Dailės mokykla švenčia auksinį jubiliejų

Dailės mokykla švenčia auksinį jubiliejų

 

Panevėžio dailės mokykla mini solidų jubiliejų. Šiais metais jai sukanka 50 metų. Tokia ypatinga proga mokykla įvairiose miesto erdvėse surengė net 14 parodų. Ekspozicijas galima pamatyti Bendruomenių rūmuose, Panevėžio miesto savivaldybėje, Juozo Miltinio dramos teatre bei įvairiose bibliotekose.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje eksponuojamos dvi parodos – pagrindinio ugdymo kurso mokinių ir pačių mokytojų darbai. Pastarieji pristatyti per atskirą renginį, kadangi, anot mokyklos direktorius Vytauto Tallat-Kelpšos, tai išskirtinis ir neįprastas reiškinys: per metus moksleivių parodų surengiama apie 80, o mokytojų – tik viena per dešimtmetį. Pedagogams reikia ypatingos progos ir ji kaip tik išaušo.

Nemaža dalis Panevėžio dailės mokyklos mokytojų yra Dailininkų sąjungos nariai. Vieni jų parodas rengia dažnai, o kitiems tai kone pirmasis darbų viešinimas. Ekspozicijai mokytojai paruošė specialius kūrinius.

„Darbai nauji, niekam dar nerodyti, o pati paroda ganėtinai marga, juk kiekvienas mokytojas yra atskiras individas“, – apie piešinius pasakojo V. Tallat-Kelpša.

Ši ekspozicija įdomi ir tuo, kad tai savotiškas žinių patikrinimas. Pasak mokyklos direktoriaus, tai proga mokinių tėveliams įvertinti, ką geba tie, kurie moko jų vaikus.

Pripažinti pasaulyje

Per pusę šimtmečio mokyklos gyvenime įvyko įvairiausių dalykų. Bene sunkiausias laikotarpis, pasak V. Tallat-Kelpšos, kai teko kraustytis iš Marijonų g. į dabartines patalpas Vilniaus g. O geriausi prisiminimai, žinoma, susiję su mokinių laimėjimais nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Vienas įsimintiniausių – vykęs Graikijoje, iš jo Panevėžio dailės mokyklos mokiniai parsivežė net 10 medalių. Dailės mokyklos auklėtiniai dažnai skina laurus Čekijoje, Lenkijoje ir Latvijoje vykstančiuose konkursuose. Tarptautinius miniatiūrų konkursus organizuoja ir pati mokykla.

Meną mylinčiųjų namai

Viena iš savo darbus parodoje eksponuojančių Dailės mokyklos mokytojų Diana Rudokienė didžiavosi mokiniais ir tuo, jog pati baigė šią menininkus ugdančią įstaigą.

„Dailės mokykla turi nepaprastą aurą, visi jos mokiniai čia jaučiasi kaip namuose“, – gražių žodžių mokyklai negailėjo D. Rudokienė.

Dailininkė pati dažnai dalyvauja parodose. Anot jos, tiek mokiniams, tiek jų tėveliams būtina matyti, ką geba patys mokytojai. O mokyklos gimtadienio proga surengtai ekspozicijai D. Rudokienė pateikė darbą, kuriame vaizduojamas jos šuo Taškis. D. Rudokienė moko piešti mažiausiuosius ir pasakojo, su kokia didele meile vaikai piešia savo augintinius ir kalba apie juos.

Pasveikinti mokyklos su gimtadieniu atėjo ir pirmosios laidos absolventė akvarelininkė ir lituanistė Stasė Mikeliūnienė. Ji prisiminė be galo laukusi suaugusiųjų grupės, o 1968 m. pagaliau įstojusi skraidė lyg ant sparnų. S. Mikeliūnienė iki šiol domisi Dailės mokyklos pasiekimais, o pačią įstaigą pavadino meną mylinčių žmonių namais.

Parodoje eksponuojami mokytojų Ramūno Grikevičiaus, Astos Mačiulienės, Dariaus Misiūno, Irinos Nosovos, Justo Petrulio, Dianos Rudokienės, Jolantos Rudokienės, Sigito Tallat-Kelpšos, Vytauto Tallat-Kelpšos, Audronės Varkalienės ir Rimantės Vertelkienės darbai.

Galerija

Komentarai

  • […] Dailės mokykla švenčia auksinį jubiliejų […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų