naujienos.lt

Žurnalai IQ ir „IQ Life“ pradėti leisti ir audio formatu

Žurnalai IQ ir „IQ Life“ pradėti leisti ir audio formatu

Nuo šiol žurnalus IQ ir „IQ Life“ ne tik bus galima skaityti, bet ir klausytis. IQ redakcija, kartu su audioknygų leidėja Audioteka.lt, ką tik išleido pirmąjį audiožurnalą – įgarsino „IQ Life“ liepos-rugpjūčio numerį.

Rugpjūčio pradžioje audioformatu bus išleistas ir naujausias IQ žurnalo numeris, po to šiuo formatu IQ bus leidžiamas kiekvieną, o „IQ Life“ – kas antrą mėnesį.

Audiotekos.lt programėlėje ir elektroninėje parduotuvėje nauji IQ ir „IQ Life“ numeriai pasirodys tuo pačiu metu, kaip spausdintos jų versijos spaudos prekybos vietose ar prenumeratorių pašto dėžutėse. Abiejų žurnalo audio versijos kaina – 3,49 euro. Pirmąjį audiožurnalą galite rasti Audiotekoje.lt

„Nors žurnaluose labai svarbu vizualinis pateikimas, nuotraukos, tačiau tiek IQ, tiek „IQ Life“ ypatingą dėmesį skiria tekstui, todėl audio formatas šiems žurnalams labai tinka“,– įstikinęs Ovidijus Lukošius, žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius, bendrovės „Naujienų centras“ vadovas.

„IQ ir „IQ Life“ žurnalai – tai kokybiško informacijos šaltinio bei prasmingų laisvalaikio skaitinių balansas. Audioteka.lt klausytojai vertina kokybišką turinį ir norime jo pateikti kuo daugiau. Prisijungusi prie Audiotekos.lt komandos iš karto pagalvojau apie šiuos žurnalus. Kai norisi pertraukos tarp knygų arba kažko, ką išklausytumei vienos kelionės į darbą metu ar sukdamas rytinio bėgimo ratą – žurnalo straipsnis galėtų būti puikus pasirinkimas“,– teigė Inga Vilimė, Audiotekos.lt leidybos vadovė.

Skaitmeninių technologijų plėtra atvėrė milžinišką rinką audioknygoms – joms klausyti tereikia išmaniojo telefono, kurį jau turi absoliuti dauguma šalies gyventojų. Vis daugiau automobilių taip pat turi sąsajas su išmaniaisiais telefonais, tad audioknygas labai patogu klausytis ryto grūstyse pakeliui į darbą ar ilgesnių kelionių užmiestyje metu.

Aurimas Mikalauskas, Audiotekos.lt įkūrėjas ir direktorius, tikino, kad audioknygų, tinklalaidžių klausymas Lietuvoje šiuo metu auga geometrine progresija: „Vien Audiotekoje.lt lietuviškų audioknygų klausytojų skaičius jau siekia 74 tūkst. Taigi, natūralu, kad atsiranda poreikis ir žurnalų skaitymą derinti su vairavimu, bėgiojimu ar vaikščiojimu smėlėtomis pakrantėmis. Labai džiaugiamės, kad IQ nusprendė pirmieji žengti šį drąsų, bet išmintingą žingsnį ir pasiūlyti savo turinį skaitytojams moderniu – audio – formatu“.

IQ Life audiožurnalo viršelis.

Pasaulyje audioknygų rinka jau daugiau nei 5 metus iš eilės kasmet auga nuo 20 iki 30 proc., o šiuo metu jau kas dešimta knyga yra įsigyjama audio formatu. Tuo tarpu spausdintų knygų rinka traukiasi po 1–2 proc. kasmet. „Be to, priešingai nei elektroninės knygos ar elektroniniai žurnalai, audioknygos pritraukia visiškai naują auditoriją, kuri iki šiol tiesiog nerado jiems tinkamo būdo skaityti“,– mano A. Mikalauskas.

„Pastaraisiais metais daug kalbama apie spaudos ir knygų mirtį, dažnai bandoma supriešinti skaitmeninį ir tradicinę žiniasklaidą. Tačiau bet kurios žiniasklaidos bendrovės produktas yra turinys, vartotojams pateikiamas įvairiausiomis formomis. Džiaugiuosi, kad mūsų kuriamas išskirtinis ir labai kokybiškas turinys dabar bus prieinamas audio formatu. IQ žurnalas pirmasis išleido planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems skirtą programėlę, mes kuriame turinį ir interneto portalams. Džiaugiuosi, kad kartu su Audioteka.lt galime pasiūlyti dar vieną naujovę ir taip padidinti savo auditoriją“,– sakė O. Lukošius.

Žurnalus įgarsina profesionalūs aktoriai, pastarąjį „IQ Life“ numerį skaitė Rimantas Bagdzevičius, Lina Pavalkytė ir Jūratė Vilūnaitė.

Lietuviško kapitalo bendrovė „Naujienų centras“ leidžia žurnalus IQ, „IQ Life“, „Pasaulis…“, „Top“, „Namas ir aš“, „Statyk“, „Sodyba“ ir kitus. Bendrovei taip pat priklauso portalas Alfa.lt.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų