V. Bulaičio nuotr.

Atkrintamosios varžybos pradėtos pergale

Atkrintamosios varžybos pradėtos pergale

Regionų krepšinio lygoje atėjo lemiamų kovų metas. Panevėžio „Bangenė-Aivera“ pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse svečiuose įveikė Plungės „Olimpą“ ir žengė žingsnį ketvirtfinalio link.

Daugiau nei keturis mėnesius trukęs Regionų krepšinio lygos (RKL) reguliarusis sezonas pasiekė finišo tiesiąją. Pagal varžybų reglamentą pirmąsias keturias vietas užėmusios komandos iš karto pateko į ketvirtfinalį, o dar aštuonios dėl šio tikslo kovoja atkrintamosiose varžybose. Pirmajame aštuntfinalio susitikime Panevėžio „Bangenė-Aivera“ svečiuose 73:72 įveikė Plungės „Olimpo“ komandą.

Panevėžio „Bangenė-Aivera“, likusi 12-oje vietoje, aštuntfinalyje susitinka su 5-ą vietą užėmusia Plungės „Olimpo“ komanda. Šioje varžybų stadijoje kovojama iki dviejų pergalių.

Prieš atkrintamųjų rungtynių seriją „Bangenės-Aiveros“ komandos vadovas Rimantas Mincė teigė, kad panevėžiečiai ryžtingai nusiteikę kautis dėl teisės žaisti kitame varžybų etape.

„Nuotaikos kovingos, kaip kitaip gali būti. Nors užėmėme vos 12 vietą, tačiau, tiesą sakant, mes ir taikėm į Plungės ekipą. Tiksliau, norėjom Klaipėdos, bet ji pabėgo nuo mūsų. Kita vertus, su LCC studentais galėsime pasivaržyti ketvirtfinalyje. Negaliu pasakyti, kad kažkas varžovų komandoje mus gąsdintų, nebent žiūrovai, su savo tom „bačkom“. Dar svarbu, kad mūsų žaidėjai po rungtynių vėl beisbolo lazda negautų. O su „Olimpo“ ekipa aikštėje kaip nors susitvarkysime.

Šią savaitę prasidėjo ilgai lauktos Regionų krepšinio lygos (RKL) atkrintamosios varžybos, o pirmosios kovas pradėjo A diviziono aštuntfinalyje besivaržančios ekipos.

Staigmenų ilgai laukti nereikėjo, nes jau šiame etape RKL gerbėjai sulaukė jeigu ne sensacingo, tai mažų mažiausiai netikėto rezultato, kai žemiausią reitingą turėjusi Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (12) komanda svečiuose 73:72 (18:20, 18:17, 21:20, 16:15) sugebėjo įveikti Plungės „Olimpo“ (5) ekipą.

Plungėje didžiąją susitikimo dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, visgi svarbiausiomis dvikovos akimirkomis šaltakraujiškiau žaidė svečių komanda, kuri likus pusantros minutės įgijo apčiuopiamą persvarą (73:69) ir išsaugoję ją iki pat finalinės sirenos šventė gana netikėtą pergalę. Šeimininkai likus žaisti 4 sekundes iki mačo pabaigos dar spėjo išmesti tolimą metimą, kuris buvo labai netaiklus.

Nugalėtojams šiame susitikime taškus pelnė: Mantas Rubštavičius 17, Tadas Buinauskas 16, Simonas Slivka 12, Mantas Matevičius 8, Audrius Stašaitis 7, Tadas Mincė 5.

„Laimėjome labai svarbias rungtynes, bet atsipalaiduoti negalime. Svarbu taip pat ryžtingai rungtyniauti ir namuose, kaip tai darėme Plungėje. Jeigu savo aikštėje nepavyktų įveikti „Olimpo“, tai lemiamas trečiąsias serijos rungtynes vėl reikės žaisti išvykoje. O Plungėje laimėti dvejas rungtynes iš eilės be galo sunku. Pergalę lėmė teisingai žaidžiančiojo trenerio A. Stašaičio pasirinkta taktika, kurią krepšininkai sėkmingai įvykdė. Šiuo metu visi žaidėjai sveiki ir pasiruošę rungtynėms su pajėgiu varžovu“, – „Sekundei“ sakė R. Mincė.

Šiandien, penktadienį, antrąsias aštuntfinalio rungtynes „Bangenė-Aivera“ namuose žais su „Olimpu“. Susitikimas „Aukštaitijos“ sporto rūmuose (A. Jakšto g. 1) prasidės 18 valandą 30 minučių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų