K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ nusileido „Žalgiriui“

SIL – Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ susitiko su Kauno „Žalgiriu“.

Klaipėdoje vykusiose rungtynėse pergalę rezultatu 88:74 iškovojo kauniečiai, kurie rytoj dėl pagrindinio prizo finale kausis su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Šiandien vilniečiai kitame pusfinalyje rezultatu 81:61 nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ ir pateko į finalą. „Lietkabelis“ ir „Dzūkija“ rytoj mažajame finale kovos dėl trečiosios vietos.

Šiame sezone praėjusių metų finalo dalyviai susitiko trečiąjį kartą. Du kartus „Lietkabelis“ ir „Žalgiris“  jau žaidė LKL pirmenybėse. Abu sykius pergales šventė kauniečiai 92:90 bei 70:66.

„Lietkabelio“ ekipa rungtynes pradėjo nevisiškai įprastu starto penketu: L. Williamsas, A. Velička, Ž. Peineris, Ž. Skučas ir V. Čepukaitis.

Mačo pradžia buvo nervinga ir nerezutatyvi. Sužaidus dvi su puse minutės rezultatas buvo lygus 3:3. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui švieslentėje degė skaičiai  9:9. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Ramūnas  Butautas sumaniai keitė gynybos sistemas ir pačius krepšininkus. Po to, kai „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo atkarpą 6:0 ir pirmavo 15:11, R. Butautas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Sėkmingiau sužaidę pirmojo ketvirčio pabaigą, kauniečiai įgijo rekordinę persvarą ir po dešimties žaidimo minučių pirmavo 8 taškų persvara – 25:17.  Pirmajame ketvirtyje aikštėje spėjo pabūti visi dvylika „Lietkabelio“ krepšininkų.

Antrajame kėlinyje kauniečiai visą laiką pirmavo, o panevėžiečiai bandė vytis varžovus. „Žalgirio“ krepšininkai žymiai geriau kovojo dėl kamuolių ir susikurdavo sau antruosius šansus. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes antraja ketvirtyje, kauniečiai pirmavo jau dviženkle persvara – 35:24. Kauniečiams pradėjus pataikyti iš toli, „Žalgirio“ persvara išaugo iki 22 taškų – 51:29.  Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 54:34 – „Žalgirio“ naudai.

Po pertraukos „Žalgiris“ pilnai kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 88:74. Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje žaidė Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 18 taškų.