K. Kavolėlio nuotr.

„Lietkabelis“ įveikė Izraelio čempionus

„Lietkabelio“ krepšininkai ir toliau nesustabdomi.

Namuose jie rezultatu 86:72 (23:20, 17:22, 29:14, 17:16) nugalėjo Jeruzalės „Hapoelio“ komandą.

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda labai sėkmingai pradėjusi šių metų LKL pirmenybes ir iškovojusi visas šešias pergales, pradėjo kovas ir tarptautinėje arenoje. „Lietkabelio“ krepšininkai pirmąsias Europos taurės turnyro rungtynes žaidė namuose su Jeruzalės „Hapoel“ komanda. Be Izraelio čempionų trenerio Artūro Štalbergo auklėtiniams tame pačiame pogrupyje dar teks varžytis su  Turkijos „Galatasaray“, Vokietijos „Bayern“, Italijos „Reggio Emilia“ bei Juodkalnijos „Podgorica“ klubais. Pagal varžybų reglamentą pirmajame etape visos ekipos tarpusavyje sužais po du kartus – savo bei varžovų aikštėje. Po to keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos tęs kovą toliau.

Nepaisant to, kad lyginant su praėjusiu sezonu Jeruzalės „Hapoel“ komandoje įvyko pasikeitimų, komandos sudėtis šiame sezone atrodo labai galingai. Jeruzalės ekipoje rungtyniauja Izraelio rinktinės nariai Y. Halperinas, Y. Ohayonas, R. Howellas, L. Yliyahu. Prieš naująjį sezoną „Hapoel“ komandos gretas papildė graikas S. Perpereglou, praėjusiame sezone atstovavęs „Barcelonai“, Malagos „Unicaja“ garbę gynęs vidurio puolėjas A. Omičius, „Galatasaray“ ekipai atstovavęs A. Dayeus.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo labai sėkmingai. Iš pradžių iš trijų taškų zonos pataikė L. Williamsas, o netrukus tą patį su varžovo pražanga pakartojo K. Lavrinovičius. „Lietkabeliui“ pirmaujant 7:0 varžovai nesutriko ir pelnę 6 taškus be atsako sumažino savo atsilikimą iki minimumo. Pirmajame kėlinyje abi komandos dažnai atakavo varžovų krepšį iš toli ir tai darė sėkmingai. Svečiai iš Izraelio apsiprato su šeimininkų žaidimu ir likus žaisti pusantros minutės iki kėlinio pabaigos pirmą kartą šiame susitikime po L. Yliyahu tikslaus metimo išlygino rezultatą – 19:19. Rezultatyviai vykusį pirmąjį rungtynių ketvirtį laimėjo „Lietkabelis“ rezultatu 23:20.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. Jie laimėjo žaidimo atkarpą 6:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 26:20. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Artūras Štalbergas iškart paprašė minutės pertraukėlės, po kurios šeimininkams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius svečius. Prieš didžiąją rungtynių pertrauką švieslentėjė žibėjo skaičiai 42:40 „Hapoelio“ ekipos naudai.

Trečiajame kėlinyje panevėžiečiai rungtyniavo itin sėkmingai ir įgijo rekordinę 13 taškų persvarą – 69:56. Izraelio čempionai atrodė sutrikę ir palūžę. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pirmavo 17 taškų skirtumu – 73:56. Netrukus A. Juškevičius pataikė iš toli, dar du taškus pridėjo D. Lavrinovičius ir „Lietkabelio“ persvara šoktelėjo iki 21 taško – 80:69. Rungtynių pabaigoje šaltakraujiškai rungtyniavę panevėžiečiai užtikrintai laimėjo susitikimą.

Daugiausiai taškų (20) „Lietkabelio“ komandai pelnė K. Lavrinovičius.

Kitas Europos taurės susitikimą panevėžiečiai žais spalio 18 dieną Vokietijoje su vietos „Bayern“ klubu.

Artimiausias LKL pirmenybių rungtynes „Lietkabelis“ žais šį sekmadienį, spalio 15 dieną. Panevėžiečiai namuose susitiks su Kėdainių „Nevėžiu“. Rungtynės prasidės 16 valandą 45 minutės.