Organizatorių nuotr.

Jaunieji futbolininkai triumfavo Kaune

Rekonstrukcijos laukiantis legendinis Kauno miesto S. Dariaus ir S. Girėno stadionas pasivaržyti pakvietė jaunuosius futbolo talentus.

S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro ir Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) bendrai organizuotas turnyras sulaukė 44 komandų dėmesio. Penkiose amžiaus grupėse varžėsi komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Kėdainių, Raseinių, Jonavos, Ukmergės ir Gargždų.

2007 metais gimusiųjų ir jaunesnių amžiaus grupėje triumfavo abi Panevėžio futbolo akademijos „Panevėžys“ komandos, treti liko Kauno futbolo mokyklos „Fortūna“ auklėtiniai.

U-11 amžiaus grupėje varžėsi dešimt komandų, suskirstytų į du pogrupius po penkias ekipas. FA „Panevėžys“ pirmoji komanda savo pogrupyje įveikė visus varžovus ir užėmė pirmąją vietą. Trenerio Albino Radecko auklėtiniai 1:0 nugalėjo Kauno „Ąžuolą B“, 5:0 – Vilniaus „Granitą“, 2:0 – Marijampolės „Sūduvą“, 7:0 – Kauno SM „Tauras B“.

Kitame pogrupyje FA „Panevėžys“ antroji komanda patyrė vieną pralaimėjimą ir pasiekė tris pergales. Komanda, kurią taip pat treniruoja A. Radeckas, 0:1 nusileido Kauno SM „Tauras“, bet 2:1 nugalėjo Ukmergės SC, 4:0 Kauno „Ąžuolą“ bei 1:0 – Vilniaus „Geležinį vilką“. Nepaisant vieno pralaimėto susitikimo FA „Panevėžys“ antroji komanda tapo pogrupio nugalėtoja.

Rungtynėse dėl čempionų vardų susitiko abiejų pogrupių nugalėtojos – FA „Panevėžys“ pirmoji bei antroji komandos. Finalinį susitikimą 1:0 laimėjo FA „Panevėžys“ pirmoji komanda.

Turnyro nugalėtojų komandoje rungtyniavo Oskaras Janušas, Adas Jasiūnas, Majus Žižys, Augustas Butkus, Nojus Mulevičius, Ignas Lukoševičius, Eimantas Žižiūnas, Matas Dilys, Airidas Šaltys, Arminas Astafejevas, Augustas Gedžiūnas.

Antrąją vietą Kaune vykusiame turnyre laimėjo Pijus Sadauskas, Laurynas Aleliūnas, Gabrielius Likša, Matas Petrulaitis, Jokūbas Silantjevas, Danielius Tomkevičius, Benas Kavaliūnas, Kajus Puzinas, Armandas Pukevičius, Kornelijus Uzėnas, Armandas Bunys.

Dvi dienas vykusį turnyrą pirmieji pradėjo Kauno lopšelių-darželių auklėtiniai, o vėliau į stadiono veją įžengė 2011 metais gimę ir jaunesni futbolininkai. Visi šių amžiaus grupių žaidėjai buvo apdovanoti medaliais ir namo išvyko su geriausiais įspūdžiais.

Nuo pat ryto S. Dariaus ir S. Girėno stadione kovas pradėjo gimusiųjų 2008 metais ir jaunesnių amžiaus grupių komandos. Šioje kategorijoje dominavo Gargždų FK „Banga“, kurios dvi komandos pasidalijo pirmąsias vietas.

Turnyrą baigė šešios dvylikamečių ir jaunesnių komandos. Čia iki paskutinių turnyro rungtynių užvirė tikra kova dėl aukso medalių. Varžybų finiše pasisekė Kauno rajono „Garliavos“ jauniesiems futbolininkams, kurie aplenkė antroje vietoje likusius Kauno futbolo mokyklos „Ąžuolas“ auklėtinius ir trečią vietą užėmusį Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ jaunimą.

Geriausius komandos žaidėjus ir komandas prizininkes apdovanojo S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus, KAFF prezidentas Sergejus Slyva ir KAFF viceprezidentas Romas Pikčilingis.

FA „Panevėžys“ pirmosios komandos geriausiu žaidėju pripažintas Matas Dilys, o antrosios – Benas Kavaliūnas.