M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ išvykoje palaužė „Šiaulius“

Panevėžio „Lietkabelis“ (6/3) iššvaistė turėtą pranašumą ir vos neprisižaidė su „Šiaulių“ (0/10) ekipa, tačiau galiausiai po atkaklios kovos išvykoje 83:88 (20:26, 18:27 22:16, 23:19) įveikė aikštelės šeimininkus.

Šiauliečiai per 10 susitikimų pergalės neiškovojo nė karto. Tuo tarpu „Lietkabeliui“ tai buvo antroji pergalė paeiliui Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) čempionate.

„Šiauliai“ rungtynes pradėjo rezultatyviu spurtu – 7:2. Tačiau po kelių minučių panevėžiečiams pavyko prisivyti varžovus. Greitoje atakoje Jamaras Wilsonas metimu iš po krepšio išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 12:13. Po pirmojo kėlinio puikiai puolime rungtyniavę panevėžiečiai turėjo 6 taškų persvarą – 20:26.

Antrojo ketvirčio metu „Lietkabelis“ sėkmingai didino savo persvarą – po M. Morrisono metimo svečių persvara išaugo iki 16 – 30:46. Šiauliečių sprendimai gynyboje visiškai nepasiteisino – svečiai per du kėlinius pelnė daugiau kaip pusšimtį taškų (38:53).

Puikią sportinę formą demonstruojantis J. Wilsonas Panevėžio klubui pirmojoje rungtynių dalyje pelnė net 15 taškų ir atliko 4 rez. perdavimus.

Nors trečiąjį kėlinį 6 taškais laimėjo šiauliečiai, prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 9 taškai – 60:69.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 6:2 ir „Lietkabelio“ strategas N. Čanakas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.Netrukus panevėžiečiai svarbiu momentu pataikė du tritaškius, po kurių „Lietkabelio“ persvara siekė jau 11 taškų – 70:81.

Nors paskutinę minutę šiauliečiai sumažino deficitą iki 4 taškų (82:86), „Lietkabelis“ atsilaikė ir iškovojo pelnytą pergalę.

„Šiauliai“: Antanas Udras 20, Arminas Urbutis (6 atk. kam.) 16, Evaldas Šaulys 12.

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis (5 atk. kam.) 24, Jamaras Wilsonas (7 rez. perd.) 17, Saulius Kulvietis ir Michael’as Morrison’as po 10.