Įspūdingu reginiu šeštadienį grožėjosi važiavusieji keliu tarp Bernatonių ir Skaistgirių gyvenviečių. R. Krivicko nuotr.

Pakelėje – įspūdingas reginys: suskaičiavo per šimtą gandrų

Pakelėje – įspūdingas reginys: suskaičiavo per šimtą gandrų

Vasaros pabaigą skelbia javapjūtę baigusius kombainus laukuose pakeitę traktoriai ir juos lydintys didžiuliai būriai baltųjų gandrų.

Įspūdingu reginiu šeštadienį grožėjosi važiavusieji keliu tarp Bernatonių ir Skaistgirių gyvenviečių. Paskui nukultą lauką arusį traktorių būriavosi gausi kompanija šių sparnuočių. Fotografuoti neeilinio vaizdo sustojęs panevėžietis Rokas Krivickas suskaičiavo net 110 gandrų.

„Jų buvo daugiau – dar vienas būrys stypsojo kitame lauko kampe“, – pasakojo panevėžietis.

Šimtas ir net daugiau gandrų vienoje vietoje – artėjančio rudens reiškinys. Tai gandrų pasiruošimo tolimai kelionei į pietinius kraštus ženklas.

Ne veltui rugpjūčio 24-oji – Šv. Baltramiejaus diena – dar vadinama Gandrų išskridimo diena. Nuo seno lietuviai tądien išlydėdavo žiemoti išskrendančius gandrus. Tik vienas kitas, dažniausiai vėlyvų vadų jaunikliai, Lietuvoje užsibūna kiek ilgėliau. O jau kaip retą reiškinį orgitologai registruoja rugsėjo 1-ąją likusius gandrus.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų