Saldus laisvės skonis: išgelbėtas dvejus metus aklinoje dėžėje kalintas orangutangas

Saldus laisvės skonis: išgelbėtas dvejus metus aklinoje dėžėje kalintas orangutangas

Vaizdo įraše užfiksuotas už širdies griebiantis momentas: ketverių metų orangutangas, vardu Kotap, pusę savo gyvenimo praleidęs medinėje, vos dešimties pėdų dydžio dėžėje, pagaliau, pajunta gaivaus oro gūsį.

Borneo provincijoje, Vakarų Kalimantane Tarptautinės gyvūnų gelbėjimo tarnybos ir vietos pareigūnų dėka išlaisvintas Kotap jau visai netrukus galės džiaugtis visiška laisve. Po reabilitacijos gyvūnų centre, Kotap bus leista susitikti su kitais išgelbėtais orangutangais ir patraukti atgal į mišką.

Paaiškėjo, jog ketverių metų orangutango patinas dėžėje buvo uždarytas todėl, kad netrukdytų kaimynams.

Sunku įsivaizduoti, ką turėjo patirti šis nuostabus gyvūnas. Tamsioje dėžėje dienų dienas tūnojęs Kotap, teturėjo plastikinį butelį, kuris šiam smalsuoliui atstodavo žaislą ir saujelę šieno.

Jis buvo toks išsigandęs išorinio pasaulio, kad gelbėjimo tarnybos savanoriams pirmą kartą pravėrus ankštą, sutrūnijusią dėžę, šiems dar ilgai teko įkalbinėti orangutangą, kad jis išliptų lauk.

Netinkama mityba ir gyvenimo sąlygos galėjo nemenkai pakenkti jaunam orangutangui, todėl šiuo metu jis yra atidžiai stebimas gelbėjimo tarnybos veterinarų komandos.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų