Gamintojo fotografija

Šviestuvų tendencijos: kad šviesos nebūtų maža

Šviestuvų tendencijos: kad šviesos nebūtų maža

Kiekvienas sutiks, kad geras apšvietimas yra viena svarbiausių interjero detalių, kurią būtina kruopščiai apgalvoti. Šviesa namams suteikia daug jaukumo, o skirtingi šviestuvai padeda funkcionaliai išnaudoti kiekvieną zoną. Savo patarimais apie skirtingus šviestuvus ir jų pritaikymą dalinasi interjero dizainerė Dovilė Sakevičė.

„Norint sukurti šviesius ir jaukius namus pirmiausia reikia tinkamai suprojektuoti apšvietimą. Nuo to labai priklauso mūsų nuotaika ir emocinė būsena. Svarbu prisiminti, kad daugiau apšvietimo reikia tose zonose, kuriose vyksta intensyvesnis darbas, pavyzdžiui, virtuvėje, vonioje, darbo kambaryje ar bibliotekoje“, – sako dizainerė. Miegamajame ar poilsio erdvėje užtenka mažesnio intensyvumo šviesos šaltinių.

Kitas svarbus žingsnis – iš šiandieninio gausaus asortimento išsirinkti šviestuvus, kurie suteiks namams jaukumo, interjerui – išbaigtumo ir net asmeniškumo.

Gamintojo fotografija

Šviestuvas LESTER
Gamintojas LUCIDE
77 Eur
Salonas EKOLIUMENAS

Pakabinimi šviestuvai yra ne tik pagrindiniai šviesos šaltiniai, bet ir stilingi interjero elementai. Juos renkantis, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į patalpos dydį ir aukštį, o tada – į skersmenį, t. y. laido ilgį, gaubto dydį, ar neatrodys per maži. Tokiu atveju galbūt reikėtų kabinti 2–3 didesnius ir 1 mažesnį arba visus tris vienodus, bet skirtingų spalvų. Pakabinami šviestuvai apšviečia visą erdvę, puošia ją. Šviestuvus pagal dizainą ir medžiagas reikėtų derinti prie kambario baldų, tekstūrų, interjere vyraujančių spalvų. Šiuo metu populiarieji gaminami iš betono, gipso, metalo, stiklo ir puošiami spalvotųjų metalų detalėmis. Turėkite omenyje, kad skirtingų formų gaubtai ir dengiamosios medžiagos padeda kurti įdomias kompozicijas.

Gamintojo fotografija

Šviestuvas METEOR
Gamintojas BOLIA
Kainos teirautis pardavėjo
Salonas SCANLINE

Sieniniai šviestuvai yra labai stilinga ir išskirtinė funkcinė interjero detalė. Pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl jų paskirties: norite sukurti gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą, naudoti lempą skaitydami, paryškinti paveikslą ar tiesiog turėti daugiau šviesos koridoriuje? Dabar jau sunku įsivaizduoti miegamąjį be sieninių šviestuvų virš naktinių staliukų prie lovos. Jie praktiški, o naktinį stalelį galima dekoruoti vaza su gyvomis gėlėmis ar ten tiesiog pasidėti mėgstamą knygą su stikline vandens. Šiandien itin populiarūs originalūs metaliniai įdomių, nestandartinių formų (švytintį meteoritą ar paukštį primenantys), šviesos kryptį keičiantys šviestuvai, apšviečiantys tą plotą, kuriam reikia ryškumo. Sieniniai šviestuvai – puikūs netiesioginės šviesos šaltiniai, kurie namams suteikia funkcionalumo, elegancijos ir netgi romantikos.

Gamintojo fotografija

Šviestuvas PIANO
Gamintojas IDEAL LUX
472 Eur
Salonas EKOLIUMENAS

Unikalaus dizaino toršerai pagyvina gyvenamąją erdvę ir suteikia dar daugiau jaukumo. Jie naudingi funkciškai, nes gali apšviesti reikiamas zonas (išskirti tam tikrus baldus, detales) arba tiesiog skaitomą knygą, vartomą žurnalą. Tokie šviesos šaltiniai dažniausiai naudojami svetainėje, bet tinka ir darbo kambariui ar miegamajam. Toršerai apšviečia nedidelį kambario plotą ir geriausiai atrodo pastatyti prie sofos, pufo ar fotelio. Jie yra subtilių, grakščių linijų, įvairių formų gaubtais, su atraminiu šoniniu staliuku – tai ypač patogu svetainėje. Dažnai galima keisti apšvietimo kampą, rakursą (kraipant gaubtą) ir reguliuoti šviestuvo aukštį. Atidžiai parinktas toršeras bet kuriam interjerui suteikia žavesio.

Gamintojo fotografija

Šviestuvas TRIP TABLE LAMP
Gamintojas MUUTO
269 Eur
Salonas SKANDIAMO

Staliniai šviestuvai dažnai laikomi interjero aksesuarais ir statomi ant naktinių spintelių miegamajame, šoninių staliukų svetainėje ar darbo stalo. Juos skirčiau į du tipus: dekoratyvinius ir stalinius, skirtus darbui. Pirmųjų paskirtis – papildyti ir papuošti interjerą. Antro tipo šviestuvai turi mesti šviesą ant darbo stalo.

Šiandien skirtingų formų, dydžių, ryškesnių spalvų, konstrukcijų ir stiliaus šviestuvų įvairovė didelė, todėl nesunku išsirinkti dailius stalinius, kurie ne tik puošia interjerą, bet ir labai funkcionalūs.Top of Form Korpusas ir gaubtas dažnai gaminami iš metalo, keramikos, medienos, stiklo ar lengvai perdirbamų, ekologiškų medžiagų.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų