Policija sudavė smūgį piratavimo svetainei

Policija sudavė smūgį piratavimo svetainei

Garsusis „torrent“ nuorodų tinklalapis „The Pirate Bay“ antradienį buvo išjungtas – Švedijos policija surengė reidą į šio piratinių išteklių lobyno techninį centrą.

the-pirate-bay.

 

Švedijos pareigūnai, ėmęsi veiksmų byloje prieš jau dešimtmetį veikiančią svetainę, nepaliaujamai kaltinama autorių teisių pažeidinėjimu, aplankė serverinę Stokholme ir „paėmė kelias tarnybines stotis bei kompiuterius“, sakė prokuroras Fredrikas Ingbladas, jau daugelį metų dirbantis ties šia byla, rašo theverge.com.

Po reido praėjus kelioms valandoms svetainė buvo perkelta į Kosta Rikos domeną. Tiesa, bandant prie jos prisijungti vartotojams buvo rodoma severio vidinės klaidos pranešimas (kodas 500).

Švedijos policijos intelektinės nuosavybės apsaugos nacionalinis koordinatorius Paulas Pinteris patvirtino, kad buvo įvykdytas policijos reidas į serverinę Stokholme – reidas susijęs su autorių teisių pažeidimais. F. Ingbladas „Radio Sweden“ sakė, jog reidas įvykdytas antradienį ryte, o kartu su policijos pareigūnais reide dalyvavo keletas skaitmeninės kriminalistikos specialistų. F. Ingbladas nenurodė, ar operacijos metu buvo ir areštų, bet svetainė „TorrentFreak“ skelbia, jog operacijos metu galėjo būti sulaikytas vienas žmogus.

„TorrentFreak“ informuoja, kad „The Pirate Bay“ gali būti ne vienintelis šios operacijos, nukreiptos prieš piratavimą, taikinys. Nebeveikia torentų portalo forumas „Suprbay“, taip pat keletas kitų susijusių svetainių – EZTV, „Zoink“, „Torrage“ ir kitos.

Jau kurį laiką „The Pirate Bay“ veikė nepriklausomai nuo šios svetainės įkūrėjų. Vienas iš jų, Fredrikas Neijis, praėjusį mėnesį buvo suimtas pasienyje tarp Tailando ir Laoso. Jį Švedijos teismas daugiau nei prieš penkerius metus buvo nuteisęs už autorių teisėmis saugomos medžiagos platinimą, tačiau F. Neijis sugebėjo pasprukti iš Švedijos. Taip pat šiais metais buvo suimtas kitas svetainės bendraįkūrėjas Peteris Sunde. Lapkritį trečias šios svetainės įkūrėjas Gotfridas Svartholmas už įsilaužimą į JAV įmonės kompiuterių sistemą 2012 metais buvo nuteistas trejiems su puse metų laisvės atėmimo.

Daugelis valstybių stiprina veiksmus, nukreiptus prieš internetinį piratavimą. Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų teismai bandė užblokuoti prieigą prie šios svetainės, praėjusią savaitę Prancūzijos teismas interneto paslaugų teikėjams nurodė blokuoti prieigą prie svetainės. Po kelių dienų „Google“ iš programėlių mobiliesiems įrenginiams parduotuvės pašalino nemažai trečių šalių programėlių, palengvinančių svetainės naudojimą.

 

„DELFI“ INF.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų