V. Bulaičio nuotr.

Pasaulio čempionate panevėžiečiai gerina rekordus

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate puikiai sekasi panevėžiečiams. Trumpajame baseine vykstančiose varžybose šiandien  atrankų sesijoje du mūsų miesto atstovai pagerino Lietuvos rekordus.

50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje Simonas Bilis nuotolį įveikė per 21,10 sek. Mūsų miesto sportininkas pagerino jam pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Panevėžietis užėmė penktąją vietą ir pateko į rungties pusfinalį.

Iš viso 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje varžėsi 127 plaukikai.

Prieš dvejus metus šioje rungtyje pasaulio čempionate Kanadoje S. Bilis iškovojo trečiąją vietą. Tose planetos pirmenybėse geriausią rezultatą pasiekė pusfinalyje – 21,15 sek. 2016 metais panevėžietis tapo pasaulio čempionu 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

Panevėžietis Andrius Šidlauskas 200 metrų plaukimo krūtine nuotolį įveikė per (2:05,99) ir pagerino Giedriui Titeniui priklausiusį Lietuvos rekordą. Naujo šalies rekordo A. Šidlauskui nepakako, kad patektų į finalą. Panevėžiečio laikas buvo 15-as, o į finalą pateko tik aštuoni greičiausiai plaukę sportininkai. Iš viso atrankoje dalyvavo 46 plaukikai.

Prieš kelias dienas Kinijoje Danas Rapšys laimėjo 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi finalą ir tapo planetos čempionu. Distanciją panevėžietis įveikė per 3:34,01 min. ir pagerino Lietuvos rekordą. Tai taip pat yra geriausias šiemet užfiksuotas rezultatas pasaulyje. Maža to, lietuvis pagerino 2014 m. vengro Peterio Berneko pasiektą pasaulio čempionatų rekordą (3:34,32).