T. Toleikio nuotr.

D. Rapšys ir A. Šidlauskas – Lietuvos čempionai

Alytuje prasidėjo Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas kuriame dalyvauja per 350 Lietuvos plaukikų. Pirmąją varžybų dieną buvo išdalinta 12 medalių komplektų individualiose rungtyse bei 3-jose estafetėse.

Pagal sporto varžybų klasifikaciją, Lietuvos čempionatas yra aukščiausios ir pagrindinės šalies sporto šakos varžybos rengiamos vieną kartą per metus. Varžybų nugalėtojai tampa čempionais ir šį titulą nešioja visus metus. Pirmą čempionato dieną čempionų titulus apgynė Agnė Šeleikaitė ir A.Šidlauskas (100 m krūtine) bei M.Kulbačiauskaitė ir D.Rapšys (100 m nugara), o naujais rungčių čempionais tapo: V.Zeliankevich, T.Sungaila (200 m l.stiliumi); E.Martišiūtė, P.Strazdas (200 m kompl. Pl.); N.Karakouskaya, D.Margevičius (50 m peteliške) bei L.Kluonytė (800 m l.stiliumi) ir G.Masiulis (1500 m l.stiliumi).

Šiandien vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį laimėjo panevėžietis Danas Rapšys.

Geriausias praėjusių metų šalies plaukikas finale nuotolį įveikė per 49,28 sek. ir antrąją vietą užėmusį šios rungties Lietuvos rekordo savininką, taip pat panevėžietį Simoną Bilį aplenkė 0,65 sek. Trečiąją vietą užėmė Tomas Sungaila (50,11 sek.). Penktadienio plaukimų nugalėtojai. 50 m krūtine: Agnė Šeleikaitė (Kauno PM) – 31,24 sek. ir Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“) – 28,02 sek.;

100 m laisvuoju stiliumi: Justina Dilkaitė (Vilniaus MSC) – 58,36 sek. ir Danas Rapšys (Panevėžio „Žemyna“) – 49.28 sek.; 200 m peteliške: Beatričė Kanapienytė (Kauno PM) – 2.23,09 ir Deividas Margevičius (Kauno SM „Startas“) – 2.04,36; 400 m kompleksinis plaukimas: Ieva Jacevičiūtė (Alytaus SRC) – 5.06,74 ir Erikas Kapočius (Ignalinos KSC) – 4.38,36; 50 m nugara: Meda Kulbačiauskaitė (Kauno PM) – 30,19 sek. ir Gytis Stankevičius (Kauno PM) – 25,86 sek.; 4×100 m laisvuoju stiliumi: Kauno PM 1 (Agnė Šeleikaitė, Meda Kulbačiauskaitė, Beatričė Kanapienytė, Vakarė Girčytė) – 4.03,05 ir Kauno PM 1 (Gytis Stankevičius, Eigirdas Jankauskas, Erikas Grigaitis ir Tomas Sungaila) – 3.31,97.