio ekipa pirmavo rezultatu 43:41.

Trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 11:4. Po Pauliaus Valinsko tritaškio svečiai susigrąžino turėtą 5 taškų pranašumą (47:52). Į tai klaipėdiečiai atsakė savo spurtu 9:2 ir vėl išsiveržė į priekį (56:54).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo įspūdingu Panevėžio ekipos gynėjo S. Sinoveco tritaškiu (59:63). Ilgą laiką komandos kovojo taškas į tašką. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, M. Kupšas užsidirbo pražangą puolime, o netrukus – ir gynyboje, kai nesustabdė dvitaškį pataikusio J. Granto (70:66). Panevėžiečiai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko ir J. Wilsono tritaškis vėl išvedė į priekį N. Čanako auklėtinius (70:71). Likus žaisti 31 sek. „Neptūno“ aukštaūgis J. Grantas vėl pataikė sudėtingą dvitaškį, po kurio minimalia persvara pirmavo aikštelės šeimininkai (72:71). Mindaugas Kupšas kitoje atakoje persvėrė rezultatą „Lietkabelio“ naudai – 72:73. D. Gailiaus prasiveržimas baigėsi gautu bloku, o „Neptūno“ krepšininkai buvo priversti gelbėtis pražangomis. Likus žaisti 3 sek. J. Wilsonas realizavo pirmąjį baudos metimą, tačiau jo pergalei užteko – panevėžiečiai triumfavo rezultatu 72:74.

„Neptūnas“: Kyle Weaver 15, Deividas Gailius 9.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas (10 atk. kam.) 14, Saulius Kulvietis, Simas Jasaitis, Paulius Valinskas ir Jamaras Wilsonas po 9.