K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ žengė tvirtą žingsnį link bronzos medalių

Panevėžio „Lietkabelis“ pergalingai pradėjo kovą mažajame finale. Sekmadienį panevėžiečiai išvykoje be didesnio vargo 83:69 (19:11, 25:18, 25:18, 14:22) sudorojo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą. Po šio susitikimo „Lietkabelis“ serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo spurtu 6:0, tačiau netrukus svečių persvarą aptirpdė keturi iš eilės „Neptūno“ gynėjo Brandono Fieldso taškai. Rungtynių tempą diktavę „Lietkabelio“ žaidėjai pirmojo ketvirčio viduryje pasiekė 8 taškų pranašumą (8:16), kai tritaškį smeigė Žanis Peineris.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai išgyveno tikrą taškų badą – aikštelės šeimininkai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes. Tuo pasinaudoję panevėžiečiai visiškai kontroliavo rungtynių eigą. Tik prieš didžiąją pertrauką „Neptūnui“ pavyko sumažinti deficitą iki 15 taškų (29:44).

Trečiasis kėlinys klaipėdiečiams taip pat nieko gero nežadėjo. Darjušo Lavrinovičiaus bei Žanio Peinerio pastangomis „Lietkabelio“ persvara pasiekė rekordinę 26 taškų ribą – 36:62.

„Neptūno“ žaidėjai rungtynių pabaigoje kilo į lemiamą šturmą – po Mato Juciko 4 taškų paeiliui komandas skyrė tik 16 taškų (55:71). Per likusį laiką šeimininkams grąžinti intrigos nepavyko – „Lietkabelis“ švenčia ypač svarbią pergalę kovoje dėl trečiosios vietos LKL čempionate.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15, Tomas Delininkaitis 14, Brandonas Fieldsas 12, Matas Jucikas 10.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 19, Dominikas Mavra 14, Donatas Tarolis 11, Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris po 10.