Graikiniai riešutai įtakoja vyrų nuotaiką

Graikiniai riešutai įtakoja vyrų nuotaiką

Ar žinote, kad graikiniai riešutai gali pakelti nuotaiką jauniems vyrams?

Ankstesniais moksliniais tyrimais įrodyta, kad valgant šiuos riešutus mažėja diabeto, nutukimo ir širdies ligų rizika. Dabar paaiškėjo, kad jie veikia ir nuotaiką. Tą teigia Naujosios Meksikos universiteto mokslininkai. Jie atliko eksperimentą su 64 studentais nuo 18 iki 25 metų.

Kiekvieno iš jų buvo paprašyta 16 savaičių kasdien suvalgyti po tris gabalėlius bananų duonos. Iš pradžių – pirmąsias 8 savaites – savanoriai valgė duoną su graikiniais riešutais, kitą laiką – be jų. Riešutai buvo taip susmulkinti, kad jų skonio visiškai nesijautė – bananų duona abiem atvejais atrodė tokia pati.

Visą tą laiką tyrėjai specialiu testu vertino eksperimento dalyvių nuotaiką. Rezultatai parodė: po pirmųjų 8 savaičių duonos su riešutais „dietos“ vyriškosios lyties tiriamųjų nuotaika pagerėjo 28 procentais, moterų – nepakito. Specialistų manymu, tikėtina, kad nuotaiką teigiamai veikia graikiniuose riešutuose esantys junginiai, tokie kaip alfa linoleno rūgštis, vitaminas E, folio rūgštis, polifenoliai arba melatoninas. O galbūt visų jų derinys.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų