M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ po įtemptos kovos neatsilaikė Graikijoje

Panevėžio „Lietkabelio“ (2/4) ekipa išvykoje iki paskutinių akimirkų atkakliai kovojo su Atėnų AEK (5/1) krepšininkais, tačiau galiausiai pergalę šventė FIBA Čempionų lygos nugalėtojai – 65:59 (17:13, 14:18, 16:20, 18:8).

Jono Mačiulio atstovaujamai Graikijos ekipai tai buvo jau penktoji pergalė paeiliui.

„Lietkabeliui“ rungtynių pradžioje sunkiai sekėsi rasti kelią link varžovų krepšio – panevėžiečiai per daugiau nei 6 minutes tepelnė 7 taškus. Vėliau N. Čanako auklėtiniai pagavo žaidimo ritmą, tačiau AEK pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 17:13.

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai surengė atkarpą 9:2, o S. Jasaičio tritaškis išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 19:22. Likusią pirmą rungtynių pusę komandos rungtyniavo taškas į tašką – po dviejų ketvirčių rezultatas buvo lygus (31:31).

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Panevėžio klubas – po S. Kulviečio baudų metimų „Lietkabelis“ padidino savo persvarą iki 5 taškų (38:43). Prieš lemiamą kėlinį Aukštaitijos klubas turėjo 4 taškų pranašumą – 47:51.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečių puolimas sustojo – svečiai per 9 minutes tepelnė 6 taškus, o tai leido AEK krepšininkams perimti rungtynių kontrolę. Graikijos ekipa likus mažiau nei minutei pirmavo 5 taškais (62:57), o „Lietkabeliui“ išsigelbėti nebepavyko.

AEK: Vince‘as Hunteris (9 atk. kam.) 28, Giannoulis Larentzakis 12,… Jonas Mačiulis (0/6 metimai, 5 atk. kam.) taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Dominikas Mavra 10, Michael’as Morrison’as 9, Simas Jasaitis ir Saulius Kulvietis (7 atk. kam.) po 8.