M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ be vargo įveikė Pasvalio ekipą

Trečią iš eilės pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (7/3). Panevėžiečiai sekmadienį be didesnio vargo įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4/7) – 94:63 (22:14, 21:15, 25:16, 26:18).

„Lietkabelis“ namų arenoje yra nenugalimas – čia N. Čanako auklėtiniai laimėjo 4 kartus iš tiek pat galimų.

Panevėžiečių gretose šiame susitikime debiutavo Vaidas Kariniauskas, į „Lietkabelį“ atvykęs iš Rumunijos.

Rungtynių pradžia žadėjo atkaklią dvikovą – abi komandos apsikeisdavo taikliais metimais ir nė vienai jų nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Panevėžiečių gretose žibėjo Jamaras Wilsonas, iš 13 pirmųjų komandos taškų pelnęs net 7. Sėkmingiau pirmojo kėlinio pabaigą sužaidę „Lietkabelio“ krepšininkai po 10 minučių pirmavo 8 taškais – 22:14.

Panevėžiečiams įgyti didesnį pranašumą trukdė didelis klaidų skaičius – per 15 minučių aikštelės šeimininkai suklydo net 7 kartus.

Užtikrinčiau žaidęs „Lietkabelis“ netrukus susikrovė dviženklę persvarą – Po Simo Jasaičio tritaškio N. Čanako auklėtiniai pirmavo 33:21. Stabilią persvarą aikštelės šeimininkai išlaikė visą antrajį kėlinį, po kurio komandas skyrė 14 taškų (43:29).

Trečiajame kėlinyje sąlygas ir toliau diktavo panevėžiečiai, kurie stabiliai didino savo pranašumą. Ketvirtį vainikavo Pauliaus Valinsko reidas per visą aikštę, po kurio metimo „Lietkabelis“ nutolo 23 taškais (68:45).

Paskutinės 10 minučių tebuvo formalumas – „Pieno žvaigždėms“ nepavyko priartėti, o panevėžiečiai švenčia triuškinamą pergalę.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas (5 atk. kam.) 17, Jamaras Wilsonas (4 rez. perd.) 14, Michael’as Morrison’as ir Paulius Valinskas po 12.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 11, Dagoberto Pena (6 atk. kam.) 10.