Panevėžio krašto „Ilgaplaukės“ konkurse triumfavusios 22-ejų panevėžietės U. Lasmanavičiūtės (kairėje) plaukai siekia net 140 centimetrų. M. Garucko nuotr.

Ilgakasės iš visos Lietuvos rinkosi į kalėdinę puotą Panevėžyje

Ilgakasės iš visos Lietuvos rinkosi į kalėdinę puotą Panevėžyje

Pasidabinusios princesių suknelėmis, akis slėpdamos po domino kaukėmis, pasileidusios ilgus ir žvilgančius plaukus, viena po kitos į sceną Panevėžio arenoje lipo gražiausių ir ilgiausių plaukų savininkės iš visos Lietuvos.

Jau trečią kartą rengiamame konkurse gražiausias savo puošmenas – plaukus panoro parodyti net 68 dalyvės. Jauniausiai jų – vos dveji, o vyriausiai – 22-eji. Kaip ir buvo tikėtasi, pasiektas pasaulio rekordas – ir net ne vienas. Net keturios rekordus sumušusios dalyvės buvo pakviestos dalyvauti pasaulio ilgaplaukių konkurse.

Konkurso „Ilgaplaukės“ vienos iš organizatorių Laimutės Marijos Jancevičienės teigimu, kadangi artėja gražiausios metų šventės – Kalėdos, nutarta visas ilgakases pakviesti į princesišką puotą.

„Visos mergaitės, turinčios ilgus plaukus, panašios į Brolių Grimų pasakos „Auksaplaukė“ heroję, kuri išsigelbėjo iš bokšto pasileidusi savo ilgas kasas. Aplinkui jau sklando kalėdinė dvasia, tad visas ilgakases pakvietėme į princesių puotą – karnavalą“, – pasakojo L. M. Jancevičienė.

Tiesa, kaip ir kiekviename grožio konkurse, taip ir čia dėl kiekvieno centimetro virė itin arši kova. Kai kurios gražuolių mamos komisijos narių prašė net kelis kartus permatuoti jų ilgakasių plaukus. Kaip prasitarė L. M. Jancevičienė, taip būna kiekviename konkurse.

„Matuojamas net vienas ilgiau išlindęs plaukas, tad būna, kad paklaida svyruoja 2-3 cm. Dažnai nuo registracijos iki paties konkurso praeina geras mėnuo, tad kai kurioms mergaitėms plaukai paauga, o kitoms net nulūžta galiukai. Tad kartais tenka matuoti net po kelis kartus, kol mamos įsitikina, kad išmatuota teisingai. Bet dažniausiai tokiais atvejais iki rekordo dar būna toli“, – šypsosi konkurso organizatorė.

Pirmas blynas neprisvilo

Vienoms mergaitėms šis konkursas buvo jų debiutas, o kitos laimę bando jau ne pirmą kartą. Jauniausia konkurso dalyvė – vos dvejų metukų sulaukusi panevėžietė Patricija Banevičiūtė tokiame konkurse dalyvavo pirmą kartą, tačiau jos sąskaitoje – pasaulio rekordas. Mergytės plaukų ilgis – 46 centimetrai.

Kaip pasakojo mažąją ilgaplaukę į konkursą atlydėjusi mama Aušra, visa jos dukrytės gražių plaukų paslaptis – genuose. Tiek Patricijos mama, tiek ir tėtis gali pasigirti storais, vešliais ir gražiais plaukais, tad ir dukrytė turi kuo didžiuotis.

„Jokių specialių priemonių nenaudojame, plaukučius plauname su paprastais vaikiškais šampūnais. Jai pačiai labai patinka šukuotis, pintis plaukus – mėgdžioja tą, ką daro mama. Šiek tiek buvo nerimo, kai reikėjo lipti ant scenos, bet viskas praėjo puikiai, abi esame patenkintos, tad gal šis konkursas nebus paskutinis“, – šypsosi Patricijos mama Aušra.

Iš Kėdainių atvykusi aštuonmetė Martyna Vikšrytė tokiame konkurse dalyvauja jau antrą kartą. Kaip pasakojo jos mama Irma, tuoj ateis tas metas, kai dukra norės nusikirpti savo gražiąsias kasas, todėl norėjosi tiesiog „sustabdyti“ šį laiką. Martynos plaukai ne tik stori ir žvilgantys, bet ir kone šluoja žemę – savo grupėje ji pripažinta nugalėtoja.

„Tokie plaukai užaugo patys. Tikrai nieko stebuklingo nevalgome ir netepame, tik per metus kartą užsukame į kirpyklą pakirpti galiukų. Vis tik tokį grožį sudėtinga prižiūrėti, ypač kai reikia plauti galvą ar pinti kasas. Kartais net piktumų būna“, – pasakojo I. Vikšrė.

Padeda močiutės nuovirai

Panevėžietei Ugnei scena nėra naujiena. Dešimtmetė ilgaplaukių konkursuose dalyvauja jau trečią kartą, yra išbandžiusi ir modelio duonos. Nors iki pasaulio rekordo dar reikia paauginti kasas, Ugnės mama Miglė Ramonienė įsitikinusi, kad tokie konkursai mergaitėms duoda pasitikėjimo savimi, elegancijos, grakštumo, drąsos laisvai jaustis scenoje. Visa tai pravers vėliau ir gyvenime.

„Svarbiausia, kad Ugnė pati nori tokių ilgų plaukų. Jeigu nenorėtų, nebūtų ir tokių pastangų. Kai pati mergina stengiasi, mamai nelieka nieko kito, kaip jai padėti. Mūsų tėtis juokiasi, kad viena turi kantrybės sėdėti, o kita – pinti plaukus. Prižiūrėti tokius plaukus, kad jie būtų gražūs, sudėtinga, reikia daug pastangų. Padeda net močiutė – ji pagamina įvairių žolelių nuovirų, kad tik plaukai būtų išpuoselėti ir ilgi“, – pasakojo M. Ramonienė.

Plaukų nekirpo nuo gimimo

„Ilgaplaukės“ konkurso nugalėtojos panevėžietės Ugnės Lasmanavičiūtės plaukai siekia net 140 centimetrų. Mergina atviravo, kad jos gražių plaukų receptas – natūralus kokosų aliejus. Prieš plaudama galvą, Ugnė juo išsitepa plaukus ir palaiko gerą valandą. Po tokios grožio procedūros plaukai būna žvilgantys, minkšti ir stiprūs.

„Priežiūra paprasta – kasdien šukuoti ir su meile prižiūrėti“, – šypsosi nugalėtoja.

Nugalėtojos karūna pasipuošusi Ugnė pasakojo plaukų nekirpusi nuo pat gimimo – pasitrumpina tik galiukus. Net nebuvo kilę minčių nusirėžti savo puošmenų. Kai įpranti, nesunku ir prižiūrėti.

„Ir aplinkiniai pastebi, dažnai pagiria, klausia patarimų, kaip prižiūrėti. Esu mačiusi vieną garbingo amžiaus moterį su labai ilgais, jau pražilusiais plaukais. Man labai gražu, todėl ir pati norėčiau juos auginti iki pat senatvės, gal pasieksiu ir rekordą“, – atviravo ilgakasė.

Iš ilgaplaukių konkurso visos mergaitės išėjo kaip nugalėtojos – jų galvas papuošė karūnos.

 

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų