K. Kavolėlio nuotr.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ kapituliavo Kaune

Panevėžio „Lietkabelis“ (4/3) du kėlinius žaidė užtikrintai, tačiau aukštesnę pavarą po ilgosios pertraukos įjungęs Kauno „Žalgiris“ (7/1) iškovojo pergalę rezultatu 71:58 (12:18, 21:20, 22:6, 16:14). Vos šešis taškus trečiajame kėlinyje tepelnęs „Lietkabelis“ patyrė antrąją nesėkmę paeiliui Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) čempionate.

Abi komandos rungtynes pradėjo netaiklių metimų gausa. „Lietkabelis“ pirmuosius taškus sukrapštė tik prabėgus daugiau nei trims minutėms. Tačiau netrukus tritaškį pridėjo Paulius Valinskas ir panevėžiečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 4:5. „Žalgiris“ puolime buksavo, o tuo pasinaudoję svečiai palaipsniui didino savo pranašumą. Lyg ant sparnų rungtyniavęs M. Morrisonas leido „Lietkabeliui“ atitrūkti 7 taškais (6:13). Netrukus sudėtingą dvitaškį su pražangą pataikė V. Lipkevičius, o Panevėžio ekipa įgijo dviženklę persvarą – 6:16. Žalgiriečiams, pirmojo ketvirčio pabaigoje surengusiems kelias sėkmingas atakas, pavyko kiek aptirpdyti taškų deficitą – 12:18.

Antrajame kėlinyje šalies čempionai įjungė aukštesnę pavarą, žaibiškai sumažinę atsilikimą iki minimalaus (19:20). Tarp ekipų ir toliau vyko atkakli kova taškas į tašką. Žalgiriečiai kurį laiką pirmavo, tačiau Michaelas Morrisonas dvitaškiu su pražanga vėl išvedė į priekį panevėžiečius.

Kauno ekipos žaidime jautėsi įtampa – puolime suklydęs A. Milaknis užsipuolė teisėją, o šis neabejodamas skyrė techninę pražangą „Žalgirio“ snaiperiui.

Sėkmingiau pirmąją rungtynių pusę sužaidęs „Lietkabelis“ po dviejų ketvirčių pirmavo 5 taškais – 33:38.

Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 7:2, o tai leido aikštelės šeimininkams išlyginti rezultatą – 40:40. „Lietkabelio“ žaidimas puolime pradėjo strigti.

G. Kadžiulis suteikė M. Morrisonui poilsio minučių, o „Žalgiris“ šia proga puikiai pasinaudojo. Beveik visą trečiąjį kėlinį panevėžiečiai buvo priversti vytis varžovus, tuo tarpu Kauno ekipos žaidėjai vis užtikrinčiau jautėsi po krepšiais. Laurynas Birutis dvitaškiu su pražnga suteikė „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą – 53:43.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelio“ krepšininkai atrodė lyg nesavi. Per trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pelnė vos 6 taškus ir suklydo net 10 kartų.

Paskutinis ketvirtis didelės intrigos nežadėjo, tačiau Jamaras Wilsonas tritaškiu sumažino „Lietkabelio“ deficitą iki 6 taškų – 57:51. Vis dėlto, per likusį laiką panevėžiečiams sukurti intrigos nepavyko, tad „Žalgiris“ iškovoja septintąją pergalę per 8 rungtynes – 71:58.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Aaronas White‘as po 13, Brandonas Daviesas 10, Edgaras Ulanovas 9.

„Lietkabelis“: Michaelas Morrisonas 16, Paulius Valinskas ir Vytenis Lipkevičius po 9, Franas Pilepičius 8, Saulius Kulvietis (5 atk. kam.) 6.