V. Bulaičio nuotr.

Kovo 11-oji Panevėžyje: rekordai ir gruzinų lietuviškai sugiedotas himnas

Kovo 11-oji Panevėžyje: rekordai ir gruzinų lietuviškai sugiedotas himnas

Šventinį sekmadienį paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos į Panevėžio Laisvės aikštę susirinko nemenkas būrys žmonių: ir patriotiškai nusiteikusių senolių, ir vis dar netvirtai ant žemės stovinčių mažųjų. Minioje buvo galima pamatyti plevėsuojančias trispalves, tautinėmis spalvomis išgražintus šalikus ir kepures.

Pirmą kartą Panevėžyje valstybinės šventės minėjime „Tautiška giesmė“ suskambo kitaip nei iki šiol. Iškilmingos ceremonijos metu panevėžiečius ir svečius sveikino muzikinis vyrų ansamblis „Me Rustveli“ iš Gruzijos, Rustavio miesto. Kolektyvas atliko ne tik tradicinę gruzinų liaudies dainą. Skardžiabalsių vyrų lūpose nuskambėjo Lietuvos himnas. Kartu su gruzinais giedojo visi buvę Laisvės aikštėje ir ne vienas braukė ašarą.

Panevėžiečius ir miesto svečius pasveikino vyskupas emeritas, Jo ekscelencija Jonas Kauneckas. Dvasininkas teigė, jog ši diena bažnyčioje – itin džiaugsminga. Bažnyčios atstovas iš širdies linkėjo visiems švęsti šventadienį ne tik tautinių dienų metu.

Sveikinimo žodį tarė ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Rolandas Putnikas.

„Man laisvė – galimybė rinktis, ką mes norime veikti, kur keliauti, kokį darbą dirbti, kalbėtis, kartais pasipiktinti, dalintis nuomone“, –kalbėjo kariškis.

Paminėti Lietuvai reikšmingos datos susirinkusius gyventojus sveikino miesto mero pavaduotojas Petras Luomanas, prakalbęs poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis.

„Kiek rovė – neišrovė, kiek skynė – nenuskynė“, – laisva šalimi ir drąsiais jos gynėjais didžiavosi P. Luomanas.

Kiekvienas, nors ir mažu indėliu prisidėjęs, pasak P. Luomano, padės sukurti tokią Lietuvą, kurioje bus gera gyventi.

Prie šventinių sveikinimų prisidėjo ir miesto garbės svečiai: Liuneno (Vokietija) miesto meras, Rustavio (Gruzija) mero pavaduotojas, Rumunijos Maramurešo apskrities tarybos atstovas bei Gabrovo (Bulgarija) delegacija.

Pažymėjo rekordais

Šiųmetė Kovo 11-oji Panevėžyje išsiskyrė rekordais. Laisvės a. iškabintas ilgiausias Lietuvoje – net 346 metrų ilgio ir apie 20 kg svorio panevėžiečių parašytas laiškas ateities kartoms. Jis bus įdėtas į kapsulę, užkastas Laisvės a. ir pažymėtas prierašu, jog dienos šviesą vėl galės išvysti tik po dar šimto metų – 2118-ųjų vasario 16-ąją.

Panevėžiečiai šįmet pagerino ir šventinio bėgimo aplink Laisvės a. rekordą. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ketvirtus metus organizuotame Kovo 11-osios bėgime, šįmet trukusiame 28-ias valandas, dalyvavo net 868 bėgikai. Jauniausiajam už laisvę bėgusiam patriotui dar nėra nė dvejų metukų, o vyriausiajam – jau 85-eri.

Pilietiškumas auga

2018-ieji Lietuvai – ypatingi metai, pažymėti istorinio šimtmečio žyme. Gausus būrys į Laisvės a. susirinkusiųjų paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – dar vienas įrodymas, jog pilietiškumas įgyja vis daugiau jėgos.

Į šventinį renginį atėjęs panevėžietis Albinas pasakojo valstybines šventes paminintis tiek šeimoje, tiek miesto aikštėje. Pasak vyro, šios tradicijos jis laikosi nuo pat 1988 metų. Panevėžietis sakė neįsivaizduojantis, kaip galima nepaminėti tokios svarbios dienos. Anot jo, džiaugtis turi visi, nors, Albino nuomone, pilietiškų jaunuolių vis dar mažoka. Jis pats – buvęs Aukščiausiosios tarybos gynėjas, tad kovo 11-ąją ne atsitiktinai jo akyse kaupėsi ašaros.

Šventiškai pasipuošę Irena ir Alfredas Kovo 11 – ąją taip pat laiko svarbia data. Kur ją paminėti, jiems ilgai spręsti nereikėjo.

„Dūšia kvietė čia ateit“, –  šypsojosi moteris.

Pora sutinka, jog pilietiškumas auga, ir labai džiaugėsi galintys laisvai dalyvauti tokiuose renginiuose.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Panevėžyje tęsiasi: Kraštotyros muziejus, Dailės galerija kviečia nemokamai apžiūrėti ekspozicijas ir parodas, o į Panevėžio areną tūkstantinė minia susirinko pažiūrėti garsiojo miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“.

 

 

Galerija

Komentarai

  • Na ir gražus gi renginys vakar mieste vyko. Tai dėkui už miuziklą. Jis nepakartojamas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų