M. Garucko nuotr.

Blankiai atrodęs „Lietkabelis“ neturėjo šansų prieš „Juventus“

Sekmadienį nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (14/9) keturių paeiliui pergalių serija Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate. Beveik visas rungtynes varžovus besiviję panevėžiečiai neturėjo šansų prieš kovingai nusiteikusią Utenos „Juventus“ (9/14) ekipą – 74:89 (20:18, 16:30, 22:26, 16:15).

Šiose rungtynėse Panevėžio ekipai negalėjo padėti net trys žaidėjai – Simas Jasaitis, Marko Čakarevičius ir Karolis Giedraitis.

Rungtynes sėkmingu reidu po krepšiu pradėjo Utenos ekipos atstovas Gytis Radzevičius, tačiau jau kitoje atakoje į tai rezultatyviai atsakė ir Donatas Tarolis – 2:2. Taškas į tašką abi ekipos kovojo visą pirmąjį ketvirtį. Tačiau su kėlinio sirena sudėtingą dvitaškį pataikęs Ikenna Iroegbu leido po pirmųjų dešimties minučių pirmauti „Lietkabeliui“ – 20:18.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Puikią sportinę formą demonstruojantis Ikenna Iroegbu pelnė net 11-ąjį savo tašką, o „Lietkabelis“ atitrūko jau 5 taškais (25:20). Vis dėlto, uteniškiai netrukus spurtavo rezultatu 11:0 ir po A. Zacharovo ir D. Bičkauskio tritaškių svečiai jau buvo priekyje rezultatu 25:31. „Juventus“ ekipos snaiperiai iš toli atakavo tiesiog pasakiškai, pataikę net 5 iš pirmųjų 8 tritaškių.

I. Iroegbu paskutinę antrojo kėlinio sekundę išprovokavo varžovo pražangą metimo metu ir turėjo galimybę mesti tris baudų metimus. Legionierius realizavo dvi baudas ir „Lietkabelis“ po dviejų kėlinių turėjo 12 taškų deficitą – 36:48.

Trečiajame kėlinyje panevėžiečiai stengėsi priartėti prie savo oponentų. Jamaro Wilsono taiklus tolimas metimas sumažino uteniškių persvarą iki 6 – 46:52. Vis dėlto, puikiai iš toli atakavo ir „Juventus“ ekipa. Septintąjį tritaškį pataikę svečiai vėl nutolo dviženkle persvara (54:64). „Lietkabelio“ žaidime netrūko neteisingų sprendimų, o tai puikiai išnaudojo varžovai, po trijų kėlinių dar labiau padidinę savo pranašumą.

Paskutinis kėlinys intrigos į žaidimą neatnešė – Utenos krepšininkai nutolo iki triuškinamos persvaros (65:82), tuo tarpu panevėžiečių žaidimas puolime dažnai strigdavo. Nors „Lietkabelis“ dar bandė gelbėtis greitomis atakomis, pergalę šventė varžovai.

„Lietkabelis“: Ikenna Iroegbu 20, Jamaras Wilsonas 14, Paulius Valinskas ir Stefanas Sinovecas po 12.

„Juventus“: Kenny Gainesas 19, Gytis Radzevičius 14.