LTU Swimming nuotr.

Įspūdingas Panevėžio plaukikų pasirodymas Alytuje

Alytuje vykusio atvirojo Lietuvos plaukimo čempionato paskutinę dieną – šeštadienį puikiai sekėsi panevėžiečiams.

Danas Rapšys iškovojo aukso medalį ir daugiau nei 6 sek. pagerino jam pačiam priklausiusį šalies 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties rekordą. Aukso medalius paskutinę varžybų dieną iškovojo dar trys panevėžiečiai: Paulina Pekūnaitė, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas.

D. Rapšys finale nuotolį įveikė per 3 min. 47,25 sek. Ankstesnį rekordą (3.53,33) plaukikas pasiekė 2017 metų kovo 3 dieną. Šeštadienį iš viso išdalinta 12 medalių komplektų. Šeštadienio plaukimų nugalėtojai. 50 m laisvuoju stiliumi: Nastasija Karakouskaja (SDUSHOR „Start“) – 25,68 sek. ir Simonas Bilis (Panevėžio „Žemyna“) – 22,42 sek.; 200 m nugara: Paulina Pekūnaitė (Panevėžio SG) – 2.23,28 ir Gytis Stankevičius (Kauno PM) – 2.01,54; 200 m krūtine: Kotryna Teterevkova (Vilniaus MSC) – 2.31,60 ir Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 2.14,67;

100 m peteliške: Beatričė Kanapienytė (Kauno PM) – 1.02,37 ir Deividas Margevičius (Kauno SM „Startas“) – 52,88 sek.; 400 m laisvuoju stiliumi: Ema Balčiūtė (Kauno SM „Startas“) – 4.37,24 ir Danas Rapšys (Panevėžio „Žemyna“) – 3.47,25 (Lietuvos rekordas); kombinuota estafetė 4×100 m: Kauno PM 1 (Meda Kulbačiauskaitė, Beatričė Kanapienytė, Agnė Šeleikaitė, Vakarė Girčytė) – 4.20,14 ir Kauno PM 1 (Gytis Stankevičius, Paulius Martinkėnas, Eimantas Milius, Tomas Sungaila) – 3.49,47.