kedainiuose.lt nuotr.

„Nevėžis“ įveikė „Lietkabelį“

Tęsiasi keturių komandų draugiškas krepšinio turnyras Kėdainiuose. Šįvakar „Lietkabelio“ komanda susitiko su turnyro šeimininke – vietos „Nevėžio“ ekipa. Susitikimą rezultatu 86:63 (28:23, 19:19, 8:9, 31:12) laimėję „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo antrąją pergalę paeiliui.

„Nevėžio“ komanda sėkmingiau pradėjo rungtynes. Sužaidus dvi minutes šeimininkai pirmavo rezultatu 5:0. Mačo pradžioje visą laiką priekyje buvo „Nevėžio“ krepšininkai, bet panevėžiečiai stengėsi varžovų į priekį nepaleisti. Kėlinio viduryje svečiams pavyko išlyginti rezultatą – 11:11. Netrukus šeimininkai vėl perėmė iniciatyvą ir pirmavo 25:17. Po pirmojo ketvirčio „Nevėžio“ persvara siekė 5 taškus – 28:23.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų spurtu 7:0, o „Nevėžio“ persvara pirmą kartą šiame mače tapo dviženkle – 35:23. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai nepalūžo ir sugebėjo sušvelninti atsilikimą. Poilsio komandos išėjo šeimininkams turint 5 taškų persvarą 47:42.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo labai sėkmingai. „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą rezultatu 9:0 ir pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 51:47. Pirmuosius savo taškus po pertraukos „Nevėžio“ komanda pelnė tik 8-ąją trečiojo kėlinio minutę. Labai nerezultatyviai vykusį trečiąjį mačo kėlinį 9:8 laimėjo „Lietkabelis“, o švieslentėje po trijų kėlinių žibėjo skaičiai 55:51 – „Nevėžio“ naudai.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Paskutinį ketvirtį  sėkmingiau pradėjo kėdainiečiai. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes ketvirtajame kėlinyje „Nevėžis“ vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 64:53. „Lietkabelio“ treneriai paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu stengėsi sustyguoti savo auklėtinių žaidimą.  Nepaisant to, šeimininkai ne tik išlaikė persvarą, bet ir ją smarkiai padidino. „Nevėžio“ komanda šventė užtikrintą pergalę rezultatu 86:63.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 15, Paulius Valinskas 11 (5 rez. perd.), Dominikas Mavra 10 (5 atk. kam.), Michaelas Morrisonas 9 (4 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 6.

„Nevėžis“: Chaunsey Collinsas 23 (3/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Jonas Christopheris Fulleris 17 (3/7 tritaškiai), Ignas Labutis 11, Simas Buterlevičius 9 (3/8 tritaškiai), Martynas Varnas ir Valdas Vasylius po 8.

Kitose turnyro rungtynėse susitiko Ukrainos ir Baltarusijos čempionai. Minsko „Tsoki“ nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo ir Čerkasų „Mavpy“ ekipą sutriuškino rezultatu 102:77 (32:16, 30:23, 18:21, 22:17).

Po dviejų dienų turnyre pirmauja „Nevėžio“ komanda, laimėjusi abejas rungtynes. „Lietkabelio“ ir „Tsmoki“ ekipos turi po vieną pergalę, o „Mavpy“ klubas pralaimėjo abu žaistus susitikimus.

Rytoj, paskutinę turnyro dieną, „Lietkabelis“  susitiks su „Tsmoki“, o „Nevėžis“ rungtyniaus su „Mavpy“.