K. Kavolėlio nuotr.

Užtikrinta „Lietkabelio“ pergalė prieš „Šiaulius“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) atkrintamosios rungtynės Panevėžio „Lietkabeliui“ prasidėjo sėkmingai. Šeštadienį panevėžiečiai namuose įtikinamai 103:86 (30:18, 27:23, 25:21, 21:24) įveikė „Šiaulių“ ekipą ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Startiniame penkete rungtynes pradėjęs Donatas Tarolis jau pirmoje atakoje pasižymėjo triuškinamu dėjimu, į tai Šiaulių ekipos lyderis Laurynas Birutis atsakė taikliu dvitaškiu – 2:2. Pirmojo kėlinio pradžioje komandos žaidė taškas į tašką, tačiau netrukus šeimininkai atitrūko. Po Simo Jasaičio tritaškio panevėžiečiai jau įgijo dviženklę persvarą – 24:14.

Pirmojo kėlinio metu abi komandos dažnai atakavo iš toli: „Lietkabelis“ pataikė 4 tritaškius iš 10 bandymų, o šiauliečiai – 3 iš 7. Ypač rezultatyviai varžovų krepšį atakavę panevėžiečiai po pirmo kėlinio pirmavo įtikinamai – 30:18.

„Lietkabelis“ nemažino apsukų ir antrajame kėlinyje – Lorenzo Williamsas smeigė tritaškį su pražanga ir aikštelės šeimininkai pasiekė jau 15 taškų pranašumą (43:28).

Po didžiosios pertraukos panevėžiečių pranašumas tik augo, o Luko Aukštikalnio tritaškis „Lietkabeliui“ leido pasiekti rekordinę 24 taškų persvarą (75:51). Nepaisant to, šiauliečių inicijuotas spurtas netrukus leido svečiams grįžti į žaidimą. Laurynas Birutis pataikė dvitaškį su pražanga, po kurio komandas skyrė tik 9 taškai (83:74).

Vis dėlto, likus žaisti 3 minutes, Lorenzo Williamsas dvitaškiu atstatė „Lietkabelio“ dviženklį pranašumą, Vaidas Čepukaitis pridėjo dvitaškį su baudos metimu ir panevėžiečiams pergalė jau buvo ranka pasiekiama – 94:82. Per likusį laiką stebuklo sukurti šiauliečiams jau nepavyko.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18, Lorenzo Williamsas ir Žanis Peineris (7 atk. kam.) po 7.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 22, Vytautas Šarakauskas 12, Arminas Urbutis 11.