Technologijų laboratorija ant ratų

Technologijų laboratorija ant ratų

Panevėžyje apsilankė infoautobusas „Technologijų mokykla ant ratų“. Šioje technologijų laboratorijoje visą dieną buvo galima susipažinti su įvairia profesinėse mokyklose turima modernia įranga – simuliaciniu gamybos staklių modeliu, suvirinimo simuliatoriumi, 3D spausdintuvu, frezavimo staklėmis.

technologijos-autobusas_-19

Infoautobusas su moderniomis profesinėse mokyklose naudojamomis technologijomis turėtų paskatinti jaunimą mokytis amato. T. Šiaudinio nuotr.

Tai visoje Europoje organizuojamos Europos profesinių gebėjimų savaitės „Atrask savo talentą!“ renginys. Jo tikslas – paskatinti įvairaus amžiaus besidominčius asmenis rinktis profesinį mokymąsi ir atskleisti savo gebėjimus bei talentą šioje srityje. Tokiu būdu stiprinamas profesinio mokymo įvaizdis ir patrauklumas. Apsilankyti autobuse panoro net šešiolikos miesto mokyklų mokiniai.

Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula tvirtina, kad šiuo metu profesiniame mokyme yra labai daug naujų technologijų, tad norima su jomis supažindinti. Mokytojai pakviesti ir į konferenciją pasitarti, kaip motyvuoti mokinius, kad rinktųsi technologijas.

„Aš manau, kad jaunimas po truputį pats supranta, kur pasirinkti amatą. Ateina į Lietuvą toks lyg bumas, kad pirmiausia reikia amatą pasirinkti, gebėti kažką daryti naujomis technologijomis, o paskui rinktis vadybos darbą arba baigti aukštąsias mokyklas, sukurti savo verslą. Manau, kad atėjo tas laikas, kai jaunimas pradėjo vertinti amatą, ir pas mus mokinių daugėja, o apskritai šalyje, atskirose mokyklose jų mažėja“, – „Sekundei“ teigė B. Sadula.

Panevėžio M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis sako, kad profesinėse mokyklose nėra nė vienos programos ar specialybės, kad nebūtų naudojamos technologijos. Nebūtinai tai yra susiję su informacinių technologijų (IT) mokymu, metalo apdirbimu ar mechatronika.

„Technologijos yra ir virtuvėje, ir servise, ir viešbutyje. Aš nežinau, kur jos nenaudojamos“, – sako jis.

Direktoriaus teigimu, technologijos yra labai gerai, tačiau reikia orientuotis į motyvaciją, naudoti technologijas kaip pagalbinį įrankį gyvenimo kokybei ir savo karjerai sukurti.

Tikisi, kad rinksis amatą

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas sako, kad Panevėžys yra didžiausias Lietuvos pramonės centras, o tokie renginiai yra puikus būdas propaguoti profesinį lavinimą.

„Jaunimas ne tik turi galimybę pažiūrėti, susipažinti su tuo, ką siūlo profesinės mokyklos. Tai puikus būdas ir geras postūmis pasirinkti tą kelią“, – kalbėjo miesto vadovas.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento Sigito Gailiūno teigimu, jaunimas turi pamatyti, kas yra perspektyviausia. Jo manymu, tas mobilusis įrangos, išmanios technikos pristatymas, naujausių technologijų pademonstravimas jauniems žmonėms atveria akis ir parodo tikrą vaizdą, kas yra įmonėse ar bus netolimoje ateityje.

„Jauniems žmonėms renkantis tolesnį kelią būtina suprasti, kad nebėra kirvių ir plaktukų, kaip anksčiau būdavo, kad iš tikrųjų yra technologijos, kurios yra svarbios visame pasaulyje. Tai naudingas dalykas“, – sako S. Gailiūnas.

Jo teigimu, verslui, kaip visada, labiausiai trūksta suvirintojų, statybininkų, mechatronikų, kitų specialybių specialistų. Tad išmokus amato vėliau galima rasti gerai atlyginamą darbą.

„Kartais truputį keista, kad jaunimas nesirenka šių specialybių. Šiandieninis autobuso su viduje instaliuota technika atvykimas galbūt ir padės jaunimui susiorientuoti ir pamatyti, kad šitie dalykai, kuriuos matome, yra įdomūs, kad gali sukelti gerų minčių, gerų idėjų“, – S. Gailiūnas viliasi, kad daugiau jaunimo panorės mokytis amato.

Daiva SAVICKIENĖ

T. Šiaudinio nuotr.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų