V. Bulaičio nuotr.

„Montuotojo“ komanda pirmauja Lietuvos čempionate

Pasibaigė Lietuvos stalo teniso vyrų komandinio čempionato pirmasis etapas. Dar dvi pergales iškovojo „Montuotojo“ komanda, namuose 5:0 nugalėjusi Jonavos stalo teniso klubą ir 5:1 – Širvintų stalo teniso klubą.

Tris pastaruosius sezonus tapę šalies čempionais „Montuotojo“ vyrai šiame sezone dar nesuklupo.

Mačas su jonaviškiais panevėžiečiams klostėsi nesunkiai. Per penkias kovas aikštės šeimininkai svečiams pralaimėjo vos vieną setą. Viktoras Bykovas 3:0 (11:5, 11:2, 11:9) įveikė Mantą Bureiką ir 3:0 (11:8, 11:5, 11:5) – Roką Bartusevičių. Dvi pergales pasiekė ir Klaidas Čepaitis, 3:0 (11:7, 11:6, 11:5) nugalėjęs R. Bartusevičių bei 3:1 (11:9, 7:11, 11:7, 12:10) – Edgarą Sirutį. Aleksandras Kraskovskis 3:0 (11:2, 11:7, 11:7) įveikė E. Sirutį. Šiame susitikime „Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas leido pailsėti komandos lyderiui Pauliui Gūrai.

Kiek atkaklesnis mačas vyko su Širvintų stalo teniso klubu, nors panevėžiečių pergalė abejonių nekėlė. A. Kraskovskis po labai atkaklios kovos 3:2 (9:11, 11:5, 11:6, 8:10, 12:10) palaužė Daimoną Ušacką, bet paskui 2:3 (8:11, 11:8, 11:6, 9:11, 7:11) nusileido Rimvydui Martinkai. „Montuotojo“ lyderis P. Gūra 3:1 (11:6, 6:11, 11:7, 11:7) nugalėjo R. Martinką ir 3:1 (11:9, 7:11, 11:6, 11:6) – Romualdą Franckaitį. V. Bykovas 3:1 (9:11, 11:3, 11:6, 11:6) įveikė D. Ušacką.

Pasiekusi dvi pergales, „Montuotojo“ komanda šalies aukščiausios lygos čempionato pirmąjį etapą baigė be nuostolių. Panevėžiečiai laimėjo visus vienuolika susitikimų.

Šiame sezone Lietuvos vyrų komandinio čempionato aukščiausioje lygoje varžosi dvylika kolektyvų. Be panevėžiečių Pauliaus Gūros, Klaido Čepaičio ir Renaldo Paškevičiaus, rungtyniauja ir du legionieriai – rusas Aleksandras Kraskovskis ir baltarusis Viktoras Bykovas. Prieš susitikimą komandos vadovas į rungtynių protokolą įrašo tik trijų žaidėjų pavardes, nes būtent tiek sportininkų gali atstovauti komandai viename mače.

Antrajame čempionato etape pirmos šešios komandos tęs kovą dėl medalių ir tarpusavyje sužais dar po kartą. Taškai, surinkti pirmajame etape, išliks. Paskui pirmąją ir antrąją vietas užėmusios komandos rungtyniaus finale, kur kovos dėl šalies čempionų vardų. Trečioje ir ketvirtoje vietoje likusios ekipos mažajame finale varžysis dėl bronzos medalių. Finalo ketverto vieta paaiškės vėliau.

Apsilankęs „Sekundės“ redakcijoje, „Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas pasidalijo mintimis apie pirmąjį čempionato etapą: „Nepaisant to, kad mūsų komanda pati jauniausia šalies čempionate ir trims sportininkams vos po septyniolika metų, ji rungtyniavo pagirtinai. Kolektyvas labai draugiškas, vieningas ir padeda pasiekti pergales. Kol kas dar nieko nelaimėjome. Laukia antrasis čempionato etapas, kuriame silpnų varžovų nebus. Ir toliau stengsimės siekti pergalių bei apginti praėjusiais metais iškovotą Lietuvos čempionų vardą.“

Pasibaigė ir Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato pirmasis etapas. Sėkmingai šalies čempionate rungtyniauja Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komanda. Trenerio Ryčio Veličkos auklėtinės per dešimt susitikimų pasiekė aštuonias pergale. Panevėžietės kartu su Klaipėdos „Etna-Aibera-Vsta“ bei Vilniaus „Tauru“ dalijasi antra–ketvirta vietomis. Moterų komandiniame čempionate pirmauja Jonavos stalo teniso klubo sportininkės, laimėjusios visus dešimt susitikimų. Šios keturios komandos, taip pat Vilniaus universitetas ir Vilniaus „Tauras- Mažoji raketė“ tęs kovą antrajame pirmenybių etape. Panevėžio KKSC komandai šiame sezone atstovauja Aistė Dervinytė, Laura Grigorukaitė, Augustė Melaikaitė ir Erika Satkevičiūtė. Praėjusiame sezone Panevėžio kūno kultūros sporto centro stalo tenisininkės iškovojo sidabro medalius.

Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato aukščiausios lygos pirmenybės, kuriose varžosi vienuolika ekipų, vyksta pagal tokią pačią sistemą, kaip ir vyrų.