Leono Garbačausko nuotr.

Vario magija interjere

Vario magija interjere

Kiekvienam savo kūriniui interjero dizainerės Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė suteikia unikalų pavadinimą. Šiam sostinės centre esančiam butui „Me2“ duetas parinko „Copperfield“ (angl. ‘vario laukas’) vardą. Dėl vario spalvos detalių, dėl magijos ir dėl linksmumo.

E. Mišinytė, viena iš projekto autorių, džiaugiasi, kad keletą konkrečių pageidavimų turėjęs buto šeimininkas suteikė daug kūrybinės laisvės. „Todėl ir rezultatas toks geras“, – juokiasi ji.

Buto interjerą pašnekovė apibūdina kaip stilių mišinį: „Industriniai motyvai, mid-century elementai, modernumas – fiksavome kelis pagrindinius stilius ir ieškojome skirtingų detalių pusiausvyros, kad interjeras nebūtų pernelyg dekoratyvus.“ Ji pabrėžia, kad tokie dekoro elementai atsirado ne tik dėl estetikos. Pavyzdžiui, puošybinė lubų juostelė koridoriuje žymi kampinę erdvę ir atskiria koridorių šalia miegamojo.

Gyvenamojoje zonoje interjero dizainerės suplanavo minimalistinę, bet patogią virtuvę su talpiu valgomojo stalu. Visi baldai kruopščiai apgalvoti, tarpusavyje dera stilistiškai ir atkartoja interjere vyraujančias medžiagas, spalvas ir raštus. Siekdamos vientisumo E. Mišinytė ir J. Mockutė daugumą baldų projektavo pačios.

Leono Garbačausko nuotr.

Metalinę miegamojo pertvarą ir dušo užuolaidos karnizą specialiai šiam butui pagamino MB „Piritas“ meistrai.

Įstiklinta metalinė konstrukcija nuo gyvenamosios zonos skiria miegamąjį. Norint išsaugoti kuo daugiau erdvės, nuspręsta jo visiškai neizoliuoti, tačiau prireikus privatumo nuo svetainės pridengti vario spalvos užuolaidomis. Miegui ir poilsiui skirtame kambaryje vyrauja mėlynai pilka spalva. Ji eina per dalį lubų, galvūgalio sieną ir maskuoja sieninę spintą.

Kurdamos buto koloritą dizainerės ieškojo šiltų ir šaltų spalvų pusiausvyros. „Spalvų derinys kompoziciškai atrodo turtingas. Jis suteikia gylio, jaukumo. Parinkus vien šaltas spalvas gali būti labai nejauku, o pernelyg šiltos atrodytų kaip išdegintos“, – kalba E. Mišinytė.

Leono Garbačausko nuotr.

Prie interjero stiliaus deranti vonios santechnika – iš įrangos studijos „Aquahome“.

Toks pat spalvų derinys kartojasi ir vonios kambaryje. Įrengdamos šią erdvę dizainerės daug dėmesio skyrė detalėms ir funkcionalumui. Pasak vienos autorės, į kai kuriuos konstrukcinius trūkumus teko pažvelgti kūrybingai ir juos paversti privalumais. Pavyzdžiui, kampu pasvirusią sieną jos panaudojo elegantiškai prausyklai įrengti.

Aukšta spinta, esanti tarp unitazo ir praustuvo, skiria zonas ir slepia skalbyklę, lentynas. Kad šeimininkas galėtų praustis ne tik vonioje, bet ir duše, dizainerės sumanė pakabinti metalo meistrų pagamintą juodą karnizą su impregnuota rudo aksomo užuolaida. Vonios sienoms parinkta vandeniui atsparaus betono apdaila. Ją pagyvina originalų paveikslą primenanti plytelių siena, žaismingai atsispindinti priešais kabančiame veidrodyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų