K. Kavolėlio nuotr.

Klaipėdiečiams pralaimėjęs „Lietkabelis“ atsidūrė ties prarajos riba

Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje neturėjo šansų prieš Klaipėdos „Neptūno“ ekipą – uostamiesčio krepšininkai 79:71 (20:9, 16:19, 21:12, 22:31) nukovė R. Butauto vadovaujamą ekipą ir atsidūrė per žingsnį nuo LKL bronzos medalių. Klaipėdiečiai serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2:1.

Aikštelės šeimininkai nuo pat pirmų minučių stengėsi diktuoti savo tempą – Renaldo Seibučio vedamas „Neptūnas“ spurtavo 12:2. Tuo tarpu „Lietkabelio“ žaidėjai pataikė vos 1 metimą per daugiau nei 5 minutes. Klaipėdiečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo dviženkle persvara (20:9).

Nors antrojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ sėkmingai didino savo pranašumą, vėliau „Lietkabelio“ aukštaūgiai skirtumą kiek aptirpdė – po Žygimanto Skučo dvitaškio komandas skyrė 12 taškų. Prieš didžiąją pertrauką panevįžiečių inicijuotas spurtas 12:2 leido tikėtis atkaklios kovos antrojoje rungtynių dalyje.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ įjungė aukštesnę pavarą, o „Lietkabelis“ negalėjo rasti priešnuodžių varžovų puolimui. Mindaugo Kačino tritaškis aikštelės šeimininkams leido pasiekti net 17 taškų persvarą (55:38).

Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos „Lietkabelis“ pradėjo kvėpuoti šeimininkams į nugarą. Donato Tarolio dvitaškis sumažino panevėžiečių atsilikimą iki vienženklio – 63:54. Nors atrodė, jog iš „Neptūno“ atimti pergalės nebepavyks, likus mažiau nei minutei Simo Jasaičio tritaškis bei D. Tarolio dvitaškis sumažino skirtumą iki 5 taškų (76:71). Per likusį laiką panevėžiečiams suregzti sėkmingų atakų nebepavyko, o klaipėdiečiai švenčia sunkią pergalę rezultatu 79:71.

„Neptūnas“:Renaldas Seibutis 17,Brandonas Fieldsas 16, Mindaugas Kačinas 11.

„Lietkabelis“:Kšištofas Lavrinovičius ir Gintaras Leonavičius po 11, Dominikas Mavra ir Lukas Aukštikalnis po 10.

Ketvirtąsias mažojo finalo rungtynes „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ komandos žais šį sekmadienį Panevėžyje. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.