K. Paulausko nuotr.

Panevėžietės – šalies čempionato lyderės

Mūsų miesto futbolininkės Lietuvos moterų pirmenybėse pasiekė ketvirtąją pergalę paeiliui. To padaryti nepavyko nė vienai kitai komandai.

Po vasaros pertraukos atsinaujino LMFA Pirmosios lygos varžybos. Vienos iš pirmenybių lyderių panevėžietės iškovojo savo ketvirtąją pergalę.

Vakarų regiono grupės ketvirtajame ture savo 12-ąjį tašką iškovojo Panevėžio FA-SG-FK „Panevėžys“ ekipa. Aukštaitės po sėkmingo antro kėlinio nugalėjo Klaipėdos FM-FK „Atlantas“ 4:0 (0:0). Karilė Liužinaitė pelnė tris įvarčius, Marija Stankevičiūtė – vieną. Visi keturi įvarčiai į klaipėdiečių vartus buvo įmušti antrajame rungtynių kėlinyje.

Rungtynių nugalėtojos susitikimą su Klaipėdos FM-FK „Atlantas“ pradėjo tokios sudėties: Viktorija Laksaitė, Gerda Šibirkštytė, Karilė Liužinaitė, Manfreda Bartusevičiūtė, Marija Galkina, Tereza Romanovskaja, Fausta Didžgalvytė, Vismanta Čereškaitė, Gintarė Bartkutė, Marija Stankevičiūtė, Austėja Varytė. Po keitimų aikštėje pasirodė Ugnė Kirvelytė, Vesta Ilgūnaitė, Gabrielė Vitovskytė.

Trenerių Juozo Aleksos ir Virginijaus Liubšio auklėtinės šiame sezone kol kas neprarado nė taško. Panevėžietės, be pergalės 4:0 prieš Klaipėdos FM-FK „Atlantas“, laimėjo dar trejas rungtynes. Panevėžio FA-SG-FK „Panevėžys“ 9:2 įveikė Mažeikių „Triumfą“, 3:1 – Tauragės VJSM-„Taurą“ bei 1:0 – Gargždų „Bangą B“.

Vakarų regione, visoms komandoms sužaidus po 4 susitikimus, pirmauja 12 taškų turinti FA-SG-FK „Panevėžys“ komanda. Antrąją vietą užima Mažeikių „Triumfas“ (9 taškai), trečiąją – Gargždų „Banga B“ (4 taškai), ketvirtąją – Tauragės VJSM – „Tauras“ (2 taškai),  penktąją – Klaipėdos FM-FK „Atlantas“ (1 taškas).

FA-SG-FK „Panevėžys“ per keturis susitikimus įmušė 17 įvarčių, o į savo vartus praleido vos 3. Daugiau nei pusę – 9 įvarčius – savo komandai pelnė itin rezultatyviai rungtyniaujanti Karilė Liužinaitė.

LMFA Pirmojoje lygoje žaidžia po penkias komandas Centro, Rytų, Vakarų regionuose dviejų ratų sistema (10 turų). 1–2 vietas regionuose užėmusios komandos bei dvi stipriausios 3-iąsias vietas užėmusios komandos rudenį pateks į varžybų ketvirtfinalį, o į jį nepatekusios komandos žais dėl 9–15 vietų paguodos etape.

15 komandų yra suskirstytos į tris regionines grupes. Sužaidus 10 turų paaiškės, kurios iš jų pelnys kelialapius į LMFA Pirmosios lygos ketvirtfinalį.